Jak dodać tag (znacznik) w WordPress

Instrukcje dotyczące tworzenia i dodawania tagów w WordPress. Tag, inaczej nazywany znacznik lub znak, może zostać utworzony przez administrację lub bezpośrednio w edytorze wpisów.

Jak dodać tag (znacznik)

Co to jest tag

Tagi (w języku polskim również znacnik lub znak) to słowa kluczowe opisujące wpis. Opisują informacje, do których odnosi się wpis. Możesz przypisać wiele tagów do jednego wpisu. Podczas ich tworzenia pamiętaj, że kategorie i tagi nie powinny być takie same.

Tagi nie mają hierarchii jako kategorie. Nie można również dodawać ich do stron. Możesz dodawać je tylko do wpisów. Istnieją dwa sposoby tworzenia tagów w WordPressie.

💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Wedos lub Bluehost.

Tworzenie znacznika poprzez menu administracyjne

WordPress tag značka
Tworzenie znacznika

W tej metodzie tworzenia tagów dodajesz nowe znaczniki do listy wszystkich tagów. Znajdziesz do tej pory wszystkie znaczniki, których używałeś w sieci. Na liście tagów możesz poruszać się naprawdę szybko. Funkcje są podobne do funkcji menu do tworzenia i edycji kategorii.

Kliknięcie opcji „Tagi” w menu administracyjnym otworzy alfabetyczną listę wszystkich tagów. Ponadto zobaczysz również kilka pustych pól, które serweta doda do nowego tagu:

Tytuł – wpisz nazwę znacznika tutaj. To pojawi się na stronie.

Slug – wypełnij wersję nazwy bez znaków diakrytycznych. Będzie to użyte do utworzenia adresu URL.

Opis – możesz również wypełnić opis, ale nie jest to konieczne. Opis pojawi się w odpowiedniej kolumnie na liście znaczników.

💡 Wskazówka dotycząca motywów: Z motywów premium mam dobre doświadczenia z motywami Divi, Avada i Kreator Stron Elementor.

Edycja tagu

WordPress rýchla úprava tagu
Szybka edycja tagu

Menu edycji znaczników jest dostępne na liście znaczników. Przesuń kursor na nazwę tagu i pojawią się niektóre opcje:

Edytuj – służy do edycji tytułu, slugu i opisu. Po wprowadzeniu zmian kliknij „Aktualizuj”.

Szybka edycja – edycja nazwy i slugu.

Usuń – usuwa znacznik z listy.

Widok – wyświetla wszystkie wpisy, z którymi powiązany jest wybrany znacznik.

Aby usunąć wiele tagów zbiorczo, kliknij pola wyboru obok ich nazw. Następnie wybierz „Akcje masowe”, „Usuń” i „Zastosuj”.

💡 Chcesz szybszą ⏱ stronę? Szybkość witryny jest ważna zarówno dla odwiedzających, jak i dla SEO. Najlepsze wyniki uzyskałem dzięki wtyczce WP Rocket, którą gorąco polecam.

Jak dodać tag podczas tworzenia wpisu

W WordPress możesz dodać tag do wpisu bezpośrednio podczas jego tworzenia lub edycji. Możesz znaleźć narzędzia do dodawania znacznika podczas przewijania strony w dół. Spowoduje to dodanie wszystkich wybranych tagów do Twojego wpisu.

WordPress priradenie tagu(značky)
Przypisywanie tagu

Jeśli chcesz dodać istniejący tag, kliknij „Wybierz z najczęściej używanych tagów”. Lista już używanych znaczników jest wyświetlana w kolejności alfabetycznej. Teraz kliknij nazwę tagu. Zostanie on automatycznie powiązany z Twoim wpisem.

Aby dodać tag, wpisz jego nazwę w wolnym oknie. Jeśli piszesz wiele nazw tagów razem, rozdziel je przecinkami. Następnie kliknij przycisk „Dodaj”.

Jak usunąć tag

Aby usunąć dodany tag w wpisie, kliknij krzyżyk obok jego nazwy. Po dodaniu nowych tagów w procesie publikowania lub edycji będą one również automatycznie pojawiać się na liście tagów omówionych powyżej.

WordPress odstránenie tagu značky
Usuwanie tagu
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj