10 prawdziwych sposobów na zarabianie pieniędzy w Internecie

Internet jest jak świat nieograniczonych możliwości. Znajdziesz tu wszystko, od informacji, przez okazyjne zakupy, po rozrywkę i rozmowy ze znajomymi. Istnieje wiele możliwości dla tych, którzy chcą zarabiać w Internecie.

jak zarabiać w internecie

Stwórz własnego bloga lub stronę internetową

Jeśli umiesz pisać i doskonalić ortografię, stworzenie własnego bloga może być właśnie dla Ciebie. Nie musisz rujnować świata zaskakującymi odkryciami. Po prostu napisz o tym, co lubisz.

Możesz łatwo stworzyć własny blog przez Webnode .

Na początek znajdź odpowiedni temat i utwórz bloga we własnej domenie . Twoja własna domena będzie Cię kosztować tylko kilka euro rocznie. Twórz wysokiej jakości treści. Wybierz tematy, które interesują ludzi. Wszystko czego potrzebujesz to wskazówki dotyczące sportu, zdrowego stylu życia, opieki nad dziećmi lub gotowania. Stopniowo zyskasz publiczność.

Aby zarabiać na blogu, musisz zmonetyzować. To oznacza, że zaczniesz zarabiać na jego ruchu. Istnieje kilka opcji:

 1. Kampanie afiliacyjne – za prowizję możesz polecić konkretne towary lub e-sklepy.
 2. Płatna współpraca z producentami lub sprzedawcami produktów. Na przykład zaoferuj im pisanie recenzji o produktach związanych z tematem Twojego bloga.
 3. Jeśli masz wystarczająco duży ruch, możesz sprzedać własne treści premium lub członkostwo premium.
 4. Pozwól firmom publikować artykuły PR na Twojej stronie.
 5. Przyjdź z własnym produktem, e-bookiem lub usługą.
 6. Sprzedaj przestrzeń reklamową.

Przyjrzymy się niektórym z tych metod bardziej szczegółowo.

Zapewnij miejsce na Google AdSense

W Twojej witrynie mogą również pojawiać się reklamy Google. Ta okazja do zarobku przyniesie Ci wystarczający zysk, jeśli Twoja witryna ma duży ruch. Google dopasuje reklamy do Twojej witryny na podstawie Twoich treści i treści, które Twoi użytkownicy śledzą w sieci. W języku słowackim nie oczekuj wysokich zarobków ze swoich reklam. Jest to jednak fajna możliwość produkcji.

Sprzedawaj własne usługi

Przestrzeń online stwarza również wiele możliwości dla freelancerów. Możesz korzystać ze stron, które oferują freelancerom taką możliwość promowania swoich usług. Możesz także stworzyć własną stronę internetową, aby opisać swoje usługi i je promować. Jako freelancer możesz:

 • pisać artykuły, artykuły PR i teksty na stronach internetowych,
 • tworzyć i programować strony internetowe,
 • tłumaczyć teksty,
 • oferować usługi projektowania wnętrz,
 • oferować marketing online i optymalizację stron SEO,
 • zarządzać sieciami społecznościowymi,
 • nagrywać i edytować filmy, komponować muzykę,
 • organizujemy wesela, uroczystości i inne imprezy okolicznościowe,
 • oferować usługi autokarowe online,
 • oferować lekcje języka online i tym podobne.

Marketing afiliacyjny

Marketing afiliacyjny działa na zasadzie promowania i polecania produktów lub e-sklepów. Za promocję otrzymasz ustaloną wcześniej prowizję. W rzeczywistości jest to pośrednictwo w sprzedaży. Podstawą marketingu afiliacyjnego jest strona internetowa o wystarczająco dużym ruchu. Oprócz wysokiej jakości treści, kładziesz nacisk na optymalizację SEO.

Jeśli planujesz rozpocząć marketing afiliacyjny, również stopniowo twórz bazę e-mailową osób zainteresowanych tematyką Twojej strony. Aby osiągnąć zarobek, konieczna będzie ciągła praca nad ruchem w witrynie za pomocą narzędzi optymalizacji SEO, reklamy PPC czy e-mail marketingu.

Obszar, który wybierzesz dla marketingu afiliacyjnego, jest ważny. Aby osiągnąć oczekiwany efekt, muszą to być towary lub usługi, które są powiązane z treścią Twojej witryny.

Sprzedawaj treści premium i członkostwo

W swojej witrynie możesz mieć dwa rodzaje treści. Jeden będzie dla stałych gości, drugi tylko dla tych, którzy płacą członkostwo premium. Ważne jest, aby treści premium miały pewną wartość dodaną dla czytelnika. Powinny to być ciekawe informacje i artykuły, które nie są powszechnie dostępne w sieci i za darmo.

Jak zarabiasz jako influencer?

Influencer to osoba, która wpływa na zachowania zakupowe innych. Możesz zostać influencerem, jeśli jesteś wystarczająco popularny i masz krąg fanów swojej witryny, kanału YouTube i tym podobnych.

Influencer pomaga promować produkty lub usługi firmom, które za to płacą. Oraz na własnej stronie, kanale, Facebooku czy Instagramie. Takie działania okazały się najskuteczniejsze w dziedzinie mody, fitnessu, podróży, kosmetyki i stylu życia.

Robisz zdjęcia? Robią też zdjęcia

Jeśli Twoje zdjęcia odbiegają od średniej, możesz je sprzedać. Nie oczekuj jednak, że w ten sposób będziesz sprzedawać zdjęcia zrobione smartfonem. Potrzebna będzie cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa, aby uzyskać odpowiednią jakość obrazu. Możesz sprzedawać swoje zdjęcia na przykład w serwisie Shutterstock lub iStockphoto .

W ten sposób możesz stopniowo zarabiać. Oczekuj z góry konieczności przesyłania co najmniej dwustu ujęć miesięcznie. Ważne jest, aby robić zdjęcia rzeczy, których ludzie szukają w Internecie. Dlatego spójrz na kategorie i motywy zdjęć w bankach zdjęć. Kopiowanie pomysłów w tym przypadku się nie opłaca. Wypróbuj własne oryginalne pomysły.

Nie zapomnij o właściwej nazwie i słowach kluczowych. Właściwe oznakowanie zapewni, że odwiedzający Twoje zdjęcie zobaczą Twoje zdjęcie w wyszukiwarce.

Dropshipping

Dropshipping to kolejny sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie. To coś pomiędzy własnym e-sklepem a marketingiem afiliacyjnym. Dropshipping promuje produkty tak jak w e-sklepie. Jednak nie wysyłasz ani nie akceptujesz płatności kupującemu. Wystarczy promować i komunikować się z klientem. Towar dostarcza sprzedawca, który jest częścią dropshippingu.

Zaletą tego typu działalności jest to, że nie masz kapitału na zakup towaru lub magazynu. Działasz jako agent sprzedaży. Sprzedający pobiera za towar cenę hurtową. Klient końcowy płaci cenę detaliczną. Dostajesz różnicę między nimi.

Repredaj

Jeśli chcesz śledzić ogłoszenia na portalach ogłoszeniowych, możesz również wypróbować Sale of Things. Sprzedaż działa oglądając reklamy z ciekawymi ofertami. Kupujesz wybrane towary, robisz wysokiej jakości zdjęcia i ponownie sprzedajesz po wyższej cenie.

Wybieraj towary, które dobrze się sprzedają i nie skupiaj się na obszarach, o których nie wiesz. Ważne jest również, aby wybrać kategorie, w których masz bezpieczniejszą sprzedaż zakupionych przedmiotów. Obszary, w których presja podaży jest wyższa niż popyt, takie jak odzież dziecięca, nie są zbyt odpowiednie.

Utwórz kanał YouTube

Jeśli żaden z poprzednich sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie Cię nie spotkał, być może zainteresuje Cię zarabianie pieniędzy przez YouTube . YouTube oferuje filmy o różnym ukierunkowaniu. Znajdziesz tu naprawdę wszystko.

Jeśli wiesz, jak nakręcić ciekawy film, wypróbuj własny kanał na YouTube. Tutaj też jest interesujące, że interesujące, zabawne i oryginalne treści są interesujące. Zwróć uwagę na coś, co ludzie będą chcieli oglądać. I nie zapomnij o jakości dźwięku i obrazu.

Będziesz także musiał promować swój kanał YouTube, aby uzyskać wysokie wyświetlenia. Na przykład odpowiednia jest promocja za pośrednictwem sieci społecznościowych. Ponadto tytuły filmów powinny zawierać odpowiednie słowa kluczowe, aby pojawiały się w wyszukiwaniu.

Ostatnim krokiem jest skonfigurowanie reklamy, która będzie wyświetlana na Twoim kanale. Mogą to być reklamy w Twoim filmie lub jego wielu, możliwe do pominięcia reklamy wideo i tak dalej. Aby zacząć zarabiać na reklamach, musisz uzyskać odpowiedni ruch.

Możesz także zarabiać za pośrednictwem kanału YouTube poprzez marketing afiliacyjny. Wszystko, co musisz zrobić, to polecić określone produkty w swoich filmach.

Porady na koniec

Jeśli zdecydujesz się zarabiać w Internecie, nie oczekuj szybkich pieniędzy. Jednak z biegiem czasu w jeden z tych sposobów można stworzyć możliwość zarabiania lub nawet głównego zarobku. Weź z góry pod uwagę, że na początku będziesz musiał zainwestować swój czas i ilość pracy.

Jeśli decydujesz się na zarabianie pieniędzy w Internecie, wypróbuj te wskazówki:

 • Zwróć uwagę na to, co lubisz. Lubisz robić zdjęcia? Spróbuj sprzedawać zdjęcia lub nawet własny blog fotograficzny. Jeśli kochasz zwierzęta, stwórz stronę dla hodowców.
 • Bądź wytrwały. Nie zadziała bez konsekwentnej i wytrwałej pracy. Zarabianie pieniędzy w Internecie zawsze wymaga czasu.
 • Promować. Jeśli nikt nie wie o Twojej witrynie, kanale YouTube lub usługach, które świadczysz online, nie zarobisz pieniędzy. Staraj się promować poprzez portale ogłoszeniowe, sieci społecznościowe lub korzystając z reklam Google lub Facebook.
 • Zwróć uwagę na to, co zarabiasz. Niektóre rzeczy będą pracować dla Ciebie więcej, inne za mniej. Stopniowo rozwijaj te, które działają. Jeśli coś nie działa, przestań to robić i wybierz inną strategię.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj