Recenzja popularnego WordPress Elementor . Pokażemy Ci, co ta wtyczka potrafi, jej zalety, wady i moje doświadczenia z nią.
Co to jest Elementor
Elementor jest jednym z najpopularniejszych kreatorów stron dla WordPress . Ta wtyczka zapewnia prosty interfejs do tworzenia kreatywnych stron w WordPress nad aktywnymi opcjami szablonu.
Wykorzystuje praktyczną funkcję „ przeciągnij i upuść ”, dzięki której z łatwością ułożysz poszczególne bloki tworzone na stronie dokładnie według własnych pomysłów.Modyfikacje nie wymagają żadnej wiedzy technicznej. Przeciętny użytkownik może z nich korzystać bez konieczności ingerencji w kodowanie.
Co potrafi Elementor
Jeśli masz stronę stworzoną w WordPress i nie jesteś zadowolony z jej projektu, nie musisz od razu zmieniać całego szablonu. Wtyczka Elementor Ci pomoże. Ten kreator pomoże Ci stworzyć indywidualne strony niezależnie od zainstalowanego szablonu.
Możesz na przykład zrezygnować z nagłówka i stopki, tak jak inne strony w Twojej witrynie. Możesz też podzielić stronę na kolumny lub użyć innych elementów. Wtyczka umożliwia również wstawianie przycisków, różnych tabel, map Google, ikon sieci społecznościowych czy efektów na osadzonych obrazach.
Korzyści
Oprócz wymienionych powyżej przydatnych funkcji, ten kreator stron ma wiele innych zalet :
- Jest kompatybilny z wieloma szablonami .
- Możesz edytować całą treść tekstową bezpośrednio na aktywnym ekranie . Ułatwi Ci to pisanie nowych, ale także edytowanie istniejących treści.
- Pozwala ustawić globalne kolory i typografię . Ta funkcja zapewnia spójny projekt w całej sieci.
- Wykorzystuje ponad 800 czcionek Google i umożliwia dodawanie nowych.
- Jest kompatybilny z wieloma innymi wtyczkami . Na przykład z WooCommerce , dla którego Elementor ma gotowych kilka praktycznych widżetów.
Niedogodności
- Darmowa wersja jest okrojona o kilka funkcji w porównaniu z wersją.
- Wyższa cena za wersje.
? Wskazówka: możesz jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości kreatora dzięki dodatkom, takim jak popularne Essential Add-Ons .
Jak korzystać z Elementora
Edytowanie lub tworzenie strony za pomocą tej wtyczki jest łatwe. Otwórz stronę, którą chcesz edytować, lub utwórz nową i kliknij przycisk Edytuj za pomocą Elementora u góry.
Otworzy się strona z poszczególnymi funkcjami. Cały interfejs jest bardzo intuicyjny. Zrozumienie działania wszystkich funkcji zajmuje tylko kilka minut. Następnie możesz rozpocząć tworzenie nowej strony. Podczas pracy będziesz mieć dostęp do poszczególnych funkcji po prawej stronie. Natychmiast zobaczysz wszystkie zmiany wprowadzone po lewej stronie ekranu.
Kliknij na początku aby dodać nową sekcję. Kliknij, aby zobaczyć wybór możliwych układów stron.
Jeśli klikniesz przycisk , wyświetlana jest biblioteka szablonów do wyboru.
Możesz wstawić treść do każdej sekcji. Na przykład tekst lub obrazy, jak w moim przykładzie:
Jak korzystać z poszczególnych elementów
Elementor oferuje szereg elementów podczas tworzenia strony. Za pomocą myszy przesuwasz poszczególne elementy – widżety, które masz do dyspozycji po prawej stronie ekranu. W ten sposób wstawiasz Mapy Google, formularze, podpisy i nie tylko.
Pod każdym elementem znajduje się panel jego ustawień. Na przykład, aby dodać nowy przycisk do strony, użyj opcji Przycisk i przeciągnij go do widżetu Przeciągnij tutaj. Po prawej stronie ekranu będziesz mógł wpisać nazwę przycisku, wybrać wygląd ikony przycisku i tak dalej.
Kliknij strzałkę obok przycisku Opublikuj u dołu strony, aby zapisać wszystkie zmiany. Istnieją dwie opcje. Utworzoną stronę można zapisać jako wersję roboczą lub jako szablon niestandardowy. Możesz go później użyć na innych stronach swojej witryny. Jeśli chcesz z niego skorzystać, możesz go znaleźć w administracji strony w opcji Szablony .
Kliknij przycisk Publikuj bezpośrednio, aby opublikować utworzoną stronę.
Opcje dostosowywania wyglądu strony
Elementor oferuje wiele funkcji umożliwiających dostosowanie wyglądu witryny. Możesz dostosować każdą część strony, korzystając z takich funkcji, jak wysokość sekcji, rozmiar kolumny, wyrównanie tekstu lub obrazu oraz kolor tekstu.
On reaguje
Elementor jest w pełni responsywny. Dzięki temu Twoja witryna będzie dobrze wyglądać na komputerze, tablecie i smartfonie. Aby zobaczyć, jak strona będzie wyglądać na każdym urządzeniu, kliknij ikonę ekranu w lewym dolnym rogu ekranu . Istnieją opcje dla każdego urządzenia. Prawa strona ekranu pokazuje wygląd strony na wybranym urządzeniu.
Możliwości responsywnego wyświetlania Elementora na tym się nie kończą. Podczas edytowania każdego elementu strony znajdziesz opcję ustawienia dla każdego elementu w sekcji Zaawansowane . Możesz go użyć, jeśli chcesz, aby niektóre widżety nie wyświetlały się na wybranych urządzeniach, a inne się wyświetlały.
Może cofnąć lub ponowić zmiany
Podczas tworzenia stron masz historię wszystkich wersji. Dzięki niemu możesz bezpiecznie wrócić do poprzedniej wersji lub tylko o jeden lub dwa kroki wstecz. Przycisk dostępu do historii znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu.
Wersja darmowa w porównaniu z wersją Pro
Elementor jest dostępny bezpłatnie. Darmowa wersja zawiera wszystkie wyżej wymienione funkcje. Umożliwi to korzystanie z różnych widżetów i innych funkcji do tworzenia unikalnych układów stron.
Cena Elementora Pro
Wersja kosztuje 49 USD (w momencie pisania). Za tę kwotę otrzymujesz Elementor Pro na jedną stronę. To 99 dolarów za trzy strony i 199 dolarów za nieograniczoną liczbę stron. Każda zakupiona licencja pozwala na dożywotnie korzystanie z wersji Pro. Aby to zrobić, będziesz otrzymywać aktualizacje i wsparcie techniczne przez 1 rok.
Wersja Pro oferuje m.in. szerszy wybór widżetów, raporty dotyczące stron i artykułów według ustalonych kryteriów oraz możliwość powiązania strony z narzędziami do e-mail marketingu.
Dodatki (rozszerzenia) dla Elementora
Jak wspomniałem w powyższej recenzji, sam Elementor może wiele zdziałać. Jeśli jednak chcesz jeszcze bardziej rozszerzyć jego możliwości, istnieje szereg rozszerzeń od innych twórców :
- Ultimate Add-Ons – mają intuicyjny interfejs, który dobrze współpracuje z Elementorem.
- Dodatki Crocoblock – 17 wtyczek, 47 szablonów, 150 widżetów i 64 pąki.
- Niezbędne dodatki – ponad 54 kreatywne elementy dla tego narzędzia do tworzenia stron.
- PowerPack – bardzo pomysłowe elementy dla tej wtyczki.
- Element Pack – 100 popularnych widżetów do różnych zastosowań.
- Dodatki Premium — różne inne opcje dostosowywania kreatora.
- Pakiet – zawiera ponad 180 innych elementów.
- Dodatki Plus – ponad 300 różnych elementów.
Możesz również znaleźć bezpłatne wersje niektórych wymienionych dodatków na WordPress .org .
Szkolenie online
[wpcd_coupon id=”11176″]
Recenzja Elementora – Wnioski
Bazując na moim doświadczeniu z tym konstruktorem, mogę powiedzieć, że ma on kilka przydatnych funkcji , z których będziesz korzystać podczas tworzenia strony internetowej. Dzięki intuicyjnemu sterowaniu i dostępowi do poszczególnych funkcji nie pozostaje w tyle za innymi WordPress .
Zaletą jest to, że nie znajdziesz tutaj żadnych zbędnych funkcji, więc po pewnym czasie testowania, nawet początkujący programiści witryn są z nim zaznajomieni . Elementor jest gotowy do użycia bez konieczności ingerencji w kod .
? Wskazówka na zakończenie: Elementor ma również oficjalny motyw, który jest dostępny za darmo – motyw Hello .
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍