WordPress: Ustawienia nagłówka strony i tła

Zastanawiasz się, jak ustawić nagłówek strony i tło witryny WordPress? Ten samouczek pomoże Ci edytować nagłówek i ustawić obraz jako tło strony internetowej.

WordPress: Ustawienia nagłówka strony i tła

WordPress: Ustawienia nagłówka strony

Menu ustawień nagłówka zmienia się w zależności od konkretnego używanego motywu WordPress. Opcje nagłówka można znaleźć w Administracji WordPress w obszarze Wygląd ›Nagłówek strony.

WordPress záhlavie stránky
Edycja nagłówka strony
💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Wedos lub Bluehost.

Edycja nagłówka strony

Po kliknięciu Nagłówek strony zostaniesz przeniesiony do strony, na której możesz wstawić obraz w nagłówku, a nawet wideo w niektórych motywach. W nagłówku możesz użyć jednego ze swoich zdjęć lub filmów z biblioteki multimediów lub po prostu przesłać nowy.

Aby dodać nowy obraz do nagłówka, kliknij Dodaj nowy obraz. Jeśli wstawiasz wideo, wybierz wideo z biblioteki multimediów, klikając Wybierz wideo. Możesz także umieścić URL filmu YouTube. Po ustawieniu wyglądu nagłówka zapisz wszystkie zmiany za pomocą przycisku Publikuj w górnej części paska menu.

💡 Wskazówka dotycząca motywów: Z motywów premium mam dobre doświadczenia z motywami Divi, Avada i Kreator Stron Elementor.

Dostosowywanie tła strony w WordPress

Niektóre motywy WordPress pozwalają także edytować tło strony. Wybierz Ustawienie tła z menu Administracja. W oknie ustawień tła strony wybierz obraz z biblioteki multimediów lub prześlij nowy. Kliknij przycisk Publikuj na górze strony, aby zapisać zmiany.

💡 Chcesz szybszą ⏱ stronę? Szybkość witryny jest ważna zarówno dla odwiedzających, jak i dla SEO. Najlepsze wyniki uzyskałem dzięki wtyczce WP Rocket, którą gorąco polecam.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

2 KOMENTARZE

  1. Dzień dobry, zmieniłam motyw na Rife Free i nie mogę zmienić nagłówka, nie ma takich opcji, jak opisane powyżej. W związku z tym mam prośbę o wyjaśnienie jak dla Rife Free dokonać zmian w nagłówku. Pozdrawiam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj