WordPress: jak edytować motywy CSS i PHP

Czy myślisz o tym, jak edytować motywy CSS i PHP vo WordPress? Ten samouczek pomoże Ci edytować pliki motywów, takie jak functions.php lub style.css, przez edytor wyglądu.

WordPress: jak edytować motywy CSS i PHP

Edycja PHP poprzez edytor motywów

W WordPress narzędzie Edytor motywów służy do edycji plików motywów. Ta funkcja pozwala bezpośrednio edytować poszczególne pliki CSS i PHP używanego szablonu. Na przykład, możesz go użyć do edycji funkcji.php.

WordPress editor témy vzhľad
Edytor motywów – wygląd
💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Bluehost lub SiteGround.

Ostrzeżenie o ryzyku bezpośredniej edycji motywu

Używaj narzędzia Edytor z ostrożnością. Jeśli wprowadzisz zmiany w plikach, które niepoprawnie wpływają na wygląd witryny, strona może w ogóle nie być wyświetlana. W najlepszym razie będzie wyświetlana niepoprawnie.

Sam WordPress ostrzega o tym za pomocą wyskakującego okna i wiadomości:

Wygląda na to, że dokonujesz bezpośrednich edycji motywu za pomocą panelu WordPress. Zalecamy, abyś tego nie robił! Bezpośrednia edycja tematu może spowodować, że witryna przestanie działać i może zostać utracona podczas aktualizacji. Jeśli chcesz poprawić więcej niż tylko motywy CSS, możesz spróbować utworzyć motyw pochodny.

Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na bezpośrednią edycję, przed dokonaniem zmian utwórz kopię zapasową wszystkich plików witryny, aby móc przywrócić funkcjonalną wersję, jeśli coś pójdzie nie poprawnie.

WordPress upozornenie editor šablóny
Komunikat do bezpośredniej edycji motywu

Jeśli nie masz wiedzy na temat HTML, CSS lub PHP, wprowadzone zmiany mogą sprawić, że strona będzie całkowicie bezużyteczna. Dlatego zalecam korzystanie z tej funkcji tylko wtedy, gdy masz niezbędną wiedzę.

Wskazówka: jeśli witryna ulegnie awarii, zaloguj się za pomocą ftp do edytowanego pliku i zwróć tę zmianę.

Jak edytować motywy CSS WordPress

Aby edytować styl motywu, lepiej korzystać z funkcji edycji CSS, aby oglądać zmiany na żywo. Na przykład, możesz go użyć do edycji pliku style.css.

Możesz tam dotrzeć klikając Edytuj CSS w menu:

WordPress šablóna - ako upraviť CSS
Motyw WordPress – jak edytować CSS

Kliknij, aby przejść bezpośrednio do edytora (zwanego również Customizer):

WordPress CSS editor
WordPress: edytor CSS

Dodaj tutaj swój własny kod CSS, aby dostosować wygląd i układ witryny. Dowiedz się więcej o CSS.

Użyj klawiatury do nawigacji:

  • W obszarze edytora klawisz Tab wstawia tabulator
  • Użyj klawisza Esc, a następnie klawisza Tab, aby wyjść z obszaru edytora.
  • Użytkownicy czytników ekranu: może być konieczne dwukrotne naciśnięcie Esc, aby wyjść z trybu formularza.

Pole edycji automatycznie podświetla składnię kodu. Możesz wyłączyć to w swoim profilu użytkownika, aby pracować w trybie tekstowym.

💡 Wskazówka dotycząca motywów: Z motywów premium mam dobre doświadczenia z motywami Divi, Avada i Kreator Stron Elementor.

Edycja CSS i PHP w WordPress – Podsumowanie

Najlepiej jest użyć motywu potomnego, do edycji plików PHP, ponieważ zmiany dokonane bezpośrednio w szablonie zostaną utracone przez aktualizację. Ponadto istnieje ryzyko, że witryna ulegnie awarii.

Przydatne jest także użycie motywu potomnego do edycji CSS, ale wymagane są umiejętności programowania, więc wyżej wymieniony edytor jest wystarczający dla użytkowników.

💡 Chcesz szybszą ⏱ stronę? Szybkość witryny jest ważna zarówno dla odwiedzających, jak i dla SEO. Najlepsze wyniki uzyskałem dzięki wtyczce WP Rocket, którą gorąco polecam.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

3 KOMENTARZE

  1. Hej,

    dziękuję za Twój wpis. Co w sytuacji jeżeli nie mam opcji edycji motywu, mimo że wcześniej była? Muszę wprowadzić zmianę małą zmianę w kodzie i teraz nie mam takiej możliwości.

    • Hej, dziękuję. Ta opcja może być blokowana przez używany szablon lub jedną z wtyczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj