WordPress poradnik dla początkujących (kompletna instrukcja)

Największy internetowy WordPress poradnik. Prosta, kompletna instrukcja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

WordPress poradnik dla początkujących (kompletna instrukcja)

Najbardziej wszechstronny bezpłatny / swobodnie dostępny poradnik WordPress online w języku polskim. Uważam, że ten podręcznik przewyższa wiele drogich płatnych kursów WordPress. Nie wymaga umiejętności programistycznych.

Polecam ten obszerny samouczek PDF dotyczący WordPressa utworzony dla nowej wersji WordPressa.

WordPress poradnik – Treść

WordPress poradnik składają się z pojedynczych wpisów i ich części, do których można uzyskać dostęp, klikając żądany element w strukturze.

Wprowadzenie ?

Instalacja ⬇️

💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Bluehost lub SiteGround.

Administracja ?

Strony i wpisy ?

Praca z treścią ✏️

Edytor Gutenberg ✒️

Kategorie i tagi ?️

💡 Chcesz szybszą ⏱ stronę? Szybkość witryny jest ważna zarówno dla odwiedzających, jak i dla SEO. Najlepsze wyniki uzyskałem dzięki wtyczce WP Rocket, którą gorąco polecam.

 Multimedia ?️

Komentarze ?

Wygląd ?

💡 Wskazówka dotycząca motywów: Z motywów premium mam dobre doświadczenia z motywami Divi, Avada i Kreator Stron Elementor.

Widżety ?

Menu ?

Wtyczki

Użytkownicy ?

Ustawienia ⚙️

Aktualizacja ?

Motyw ?

Narzędzia ?️

Prędkość ⏱️

GDPR (RODO) ⚖️

Bezpieczeństwo ?

SEO ?

Wielojęzyczność ?

Rozwiązywanie problemów ⚠️

Alternatywy ?

BONUSY ?

💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Bluehost lub SiteGround.

Podsumowanie

Stworzenie tego poradnika WordPress wymagało wiele wysiłku ❤️ więc mam nadzieję, że będzie on użyteczny dla Ciebie. Starałem się napisać to po prostu, naturalnie, dla początkujących bez skupienia technicznego.

Jeśli się nie mylę, jest to największy darmowy / swobodnie dostępny online poradnik WordPress w języku polskim. Wierzę, że będzie równy lub nawet przewyższy wiele płatnych kursów.

Polecam ten obszerny samouczek PDF dotyczący WordPressa utworzony dla nowej wersji WordPressa.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

14 KOMENTARZE

 1. Vladimir, jak najbardziej jest to dobry i użyteczny poradnik! wyczerpałeś w nim niesamowicie temat WordPressa dla początkujących, brawo ?

 2. Zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą o pomoc. Na stronie którą zbudowałem w systemie CMS nie działają ikony, zamiast nich wyświetlane są białe kwadraty np. przy napisie „POZNAJ NAS” co może być tego powodem?

  Uprzejmie proszę o odpowiedź.

  • Jeśli otworzysz konsolę Chrome, zobaczysz wiele błędów, takich jak:

   Access to font at 'http://serwer1938541.home.pl/TivasCMS/wp-content/themes/rife-free/fonts/a13-icomoon.ttf?shhy2f’ from origin 'http://tivas.pl’ has been blocked by CORS policy: No 'Access-Control-Allow-Origin’ header is present on the requested resource.

   To jest przyczyna tych problemów.

 3. Brawo. Kawał roboty z przygotowaniem takiej ilości merytorycznej treści. Jestem pewien, że masa osób znajdzie tu odpowiedzi na swoje pytania dotyczące WordPress. Dzięki!

 4. Dzięki za taki obszerny kawal wiedzy, dobra robota:) Chciałabym się dopytać, zaznaczam jest to moja pierwsza samodzielnie ogarnięta strona na wordpressie i możne pytanie będzie tendencyjnie ale już tak długo szukam rozwiązanie iż się poddaje. Moja strona działa na szablonie reblance, i wszystko działa świetnie, tylko w wersji mobilnej wyświetla się w lektorze wordpressa i zeby szablon rebalance sie pojawil trzeba zeskrolowac w dol strony i zaznaczyć wyświetl pełna wersje strony. Gdzie mogę ustawić żeby pełna wersja strony wyświetlał się zawsze na urządzeniach mobilnych?

  • Dziękuję za komplement. Przepraszam, wygląda na to, że Twoja witryna została utworzona za pośrednictwem WordPress.com. Zajmuję się tylko WordPress.org.

 5. Witam. Gratuluję poradnika!. Mam problem z MENU. Po „ułożeniu” stron stron w MENU i pierwszej czy też drugiej publikacji wszystko jest ok. Zmiany zachodzą po następnych publikacjach: całkowicie znikają opisy strony oraz „STRONA” zamieniona zostaje ma „WŁASNY ODNOŚNIK”.

 6. Świetny poradnik! Kawał roboty, podziwiam i dziękuję!
  Prowadzę sam od wielu lat kilka blogów w kilku językach i mimo tego wiele się tu od Ciebie nauczyłem.
  Mam krótkie pytanie: czy wiesz może jak usunąć tagi z zajawek artykułów na pierwszej stronie mojego bloga: http://opodrozowaniu.pl/ ? Nie mogę znaleźć takiej funkcji….
  Dzięki!
  Pozdrowienia.
  Przemek

 7. Pytanie: czy oferowana instrukcja WordPressa w formacie pdf zwiera zrzuty ekranowe formatek WordPressa w języku polskim, czy też jak to widzimy na stronach tej instrukcji w Internecie w języku czeskim lub słowackim (nie wiem)?

 8. Dzień dobry, mam pytanie do Pana Vladimír Juroško. W jaki sposób moge na stronie internetowej stworzonej w WordPress uniemożliwić pobieranie grafik zamieszczonych na stronie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj