WEDOS – najlepiej sprzedający się hosting w Czechach (Recenzja)

Wszystkie niezbędne informacje o WEDOS pokope: świadczone usługi, parametry hostingu, moje doświadczenie + kupon rabatowy dla czytelników.

Recenzja WEDOS

Co to jest WEDOS

WEDOS to skrót od Quality WEbhosting, najtańsza waluta i doskonały hosting serwerów. Firma jest największym dostawcą domen .cz i .sk w Czechach.

Zapewnia hosting dla osób prywatnych, małych, średnich i dużych firm oraz dużych sklepów internetowych. Gwarantuje wysoką wydajność, stabilność i jakość, doświadczenie, fachowość i profesjonalizm.

Z historii WEDOS

logo WEDOS
logo WEDOS

Firma WEDOS z siedzibą w Hlboká nad Vltavou została założona w 2010 roku. Budynek, który w przeszłości wznoszono jako osłonę obrony cywilnej, w momencie powstania służył jako jego siedziba.

W 2018 roku firma zainwestowała w modernizację pomieszczeń, zakupiła nową stację transformatorową, wzmocniła sieć elektryczną, chłodniczą oraz utworzyła dwie oddzielne gałęzie łączności i energii elektrycznej.

W 2014 roku rozpoczęła się budowa drugiego data center, które ma być unikalnym projektem na maksymalnie 10 tys. serwerów. Serwery będą chłodzone za pomocą kąpieli olejowej i wody.

Przez cały czas istnienia WEDOS konsekwentnie dążył do zapewnienia wysokiej jakości usług hostingowych. 31. Styczeń 2019 stał się największym czeskim rejestratorem domen .cz .

Usługi

WEDOS oferuje portfolio usług zarówno dla małych, jak i dużych projektów. Aby każdy mógł znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

hosting

W ramach hostingu masz do wyboru dwa pakiety usług: hosting NoLimit i NoLimit Extra .

Czy chcesz korzystać z open source? Możesz zainstalować go na webhostingu WEDOS za pomocą 1 kliknięcia . Możesz korzystać z WordPress , Joomla, PrestaShop i innych.

Cały proces od zamówienia poprzez fakturowanie i uruchomienie usługi jest w pełni zautomatyzowany. Po uruchomieniu będziesz mógł w wygodny sposób zmieniać ustawienia usługi zgodnie ze swoimi potrzebami, dodawać domeny, zmieniać parametry i inne ustawienia – wszystko samodzielnie. Wszystkie zmiany są natychmiastowe.

Bezpieczeństwo: Tylko pracownicy WEDOS mają dostęp do serwerów. Certyfikat ISO 27001 gwarantuje również bezpieczeństwo wszystkich przechowywanych danych.

Domeny

WEDOS sprzedaje domeny po cenach zakupu, dlatego są najtańsze na rynku . Proces zamawiania i płatności jest w pełni zautomatyzowany.

W chwili pisania tego tekstu WEDOS obsługiwał ponad 350 000 domen. Dodatkowo na cenę zakupu możesz liczyć na stałe nie tylko przy rejestracji, ale także odnawianiu domen.

Cena za domenę .sk przez pierwszy rok to tylko 7 € miesięcznie bez VAT. Dla domeny .cz jest to 5,60 € miesięcznie bez VAT, a .eu tylko 1,65 € miesięcznie bez VAT. Ponadto możesz wybierać spośród innych rozszerzeń, takich jak .pl, .net, .com, .org i wiele innych.

VPS

Usługi VPS (serwer wirtualny) są zbudowane na infrastrukturze chmurowej OpenNebula. W rezultacie wydajność i zasoby serwera są efektywnie redystrybuowane, dzięki czemu serwery nie są przeciążane. Migracja VPS jest również obsługiwana w przypadku problemów technicznych.

Dysk WEDOS

Jeśli potrzebujesz miejsca do tworzenia kopii zapasowych dużych ilości danych, dostępna jest usługa WEDOS Disk. Oferuje najnowocześniejsze rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych danych firmowych online, tworzenia kopii zapasowych serwerów, archiwizacji dokumentów, filmów, zdjęć i tym podobnych.

WEDOS Disk jest używany przez organizacje różnej wielkości, istnieje również wariant dla gospodarstw domowych. Płatna wersja od 30 GB jest dostępna od 1,80 € miesięcznie bez VAT.

Dedykowane serwery

Serwery dedykowane są dostępne dla wymagających projektów, które wymagają pełnej wydajności serwera. Dzięki tej usłudze będziesz mógł korzystać z całego serwera bez konieczności udostępniania go nikomu innemu. Masz wybór:

 • HPE ProLiant DL320 tylko za 38 € miesięcznie bez VAT,
 • QUANTA STRATOS S910-X31E za 91 € miesięcznie bez VAT,
 • FUJITSU RX100 za 56 € miesięcznie bez VAT.

Urządzenia są w pełni automatyczne i od razu gotowe do pracy. Oferują wysoką wydajność i 99,9% dostępności. Otrzymujesz nieprzerwane wsparcie klienta i serwis sprzętowy dla usługi.

Wkrótce do tych usług powinny zostać dodane następujące usługi:

 • WMS (serwer zarządzany przez hosting),
 • Chmura,
 • Usługi VIP.

Wskazówka: Wypróbuj nową usługę WEDOS WebSite – jest to prosty edytor Drag & Drop, który pozwala na stworzenie własnej strony w kilka minut.

Webhosting i VPS od WEDOS

Wybierając hosta internetowego , możesz wybrać jedną z następujących alternatyw:

Webhosting WEDOS
hosting

Hosting NoLimit

Hosting NoLimit to najlepiej sprzedający się hosting w Czechach . Możesz go używać za jedyne 1,25 € miesięcznie bez VAT.

Usługa działa na serwerach HPE Moonshot firmy Hewlett Packart Enterprise. Dzięki NoLimit otrzymujesz nieograniczoną liczbę skrzynek pocztowych dla swojej domeny. Masz do dyspozycji:

 • nieograniczona przestrzeń internetowa na najnowocześniejszych dyskach SSD,
 • nielimitowany transfer danych,
 • nieograniczona ilość subdomen, baz danych…
 • 1 GB na MySQL,
 • 5 GB na e-maile z możliwością zwiększenia do 10 GB,
 • darmowe 3 aliasy,
 • ochrona antywirusowa i antyspamowa,
 • gwarantowana dostępność 99,99%,
 • całodobowe wsparcie,
 • 2 prywatne centra danych,
 • szybkie działanie zabezpieczone procesorami 3,8 GHz.

Oprócz zamówienia NoLimit możesz również wybrać jeden z praktycznych upominków. Na przykład bezpłatna domena, napój energetyczny, koszulka lub inne.

Hosting NoLimit extra

Jeśli masz bardziej wymagające wymagania, których nie spełnia usługa NoLimit, istnieje hosting NoLimit Extra . Kupując tę usługę zyskujesz wyższą wydajność procesora, więcej miejsca na bazy danych lub e-maile, lepsze parametry PHP i inne korzyści. Aby to zrobić, otrzymujesz:

 • HTTPS na domenie w cenie hostingu,
 • bezpłatne codzienne tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie,
 • przy przestoju dłuższym niż 5 minut miesięcznie otrzymujesz miesiąc pracy za darmo,
 • maksymalna liczba procesów PHP 10,
 • 2 GB miejsca na bazę danych
 • 10 GB na e-maile z możliwością zwiększenia do 110 GB.

Możesz również wybrać jeden z prezentów dla NoLimit Extra, taki jak koszulka polo, T-shirt lub napój energetyczny WEDOS.

VPS WŁĄCZONY

VPS ON pozwala płacić tylko za to, czego naprawdę potrzebujesz. Wybierasz ilość pamięci RAM, miejsca na dysku, liczbę rdzeni procesora i tak dalej. Możesz skorzystać z usługi od 2,80 € miesięcznie bez VAT.

Zaletą jest to, że nie musisz kupować usług serwera wirtualnego w modułach i płacić za nieużywane dyski. Ty wybierasz parametry, z których będziesz korzystać, a usługa nie jest niepotrzebnie droga.

W razie potrzeby możesz w dowolnym momencie zwiększyć zakupiony VPS. Podwyżka jest możliwa natychmiast. Zniżka jest możliwa dopiero od następnego okresu rozliczeniowego.

Serwery PE Moonshot firmy Hewlett Packart Enterprise dla gigantycznych rozwiązań chmurowych zapewniają płynne działanie usługi.

SSD VPS

Wirtualne serwery prywatne na dyskach SSD gwarantują najwyższą niezawodność, pełną wirtualizację, dostęp do roota i wybór systemu operacyjnego. Usługa jest dostępna od 3,95 € miesięcznie bez VAT.

Usługa zamawiana jest w modułach. Każdy model ma zagwarantowaną pamięć RAM DDR3, odpowiedni udział mocy procesora oraz miejsca na dysku. Zamawiasz tylko tyle modułów, ile potrzebujesz. Jeśli potrzebujesz zwiększyć liczbę podczas pracy, jest to możliwe. Należy jednak pamiętać, że wymagane będzie ponowne uruchomienie.

Dysk SSD VPS działa na HPE DL380 firmy Hewlett Packart Enterprise. Gwarantuje wysoką wydajność, stabilność i niezawodność.

Zamawiając VPS SSD możesz wybrać jeden z dwóch wariantów: VPS SSD lub VPS SSD Profi. Zamawiając dysk VPS SSD Profi otrzymujesz również:

 • migawki wewnętrzne,
 • wewnętrzna codzienna kopia zapasowa i zewnętrzna cotygodniowa kopia zapasowa,
 • ochrona przed atakami DDoS,
 • zapora (10 reguł).

obsługa klienta

Obsługa klienta WEDOS jest dostępna 24 godziny na dobę. Możesz komunikować się, zadając pytanie na https://help.wedos.cz/ .

Do komunikacji można również skorzystać z formularza kontaktowego na stronie WEDOS. Wszystkie ustawienia usługi są dostępne dla Ciebie po zalogowaniu się na swoje konto w administracji klienta.

Zanim zadasz pytanie któremuś z pracowników firmy, zalecamy przejrzenie bazy wiedzy, w której znajdziesz wiele odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Istnieje również wiele pisemnych podręczników i samouczków wideo.

Doświadczenie klienta

Doświadczenia klientów z usługami WEDOS są w większości pozytywne. Szczególnie cenią sobie:

 • wysokiej jakości usługi w niskich cenach,
 • możliwość obsługi nieograniczonej liczby domen,
 • przydatność dla stron internetowych o różnej wielkości,
 • wsparcie online dostępne w każdej chwili.

Niektórzy klienci uważają, że środowisko klienta jest mniej jasne.

Moje doświadczenia z hostingiem WEDOS

WEDOS to doskonałe rozwiązanie pod względem stosunku ceny do wydajności, popularne zwłaszcza w Czechach. U mnie zadziałało głównie z następujących powodów:

 • automatyczna instalacja WordPress jednym kliknięciem
 • stabilność – wysoka dostępność i mało przestojów),
 • pomocne wsparcie i rozbudowany helpdesk,
 • niskie ceny domen .

Wskazówka: Wypróbuj nową usługę WEDOS WebSite – jest to prosty edytor Drag & Drop, który pozwala na stworzenie własnej strony w kilka minut.

Kupony zniżkowe

[wpcd_coupon id=11713 wedos]

[wpcd_coupon id=11714 wedos vps]

[wpcd_coupon id=11715 wedos domeny]

Wskazówka na zakończenie: w artykule Jak wybrać najlepszy hosting (nie tylko dla WordPress ) znajdziesz inny hosting wysokiej jakości.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj