WordPress poradnik dla początkujących (kompletna instrukcja)

Największy internetowy WordPress poradnik. Prosta, kompletna instrukcja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

WordPress poradnik dla początkujących (kompletna instrukcja)

Najbardziej wszechstronny bezpłatny / swobodnie dostępny poradnik WordPress online w języku polskim. Uważam, że ten podręcznik przewyższa wiele drogich płatnych kursów WordPress. Nie wymaga umiejętności programistycznych.

Polecam ten obszerny samouczek PDF dotyczący WordPressa utworzony dla nowej wersji WordPressa.

WordPress poradnik – Treść

WordPress poradnik składają się z pojedynczych wpisów i ich części, do których można uzyskać dostęp, klikając żądany element w strukturze.

Wprowadzenie ?

Instalacja ⬇️

💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Wedos lub Bluehost.

Administracja ?

Strony i wpisy ?

Praca z treścią ✏️

Edytor Gutenberg ✒️

Kategorie i tagi ?️

💡 Chcesz szybszą ⏱ stronę? Szybkość witryny jest ważna zarówno dla odwiedzających, jak i dla SEO. Najlepsze wyniki uzyskałem dzięki wtyczce WP Rocket, którą gorąco polecam.

 Multimedia ?️

Komentarze ?

Wygląd ?

💡 Wskazówka dotycząca motywów: Z motywów premium mam dobre doświadczenia z motywami Divi, Avada i Kreator Stron Elementor.

Widżety ?

Menu ?

Wtyczki

Użytkownicy ?

Ustawienia ⚙️

Aktualizacja ?

Motyw ?

Narzędzia ?️

Prędkość ⏱️

GDPR (RODO) ⚖️

Bezpieczeństwo ?

SEO ?

Wielojęzyczność ?

Rozwiązywanie problemów ⚠️

Alternatywy ?

BONUSY ?

💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Wedos lub Bluehost.

Podsumowanie

Stworzenie tego poradnika WordPress wymagało wiele wysiłku ❤️ więc mam nadzieję, że będzie on użyteczny dla Ciebie. Starałem się napisać to po prostu, naturalnie, dla początkujących bez skupienia technicznego.

Jeśli się nie mylę, jest to największy darmowy / swobodnie dostępny online poradnik WordPress w języku polskim. Wierzę, że będzie równy lub nawet przewyższy wiele płatnych kursów.

Polecam ten obszerny samouczek PDF dotyczący WordPressa utworzony dla nowej wersji WordPressa.
WordPress Návod v PDF

10 KOMENTARZE

 1. Vladimir, jak najbardziej jest to dobry i użyteczny poradnik! wyczerpałeś w nim niesamowicie temat WordPressa dla początkujących, brawo ?

 2. Zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą o pomoc. Na stronie którą zbudowałem w systemie CMS nie działają ikony, zamiast nich wyświetlane są białe kwadraty np. przy napisie „POZNAJ NAS” co może być tego powodem?

  Uprzejmie proszę o odpowiedź.

  • Jeśli otworzysz konsolę Chrome, zobaczysz wiele błędów, takich jak:

   Access to font at 'http://serwer1938541.home.pl/TivasCMS/wp-content/themes/rife-free/fonts/a13-icomoon.ttf?shhy2f’ from origin 'http://tivas.pl’ has been blocked by CORS policy: No 'Access-Control-Allow-Origin’ header is present on the requested resource.

   To jest przyczyna tych problemów.

 3. Brawo. Kawał roboty z przygotowaniem takiej ilości merytorycznej treści. Jestem pewien, że masa osób znajdzie tu odpowiedzi na swoje pytania dotyczące WordPress. Dzięki!

 4. Dzięki za taki obszerny kawal wiedzy, dobra robota:) Chciałabym się dopytać, zaznaczam jest to moja pierwsza samodzielnie ogarnięta strona na wordpressie i możne pytanie będzie tendencyjnie ale już tak długo szukam rozwiązanie iż się poddaje. Moja strona działa na szablonie reblance, i wszystko działa świetnie, tylko w wersji mobilnej wyświetla się w lektorze wordpressa i zeby szablon rebalance sie pojawil trzeba zeskrolowac w dol strony i zaznaczyć wyświetl pełna wersje strony. Gdzie mogę ustawić żeby pełna wersja strony wyświetlał się zawsze na urządzeniach mobilnych?

  • Dziękuję za komplement. Przepraszam, wygląda na to, że Twoja witryna została utworzona za pośrednictwem WordPress.com. Zajmuję się tylko WordPress.org.

 5. Witam. Gratuluję poradnika!. Mam problem z MENU. Po „ułożeniu” stron stron w MENU i pierwszej czy też drugiej publikacji wszystko jest ok. Zmiany zachodzą po następnych publikacjach: całkowicie znikają opisy strony oraz „STRONA” zamieniona zostaje ma „WŁASNY ODNOŚNIK”.

 6. Świetny poradnik! Kawał roboty, podziwiam i dziękuję!
  Prowadzę sam od wielu lat kilka blogów w kilku językach i mimo tego wiele się tu od Ciebie nauczyłem.
  Mam krótkie pytanie: czy wiesz może jak usunąć tagi z zajawek artykułów na pierwszej stronie mojego bloga: http://opodrozowaniu.pl/ ? Nie mogę znaleźć takiej funkcji….
  Dzięki!
  Pozdrowienia.
  Przemek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj