Jak zainstalować motyw w WordPress

Samouczek jak zainstalować motyw w WordPress. Dostępnych jest wiele darmowych i premium motywów instalacji. Wybrany motyw musisz aktywować.

Jak zainstalować motyw w WordPress

Możesz dostosować wygląd swojej witryny do swoich potrzeb. Niektóre funkcje edycji różnią się w zależności od wybranego motywu. Jednak większość zmian, o których będę pisać, jest dostępna w każdym motywie WordPress.

Wybór motywu WordPress na swojej stronie

Wygląd strony jest pod dużym wpływem motywu WordPress, który wybrałeś. Niektóre podstawowe motywy są już zainstalowane w WordPress. Możesz je znaleźć pod opcją Wygląd w Administracji WordPress. Aby je wyświetlić, kliknij Wygląd > Motywy.

WordPresszoznam nainštalovaných šablón
Lista zainstalowanych motywów

Motyw, który jest aktywny, znajduje się na górze strony. Pozostałe motywy, które tutaj znajdziesz, są zainstalowane, ale nie są aktywne. Jeśli chcesz porównać wygląd swojej witryny przy użyciu innego motywu, jest to również możliwe.

Podgląd motywu na żywo

Przesuń kursor do określonego motywu. Pojawi się kilka funkcji. Kliknij Podgląd na żywo, aby przejść do nowego okna. Tutaj możesz wybrać artykuł lub stronę do wyświetlenia w nowym motywie. Możesz także spróbować dokonać pewnych modyfikacji, aby lepiej sobie wyobrazić, jak wyglądałaby strona przy użyciu określonego motywu

Jeśli trudno ci wybrać właściwego z wielu dostępnych motywów, może mój artykuł Jak wybrać najlepsze motywy pomoże Ci wybrać.

Jak zainstalować motyw

Jeśli żaden z wstępnie zainstalowanych motywów Ci nie odpowiada, możesz wybrać inny. Aby zainstalować motyw, kliknij Dodaj nowy. Na wyświetlonej stronie możesz wyszukać darmowe motywy WordPress.

Możesz je również znaleźć na WordPress.org. Możesz sortować listę według Zalecanych, Popularnych, Najnowszych i Ulubionych motywów. Możesz także użyć tego pola, aby wyszukać określony motyw.

Po przejściu do obrazu określonego motywu na liście motywów zobaczysz trzy przyciski:

WordPress pridanie šablón
Dodawanie nowego motywu

Szczegóły i podgląd – otwiera nowe okno z podglądem i szczegółami motywu.

Zainstaluj – kliknij, aby pobrać motyw do swojej witryny.

Podgląd – wyświetla podgląd motywu.

Jeśli znajdziesz motyw, który lubisz na liście motywów WordPress, przesuń kursor nad nim. Zostanie wyświetlony przycisk Instaluj. Motyw można zainstalować, klikając ten przycisk.

💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Wedos lub Bluehost.

Aktywacja nowego motywu WordPress

Aby aktywować wybrany motyw z listy zainstalowanych motywów, kliknij przycisk Aktywuj, który pojawia się po przesunięciu kursora nad obrazem podglądu tego motywu. Innym sposobem jest kliknięcie obrazu motywu, aby przejść do okna Szczegóły motywu. Znajdziesz przycisk Aktywuj w dolnej części.

Ako aktivovať WordPress šablónu
Jak aktywować motyw WordPress
💡 Chcesz szybszą ⏱ stronę? Szybkość witryny jest ważna zarówno dla odwiedzających, jak i dla SEO. Najlepsze wyniki uzyskałem dzięki wtyczce WP Rocket, którą gorąco polecam.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj