Narzędzia do projektowania stron internetowych – top 13

Najlepsze narzędzia do tworzenia strony internetowej, dzięki którym nawet początkujący bez wiedzy programistycznej może ją stworzyć w kilka minut.

Narzędzia do projektowania stron internetowych - top 13

Jeszcze nie tak dawno każdy, kto chciał mieć własną stronę internetową, musiał zwrócić się ze swoją pracą do jej profesjonalistów. Dziś dostępne są narzędzia do tworzenia strony internetowej, z którymi poradzi sobie nawet początkujący. W tym artykule przyjrzymy się najsłynniejszym z nich.

Webnode

Webnode to narzędzie do tworzenia stron internetowych, które pochodzi z Czech. O jego jakości świadczy również ilość stron, które powstały z jego pomocą. Obecnie liczba ta przekracza 30 milionów. Zaletą Webnode jest jego wielojęzyczność i dostępność w języku czeskim i słowackim.

Webnode oferuje narzędzia do tworzenia osobistych i firmowych stron internetowych, blogów oraz prostych sklepów internetowych. Tworzone strony są w pełni responsywne. Interfejs użytkownika jest przejrzysty. Nawet początkujący, którzy nie mają doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, mogą z łatwością to obejść. Edytor strony wykorzystuje praktyczne funkcje, takie jak przeciągnij i upuść, dodawanie tekstu, obrazów, formularz kontaktowy i tym podobne.

Jeśli chcesz być widoczny w wyszukiwarkach, dostępne są również podstawowe ustawienia SEO, w których możesz wpisać tytuł i opis strony oraz słowa kluczowe.

Webnode
Webnode

Cena

W podstawowej wersji z miejscem do 1 GB Webnode jest darmowe.

 • Jeśli chcesz mieć własną domenę, płacisz 2,95 € miesięcznie.
 • Dodatkowe pakiety mają wartość do 16,95 EUR miesięcznie, w zależności od wymagań dotyczących miejsca, transferu danych, języka internetowego, tworzenia kopii zapasowych i innych funkcji.

Niedogodności

 • Wyświetlaj reklamy w darmowej wersji.
 • Nie nadaje się do dużych e-sklepów z dużą ilością zamówień i towarów.
 • Korzystaj z własnej domeny tylko w płatnym pakiecie.

Viac informácii sa dočítate v mojej recenzii Webnode.

Mioweb

Mioweb to narzędzie do tworzenia stron internetowych odpowiednie zarówno dla stron osobistych, jak i firmowych. Możesz wybierać spośród wielu gotowych szablonów. Jeśli chcesz samodzielnie zaprojektować stronę, Mioweb umożliwia rozpoczęcie od całkowicie pustej strony.

W edytorze autorskim można dodawać nowe podstrony internetowe, obrazy, galerie, filmy, formularze, przyciski i nie tylko. Istnieje również narzędzie do optymalizacji witryny SEO.

Mioweb
Mioweb

Cena

Wersję darmową możesz wypróbować tylko przez 14 dni. Będziesz wtedy musiał przejść na jeden z płatnych pakietów.

 • Pakiet Start kosztuje 970 CZK miesięcznie.
 • Pakiet biznesowy 1.470 CZK miesięcznie.

Niedogodności

 • Nie daje możliwości bezpłatnego korzystania.
 • Sklep internetowy można założyć tylko z pakietem Biznes.
 • Nie ma możliwości wstawiania niestandardowych elementów.

Viac informácii sa dočítate v mojej recenzii Mioweb.

Wsparcie internetowe

WebSupport Custom Website to narzędzie do tworzenia witryny bez znajomości programowania. Strony są tworzone i edytowane w przejrzystym edytorze bloków, w którym nawet początkujący może się bez trudu odnaleźć. To narzędzie do tworzenia stron internetowych oferuje również możliwość stworzenia przejrzystego e-sklepu.

Cena

Dostępne są trzy pakiety usług. Podstawowy pakiet jest odpowiedni dla osobistych stron internetowych i blogów. Pozostałe pakiety przeznaczone są dla przedsiębiorców i sklepów internetowych. Droższe z nich zawierają również proste narzędzie SEO.

Niedogodności

Główną wadą tego narzędzia jest mniejsza liczba wstępnie przygotowanych szablonów w porównaniu z innymi narzędziami do projektowania stron internetowych.

Viac sa dočítate v recenzii Vlastná webstránka od WebSupport.

Wix

Wix to profesjonalne narzędzie do projektowania stron internetowych dla początkujących i zaawansowanych. Edytor Wix spełnia wszystkie wymagania nowoczesnego edytora bloków. Możesz użyć funkcji przeciągnij i upuść, aby dostosować stronę, przesuwając poszczególne elementy. Wszystko bez znajomości programowania.

Dzięki Wix bardziej zaawansowani twórcy będą tworzyć własne formularze, funkcje projektowe i wiele innych funkcji zwiększających funkcjonalność.

Cena

Jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca na serwerze, które otrzymasz od Wix za darmo, możesz przełączyć się na jeden z planów premium. Możesz dostać najtańszą – Connect Domain , w cenie 4,50 € miesięcznie.

Niedogodności

Pomimo wszystkich powyższych opcji to narzędzie ma również wady:

 • Konieczność edycji stworzonej strony dla urządzeń mobilnych.
 • W darmowej wersji możesz również niepokoić się wyświetlanymi reklamami.

Táto recenzia Wix vám pomôže rozhodnúť sa, či je to pre vás vhodný nástroj.

Wedos

WEDOS WebSite to edytor do tworzenia stron internetowych. Jego zalety to łatwe tworzenie profesjonalnych stron, ponad 450 szablonów i bloków, cenniki, formularze itp. Gotowa strona w kilka kliknięć.

Weebly

Weebly to narzędzie do tworzenia witryn internetowych zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Strony są edytowane w przejrzystym interfejsie użytkownika. Poszczególne elementy można edytować i przesuwać za pomocą funkcji przeciągnij i upuść. Zaletą jest pełna responsywność wszystkich szablonów. Wyświetlanie poszczególnych stron zostanie dostosowane do urządzeń mobilnych bez Twojej ingerencji.

Weebly
Weebly

Weebly nadaje się również dla tych użytkowników, którzy chcą wprowadzać zmiany w kodzie HTML witryny. Możesz także przesłać własne szablony.

Darmowa wersja zadowoli każdego, kto chce mieć stronę internetową za darmo. Chociaż musisz przewidywać wyświetlanie reklamy w Twojej witrynie, jest ona umieszczona na dole strony, co nie wpłynie znacząco na ostateczny wygląd strony.

Cena

Z płatnej wersji korzystają głównie przedsiębiorcy. Weebly oferuje wszystko, czego potrzebujesz do sprawnego działania e-sklepu oraz dużej strony korporacyjnej z wieloma podstronami. Oprócz płatnych pakietów Pro i Business otrzymasz kupon na reklamę Google o wartości 100 USD.

Niedogodności

 • Minusem może być mniejsza możliwość dostosowania projektu witryny. Nie zawsze jest możliwe umieszczenie poszczególnych elementów dokładnie tam, gdzie chcesz.
 • Weebly nie jest również odpowiednim narzędziem dla osób, które nie znają języka angielskiego.
 • Wyższe taryfy cenowe dla e-sklepów.

Kwadrat

Squarespace jest używany głównie przez małe firmy, fotografów, blogerów, artystów, muzyków, studentów i restauracje do tworzenia stron internetowych. Nadaje się również do stworzenia ślubnej strony internetowej. Wynika to z nowoczesnego i przewiewnego designu poszczególnych szablonów, a także bogatej oferty szablonów z tym nastawieniem. Poszczególne szablony można dalej modyfikować bez znajomości programowania przy użyciu wielu narzędzi.

Zaletą jest możliwość edycji stron z urządzeń mobilnych. W tym celu możesz pobrać aplikację zarówno na iOS, jak i Androida ze strony Squarespace. Dostępne są również narzędzia SEO do optymalizacji stron internetowych.

Kwadrat
Kwadrat

Cena

 • Najtańszy pakiet odpowiedni dla stron osobistych kosztuje 11 € miesięcznie. Możesz jednak wypróbować go bezpłatnie przez 14 dni.
 • Jeśli szukasz pakietu odpowiedniego dla przedsiębiorców, będziesz musiał trochę głębiej sięgnąć do kieszeni. Ceny pakietów Business, Basic Commerce i Advanced Commerce zaczynają się od 17 € miesięcznie i kończą na 36 € miesięcznie.

Niedogodności

 • Nie daje możliwości bezpłatnego korzystania.
 • Jest to jedno z droższych narzędzi.
 • Niższa prędkość ładowania strony.
 • Mniej gotowych szablonów.

Jimdo

Jimdo to również dobrze znane narzędzie do tworzenia witryn internetowych. Za pomocą tego narzędzia możesz stworzyć osobistą lub firmową stronę internetową lub e-sklep bez znajomości programowania.

Zaletą Jimdo jest prostota i przejrzystość. Oferuje również automatyczne SEO i dostępne statystyki do śledzenia ruchu w witrynie. W liście gotowych szablonów znajdziesz odpowiednie projekty dla każdej branży. Jeśli tworzysz e-sklep z Jimdo, docenisz możliwość wyboru kilku metod płatności, tworzenie wariantów produktów i przejrzysty układ towarów. Dzięki Jimdo możesz nawet stworzyć własne logo.

Jimdo
Jimdo

Strony są edytowane za pomocą przeciągania i upuszczania. Dostępnych jest kilka funkcji do edycji poszczególnych elementów. Ogromną zaletą Jimbo jest to, że pozwala tworzyć i edytować strony internetowe nawet z urządzeń mobilnych.

Cena

 • Zamawiając płatne pakiety , możesz nie być zadowolony z ceny za pakiet odpowiedni na osobiste strony internetowe – możesz go kupić już od 9 € miesięcznie.
 • W przypadku e-sklepów dostępne są opcje od 15 € miesięcznie.
 • Pakiet VIP dla przedsiębiorców kosztuje 39 € miesięcznie.

Niedogodności

 • Mniejsza możliwość dostosowania projektu szablonu.
 • Mniejszy wybór gotowych szablonów.
 • Brak importu i eksportu produktów dla e-sklepów.
 • Ograniczone opcje w darmowej wersji.

Duda

Duda to narzędzie do tworzenia stron internetowych odpowiednie dla różnych rodzajów biznesu. Oczywiście responsywny design to oczywistość, dzięki której tworzone strony dobrze prezentują się na wszystkich urządzeniach.

Duda oferuje szybkie tworzenie stron. Dostępnych jest wiele narzędzi. Na przykład funkcja drug&drop, możliwość edycji strony z urządzeń mobilnych, statystyki śledzenia, możliwość ingerencji w kod HTML, wiele czcionek i stylów, osadzanie filmów i obrazów tła, możliwość wyświetlania specjalnych akcji dla e- sklepy oraz możliwość importu zawartości strony.

Duda
Duda

Cena

 • Za podstawowy pakiet Duda płacisz 14 € miesięcznie.
 • Za najdroższy pakiet z możliwością stworzenia do 8 stron internetowych zapłacisz 74 € miesięcznie.

Niedogodności

 • Największą wadą tego narzędzia jest jego wyższa cena bez możliwości skorzystania z darmowej wersji.

Uderzająco

Uderzające to narzędzie przeznaczone dla użytkowników bez umiejętności programowania. Specjalizuje się w witrynach jednostronicowych i mniejszych witrynach dla małych firm, e-sklepy, portfolio czy strony eventowe. Do strony głównej można również dodać sklep internetowy z maksymalnie 300 produktami oraz blog.

Tworząc stronę docenisz nowoczesny design, który bardzo ładnie sprawdza się również na urządzeniach mobilnych. Zaletą dla firmy jest również możliwość dodania przycisków do dzwonienia czy wysyłania e-maili. Oczywiście jest link do sieci społecznościowych, wstawienie formularza kontaktowego, analiza ruchu i wiele innych praktycznych funkcji dla przedsiębiorców.

Uderzająco
Uderzająco

Cena

W podstawowej wersji możesz używać Strikingly za darmo. W wersji płatnej możesz skorzystać z dwóch planów:

 • PRO za 20 € miesięcznie – odpowiedni dla e-sklepów z maksymalnie 300 produktami.
 • LIMITOWANA za 12 € miesięcznie dla mniejszych e-sklepów do 5 produktów z możliwością tworzenia ich wariacji.

Niedogodności

 • W wersji darmowej możliwe jest tylko stworzenie strony jednostronicowej. Nie ma możliwości dodania własnego kodu.
 • Pełen potencjał tego narzędzia można wykorzystać tylko w najdroższym pakiecie.

Webflow

Webflow to narzędzie do tworzenia stron internetowych dla programistów, freelancerów i firm. Dlatego nie jest odpowiedni dla początkujących. Zaletą jest jednak możliwość edycji stron i dodawania treści dokładnie według własnych upodobań. Pozwala również na korzystanie z nawigacji, suwaków, wielopoziomowych menu, formularzy i innych często używanych elementów.

Webflow kładzie również nacisk na responsywność. Możesz także dodawać własne czcionki w Webflow. Dodatkowo wygenerowane kody można eksportować.

Webflow
Webflow

Cena

 • Możesz korzystać z webflow za darmo przez nieograniczony czas. Ograniczeniem wersji darmowej jest jedynie możliwość korzystania z tego narzędzia przez max. 2 strony.
 • Płacisz 16 USD, aby stworzyć Lite dla 10 witryn.
 • Pakiet Pro Unlimited Use kosztuje 35 USD.

Niedogodności

 • Złożony interfejs.
 • Ograniczone opcje szablonów.

Gator

Gator to internetowe narzędzie do tworzenia stron internetowych firmy HostGator. Jest używany głównie przez małe firmy, osobiste strony internetowe i blogi. Możliwe jest również stworzenie e-sklepu w wersji premium e-Commerce.

Tworząc witrynę, użytkownicy mają do dyspozycji ponad 200 gotowych szablonów z profesjonalnym projektem. Poszczególne szablony można dowolnie edytować. Szybko odnajdziesz się w przejrzystym menu administracyjnym.

Podobnie jak wiele innych narzędzi dla początkujących bez umiejętności programowania, podczas tworzenia witryny używa metody przeciągnij i upuść. Dzięki tej funkcji możesz umieszczać poszczególne elementy na stronie w dowolnym miejscu. Oferuje również możliwość łączenia się z sieciami społecznościowymi.

Gator
Gator

Cena

Zaletą tego budowniczego są niższe ceny:

 • Pakiet podstawowy otrzymujesz za opłatą 2,69 USD miesięcznie.
 • Pakiet e-Commerce jest dostępny w cenie 6,46 USD miesięcznie.

Niedogodności

 • Ograniczone opcje i funkcjonalność sklepu internetowego.
 • Brak niektórych praktycznych funkcji dla blogów.
 • Ograniczony zakres widżetów.

WebStarts

WebStarts to narzędzie, które oferuje bogatą gamę elementów do edycji strony internetowej. Tworząc witrynę internetową, możesz zacząć od pustej strony lub wybrać jeden z wielu gotowych szablonów. Na pierwszy rzut oka WebStarts różni się od innych narzędzi projektem szablonu, który jest zwykle bardziej tradycyjny.

Z WebStarts stworzysz w pełni funkcjonalną stronę internetową, biznesową i bloga. Dużym atutem jest darmowa wersja, która pozwala na stworzenie e-sklepu z dziesięcioma produktami. Podczas pracy z tym narzędziem docenisz również wysokiej jakości funkcje SEO oraz prosty edytor do edycji stron internetowych.

Webstarty
Webstarty

Cena

Jak wspomniałem, WebStarts oferuje dość hojny darmowy pakiet. Płatne pakiety można kupić za 7,16 USD lub 19,99 USD.

Niedogodności

 • Mniej nowoczesny projekt szablonu i interfejs użytkownika.
 • Będziesz korzystać tylko z audio, wideo, prezentacji i galerii zdjęć w płatnych pakietach.

One.com

One.com oferuje narzędzia do tworzenia stron internetowych, hostingu i poczty e-mail w jednym pakiecie cenowym. Za pomocą tego narzędzia można tworzyć strony internetowe o różnym ukierunkowaniu i e-sklep. Możesz wybierać spośród wielu responsywnych szablonów o nowoczesnym designie, które można dalej modyfikować.

Początkujący mogą również skorzystać z edytora One.com. Przejrzyste menu oferuje wiele funkcji do edycji strony, wstawiania widżetów i tym podobnych. To narzędzie można również połączyć z WordPress podczas tworzenia strony internetowej.

One.com
One.com

Cena

Ceny One.com są bardzo przyjazne:

 • Za pakiet podstawowy płacisz tylko 1,99 € miesięcznie.
 • Najdroższy pakiet GURU kosztuje 8,99 € miesięcznie. Za tę cenę otrzymujesz 750 GB miejsca, 1000 kont e-mail, premium narzędzia WordPress , dodatki marketingowe i wiele innych korzyści.

Niedogodności

 • Ogranicza liczbę podstron pojedynczej witryny.
 • Potrzebujesz specjalnego zarządzania blogiem.
 • Brakuje niektórych widżetów. Na przykład osadzanie map Google.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj