Widżety WordPress: co to jest widżet i jak go dodać?

Co to jest widżet? Widżety WordPress są niezależnymi elementami witryny. Dodają funkcjonalność do paska bocznego, stopki lub innej części witryny.

Widżety WordPress: co to jest widżet i jak go dodać?

Widżety obejmują na przykład najnowsze komentarze, archiwum wpisów, listę najnowszych postów, listę kategorii, listę tagów, chmurę tagów, widżet tekstowy, obraz, galerię, formularz wyszukiwania, a kalendarz, menu nawigacyjne, kod HTML, RSS i wiele innych.

Opcje dodawania ich różnią się w zależności od motywu i wtyczek, których używasz. Na przykład w moim blogu są one używane na pasku bocznym:

WordPress widgety ukážka použitia
Podgląd użycia widżetów
💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Bluehost lub SiteGround.

Gdzie znaleźć widżety WordPress?

Listę dostępnych widżetów można znaleźć w menu administracyjnym WordPress w opcji Wygląd. W lewej połowie strony znajduje się ich lista, a w prawej znajduje się lista obszarów Twojego motywu, w których możesz z nich korzystać.

Kde nastaviť widgety vo WordPress
Gdzie ustawić widżety w WordPress
💡 Wskazówka dotycząca motywów: Z motywów premium mam dobre doświadczenia z motywami Divi, Avada i Kreator Stron Elementor.

Jak dodać widżet w WordPress?

WordPress pridanie widgetu
Dodawanie widżetu do WordPress

Aby wstawić wybrany widżet do paska bocznego, złap go myszką i przeciągnij do wybranej lokalizacji. Możesz także kliknąć widżet, a następnie wybrać, gdzie go wkleić.

Po utworzeniu otwiera się okno z opcjami konfiguracji. Kliknij Zapisz, aby zapisać ustawienia. Jeśli chcesz usunąć widżet, kliknij Usuń.

Możesz także zarządzać widżetami dzięki podglądom stron na żywo. Możesz to zrobić, klikając przycisk Zarządzaj z podglądem na żywo u góry strony.

Więcej informacji znajdziesz w tym oficjalnym samouczku WP.

💡 Chcesz szybszą ⏱ stronę? Szybkość witryny jest ważna zarówno dla odwiedzających, jak i dla SEO. Najlepsze wyniki uzyskałem dzięki wtyczce WP Rocket, którą gorąco polecam.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj