Divi – najlepszy motyw WordPress w 2019 roku? [Recenzja]

Motyw Divi – szczegółowy przegląd tego wielofunkcyjnego motywu z warsztatu Elegant Themes. Pokażę ci, co potrafi i jakie są jego indywidualne plusy i minusy.

WordPress Motyw Divi

Elegant Themes to popularny twórca najwyższej jakości motywów WordPress na rynku. Oferuje naprawdę dużo. O jego sukcesie świadczy ponad 0,5 miliona klientów, którzy do tej pory kupili motyw Divi.

Opcje użytkowania

Motyw jest odpowiedni do tworzenia witryn o dowolnym skupieniu i rozmiarze. Dzięki niemu tworzysz złożoną, uporządkowaną stronę internetową z wieloma menu, ale także prostszą stroną. Nadaje się również do jednostronicowej strony internetowej.

Może być stosowany na stronach firmowych, w czasopismach internetowych, e-sklepach z różnym ukierunkowaniem, na stronach internetowych fotografów, artystów, pracowni projektowych i agencji mody, a także w restauracjach i hotelach. I na pewno nie wymieniłem wszystkich opcji.

Motyw Divi oferuje wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia strony internetowej. Jest łatwy w użyciu. Pomimo wielu możliwości początkujący może się w nim bardzo szybko poznać. Menu ustawień jest dobrze uporządkowane i prowadzi przez poszczególne etapy tworzenia strony. Zawiera również kilka wtyczek WordPress dla formularzy kontaktowych, galerii zdjęć i suwaków, ustawiania komentarzy i tak dalej. Spójrzmy na to nieco bardziej szczegółowo.

Demo Divi

Możesz obejrzeć demo na tym linku. W tym podglądzie zobaczysz motyw z podstawowymi ustawieniami. Ten obraz zawiera podgląd różnych gotowych wzorów, które można wykorzystać:

divi demo

Co wszystko zawiera Divi?

Divi builder

Ten link umożliwia przetestowanie wersji demonstracyjnej nowego narzędzia do tworzenia grafik.

Builder zapewnia użytkownikom dostęp do poszczególnych etapów bez konieczności posiadania specjalnej wiedzy na temat tworzenia stron internetowych lub programowania. Pozwala na stworzenie wizualnego układu strony. Zasadniczo wszystko można dostosować: kolory, czcionki, wysokość i szerokość czcionki, ilość i układ akapitów, motywy i styl nagłówka, układ menu, umieszczenie logo itd.

Divi Visual Builder pozwala natychmiast zobaczyć poszczególne zmiany i dalej je edytować. Tworzenie strony jest również ułatwione dzięki funkcji Drag&Drop.

Wstępnie przygotowane wzory

Zawiera 20 wstępnie ułożonych układów stron. Korzystając z tych ustawień, strona internetowa może zostać utworzona w ciągu kilku minut. Użytkownik może dalej dostosowywać je zgodnie ze swoimi życzeniami.

Divi rozloženie

Własne propozycje projektów

Zaletą Motywu Divi jest to, że projekt motywu nie określa konkretnych ustawień strony. Możesz także tworzyć własne sugestie dotyczące projektu i układy strony. Nieużywane ustawienia można zapisać w swojej bibliotece do późniejszego wykorzystania.

divi3

Responsywny design

Przy tematach tego typu, responsywny design w WordPressie jest oczywistością. WordPress Motyw Divi można łatwo dostosować do wszystkich urządzeń. Podczas tworzenia strony użytkownik ma podgląd na żywo, w jaki sposób strona wygląda na innym typie urządzenia, dzięki programowi Visual Builder.

Prędkość

Motyw Divi jest szybki. Podczas ładowania tekstu i obrazów użytkownik nie traci czasu na niepotrzebne oczekiwanie. Pisanie tekstów jest uproszczone dzięki funkcji Kliknij i wpisz, więc nie musisz otwierać panelu ustawień, jeśli chcesz napisać coś na stronie. Wystarczy kliknąć bezpośrednio na stronie i napisać. Aktywny prawy przycisk myszy również przyczynia się do zwiększenia tempa motywów.

Tłumaczenie na 32 języki

Niewątpliwą zaletą tego motywu z Elegant Themes jest jego tłumaczenie na 32 języki świata, między innymi po polsku. Obsługuje również pisanie od prawej do lewej (RTL). Zarówno czcionki, jak i menu tworzenia serwisu są dostosowane do różnych języków.

Motywy do eshop

Motyw Divi zawiera wstępnie ustawione motywy do tworzenia sklepu internetowego i jest w pełni kompatybilny z wtyczką WooCommerce.

divi eshop woocommerce

Dostęp dla wielu użytkowników

Motyw umożliwia dostęp do wielu użytkowników. Możesz także ustawić określone funkcje, do których użytkownicy mają dostęp.

Bezpieczeństwo

Niewątpliwą zaletą Divi jest nacisk twórców na bezpieczeństwo. Jest to zapewnione we współpracy z ekspertami Sucuri. W oparciu o blog Elegant Themes motyw podlega regularnej kontroli tego organu bezpieczeństwa.

divi bezpečnosť sucuri

Licencja

Ogromną zaletą tego tematu jest to, że jego licencja jest nieograniczona. Użytkownik może używać go tyle razy, ile chce. Ponadto zakup motywu Divi zapewnia również dostęp do 86 eleganckich motywów i wielu wtyczek. Możesz wybrać roczną lub dożywotnią licencję.

Optymalizacja SEO

Motyw jest zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek. Poniżej możesz zobaczyć podstawowe ustawienia. Możesz cieszyć się nim na wszystkich typach urządzeń. Oczywiście polecam używanie go w połączeniu z darmową wtyczką Yoast Seo plugin.

Divi SEO

 

Tworzenie strony za pomocą Motywu Divi

Po załadowaniu motywu znajdziesz odpowiednie menu po lewej stronie. Możesz wybrać jeden z gotowych projektów stron lub stworzyć własny.

Ładując gotowe projekty, należy się spodziewać, że ich wygląd pojawi się dopiero po ich otwarciu. Możesz jednak wybrać po nazwie, np. Interiour, Café lub Elegant, która mówi wiele o projekcie. Ładowanie odbędzie się w ciągu kilku sekund. Następnie wystarczy wstawić własną zawartość strony.

divi ustawienia

Wskazówka: Elegant Themes Builders tworzą nowe specjalne projekty dla motywu Divi każdego tygodnia. Wszystkie z nich można pobrać bezpłatnie bezpośrednio z tematu lub czasami są publikowane za pośrednictwem ich bloga.

Menu motywu

Menu w motywie poprowadzi Cię krok po kroku przez ustawienie układu strony, kolor tła i typografii. Zapewnia wiele opcji.

Ustawienie nagłówka

Zaletą motywu jest możliwość wyboru spośród wielu opcji umieszczenia logo, rozmiaru i rozmieszczenia nagłówka. Na przykład:

divi menu

Ustawienie nawigacji

Motyw oferuje wybór nawigacji pionowej lub poziomej, w zależności od preferencji.

divi vertikálna navigácia

Ustawienie stopki

Podobnie jak reszta strony, stopka oferuje również kilka funkcji, w tym sieci społecznościowe.

Strona główna bez nagłówków i stopek

Jeśli chcesz, aby odwiedzający witrynę byli witani wyraźnym, niezniekształconym projektem, motyw pozwala ukryć nagłówek i stopkę na stronie głównej.

Moduły Divi

Motyw Divi zawiera ponad 40 modułów, które tworzą zawartość w Divi Builder. Możesz znaleźć obraz, galerię, portfolio, menu boczne, tekst i wtyczki WordPress, takie jak WooCommerce i inne funkcje.

divi moduly

Narzędzie do klonowania – kopiowanie treści

Zaletą tego motywu jest możliwość klonowania, tj. powielania linii lub zawartości sekcji. Nie musisz więc tworzyć każdej sekcji osobno.

Opcje tekstu, bloga i rubryki

W motywie możesz ustawić kilka rodzajów postów, takich jak galerie zdjęć, filmów, dźwięku lub tekstu. Możesz także utworzyć sekcję tekstową, aby miała obraz na swoim tle. Możesz także ustawić przezroczystość obrazu.

Portfolio

Divi ma specjalną sekcję do portfolio, która oferuje możliwość filtrowania pojedynczych zdjęć i więcej opcji do ich prezentacji.

Testowanie A/B

Możesz sprawdzić, który widok strony jest bardziej odpowiedni dla odwiedzających (połowa ludzi zobaczy jeden projekt, druga połowa zobaczy drugi).

divi7

Zalety Divi

 • Wiele opcji układu strony. Jest elastyczny i nie ogranicza się w żaden sposób.
 • Możliwość edycji wszystkiego, co widzisz na ekranie.
 • WordPress Motyw Divi można łatwo kontrolować. Nawet początkujący może z tym pracować.
 • Nieograniczona licencja.
 • Wiele opcji tekstu, obrazów, nagłówków, stopek i menu.
 • Obsługa plików wideo i audio.
 • Kompatybilność z wieloma wtyczkami WordPress.
 • Działa z wtyczką WooCommerce plugin.
 • Ciągły rozwój.
 • Jakość obsługi.
 • Bezpieczeństwo.
 • Reagowanie.
 • Optymalizacja SEO.
 • Szybkie sterowanie i tworzenie stron.
 • Motyw Divi jest dostępny w wielu językach.
 • Dostęp do innych motywów Elegant Themes i wielu wtyczek.

Niedogodności

Żaden produkt nie jest doskonały. W przypadku Divi widzę kilka minusów. Napiszę o tym, jak je rozwiązuję.

(1) Największą wadą tego tematu jest to, że przebudowywanie strony utworzonej za pomocą Divi Builder na stronie z innym motywem jest dość wymagające. Dzieje się tak dlatego, że ten krok dezaktywuje Buildera, a tekst jest również wyświetlany wraz z krótkimi kodami, które w przeciwnym razie są ukryte. Wiele ustawień zostanie utraconych na tym etapie.

Rozwiązanie: spróbuj zrobić drobne podstrony w normalnym edytorze WordPress i korzystaj z Divi Buildera tylko dla podstawowych stron, takich jak strona główna i tym podobne. Ponadto zalecam tworzenie artykułów na blogu za pośrednictwem zwykłego edytora. Jeśli chcesz anulować budowniczego, najpierw skopiuj teksty bezpośrednio ze strony internetowej. Pomoże Ci to uzyskać przejrzyste, pozbawione skrótów teksty, z których możesz korzystać.

(2) Przechowywanie stron utworzonych za pomocą narzędzia Builder przez frontend wydaje mi się stosunkowo powolne, szczególnie w przypadku dużych stron z wieloma elementami.

Rozwiązanie: edytor backendu Divi Builder jest szybszy.

(3) Chociaż WordPress Motyw Divi może się pochwalić tłumaczeniem na wiele języków, większość z nich to tłumaczenia maszynowe.

Rozwiązanie: naprawiać złe tłumaczenia poprzez darmową wtyczkę Loco Translate.

WordPress Motyw Divi – wniosek

Podsumowując krótko, myślę, że Motyw Divi jest odpowiedni dla większości użytkowników WordPressa, którzy nie mają możliwości technicznych / programistycznych, ale wciąż potrafią robić ładne strony internetowe za pomocą kilku kliknięć. Uważam Divi za porównywalny z motywem Avada.

WIĘCEJ INFORMACJI I DEMO

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

5 KOMENTARZE

  • Strony na Divi są w miarę szybkie, w razie czego można poprawić szybkośc pluginem typu autooptimize + redis albo zrobić eksport do stron statycznych. Ja Divi kupiłem stąd licencja jest ok a cena dużo niższa

 1. witam,
  mam mały problem z tym motywem.
  1) na belce górnej przy każdym pierwszym otwarciu strony pojawia się cyfra 3 obok nazwy

  2) w edycji strony umieszczając grafikę nie jest ona widoczna po publikacji (miedzy napisem koło a dom wielorodzinny) w edytorze jest.
  http://luxbudkonin.pl/kolo/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj