Wix: Recenzja i moje doświadczenia z tym narzędziem

Szczegółowa recenzja i moje doświadczenie z samouczkiem Wix +, jak łatwo i bez programowania stworzyć stronę internetową lub bloga za darmo.

Wix: Recenzja i moje doświadczenia z tym narzędziem

Czy myślisz, że chcesz stworzyć swoją stronę internetową za pomocą internetowego edytora internetowego Wix? Może to narzędzie jest naprawdę najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Co to jest Wix

Wix to profesjonalne narzędzie do projektowania stron internetowych dla początkujących i zaawansowanych . Ta recenzja pomoże Ci zdecydować, czy jest to odpowiednie narzędzie dla Ciebie.

Według wielu niezależnych recenzji Wix to najlepiej oceniany internetowy edytor stron internetowych, który oferuje kompleksowy system do tworzenia niemal każdej strony internetowej.

Chcesz stworzyć nową stronę internetową w Wix? Chcesz ulepszyć graficznie szablon swojej witryny Wix? Skontaktuj się ze mną, a polecę odpowiedniego eksperta Wix .

Prosta i intuicyjna kontrola edytora, ochrona danych przed wirusami, setki pięknych edytowalnych szablonów oraz szereg przydatnych aplikacji internetowych sprawiają, że Wix jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy muszą samodzielnie edytować zawartość swojej witryny.

Ci, którzy nie mają doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, z pewnością ucieszą się z udogodnień Wix ADI (Artificial Design Intelligence) . Aby stworzyć stronę internetową z Wix ADI, wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących tego, kim jesteś i czym się zajmujesz. ADI stworzy dla Ciebie nową stronę internetową.

Jeśli chcesz samodzielnie zaprojektować stronę, możesz ją utworzyć za pomocą Edytora Wix. Platforma Corvid umożliwia korzystanie z zaawansowanych funkcji.

Dla twojego zainteresowania: możesz użyć narzędzia do tworzenia logo Wix , aby stworzyć piękne, profesjonalnie wyglądające logo dla swojej firmy lub strony internetowej.

Wydajność wideo

Dla lepszego zrozumienia, czym jest Wix, polecam obejrzenie tego filmu:

Dla kogo Wix jest odpowiednim rozwiązaniem?

1. Jeśli nie znalazłeś zgodnego z projektem szablonu Wordress dla swoich potrzeb, który pozwoli Ci opublikować wszystko, czego potrzebujesz i strukturę, w której tego potrzebujesz. Czasami dużym problemem jest znalezienie odpowiedniego szablonu WP dla istniejącej struktury danych graficznych i tekstowych, ale dzięki Wix możesz stworzyć szablon dokładnie taki, jakiego potrzebujesz dla swoich danych .

2. Jeśli jesteś prokrastynatorem i masz problem z natychmiastową aktualizacją WordPressa i zainstalowanymi komponentami, zostaniesz powiadomiony, że musisz to zrobić. Nie musisz się martwić aktualizacjami Wix , ponieważ są one wykonywane autonomicznie.

3. Jeśli potrzebujesz często zmieniać treść i grafikę na poszczególnych stronach swojej witryny , nie masz czasu czekać, aż ktoś zrobi to za Ciebie, więc wolisz zrobić to sam. Wix jest tak prosty i intuicyjny, jak to tylko możliwe. Jeśli opanowałeś edycję za pomocą Powerpoint, będziesz mógł również korzystać z tego narzędzia.

4. Jeśli nie jesteś wykwalifikowanym grafikiem i masz eksperta Wix, który może pomóc Ci w istotnych zmianach na stronie, czy to przy projektowaniu graficznym szablonu, czy aktualizacji treści Twojej strony internetowej za rozsądną cenę.

5. Jeśli potrzebujesz zintegrować bezpośrednio ze swoją witryną Wix wysokiej jakości e-sklep, taki jak ECWID , który ma lokalizację we wszystkich możliwych językach i ma rozszerzenia do sprzedaży przez kanały takie jak Instagram, Facebook Messenger, sklep Google, eBay i Amazon .

6. Stworzenie idealnie responsywnej strony internetowej. Wix właśnie uruchomił nową generację edytora o nazwie Editor X firmy Wix , za pomocą którego możesz łatwo tworzyć własne responsywne zachowanie treści swojej witryny. „Stary” edytor wykorzystuje tylko 2 możliwe szerokości ekranu – dla monitora i smartfona. Editor X pozwala stworzyć wygląd dla dowolnej szerokości ekranu.

7. Jeśli potrzebujesz zbudować własną aplikację internetową lub jakąkolwiek interaktywność graficzną obiektów na swojej stronie internetowej , nawet bez szczegółowej znajomości programowania w HTML, Java i innych technologiach internetowych. System ekspercki o nazwie Corvid firmy Wix pozwoli również rodzimym „nie-koderowi” „zakodować” na Twojej stronie internetowej, nawet aplikację online na wybory Prezydenta Republiki Słowackiej .

Sklep internetowy w Wix

Zastanawiasz się nad stworzeniem sklepu internetowego w Wix? W takim razie mam dla Ciebie dobrą wiadomość: możesz zintegrować wysokiej jakości e-sklep, taki jak ECWID bezpośrednio ze swoją witryną Wix , która ma lokalizację na wszystkie możliwe języki i posiada rozszerzenia do sprzedaży przez kanały takie jak Instagram, Facebook Messenger , sklep Google, eBay i Amazon.

Jeśli potrzebujesz prostego e-sklepu , możesz dodać narzędzie sprzedaży FAPI lub formularz sprzedaży SimpleShop do swojej witryny Wix.

Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, skontaktuj się ze mną, a polecę odpowiedniego eksperta.

Jeśli nie podoba Ci się e-sklep w Wix, skorzystaj z jednej z alternatyw dla e-sklepu, o których mowa poniżej w tym artykule.

Przewaga nad innymi CMS

Wśród tzw Internetowe edytory stron internetowych WYSIWYG są najlepiej ocenianym narzędziem Wix do projektowania stron internetowych i są używane przez ponad 170 000 podmiotów na całym świecie .

Oprócz głównej aplikacji do tworzenia stron internetowych, narzędzie to oferuje obecnie ponad 300 miniaplikacji , za pomocą których zbudujesz nie tylko prostą stronę internetową, ale także wszechstronne i wysokiej jakości narzędzie do aktywnego marketingu cyfrowego.

Prawda jest taka, że tzw Systemy zarządzania treścią CMS, takie jak WordPress, Joomla i Drupal , ale należy wspomnieć o 4 najważniejszych faktach, które Wix stawia przed tymi systemami zarządzania treścią CMS, w niektórych kategoriach:

Nie musisz się martwić o bezpieczeństwo

W ogóle nie musisz się martwić o bezpieczeństwo i działanie swojej witryny Wix. Ostatnio wzrosła liczba ataków hakerskich na strony internetowe zbudowane przy użyciu systemów zarządzania treścią CMS, takich jak WordPress i Joomla. Jeśli nie przywiązujesz wystarczającej uwagi do instalowania aktualizacji systemu zarządzania treścią tak szybko, jak to możliwe, ryzykujesz zamknięcie witryny, co z kolei spowoduje jej wyłączenie.

Zwykle pomaga tylko usunąć zamkniętą zawartość i ponownie zainstalować niezainfekowaną wersję witryny, jeśli wcześniej ją zapisałeś. Jeśli korzystasz z Wix, nie musisz się w ogóle martwić o aktualizacje i kopie zapasowe systemu, ponieważ Twoja witryna jest przechowywana na ich serwerze i jest bezpieczna przed atakami hakerskimi spowodowanymi brakiem aktualizacji systemu zarządzania witryną.

Nie dbasz o aktualizacje

Korzystając ze strony internetowej Wix , nie musisz się nawet martwić o aktualizacje zainstalowanych komponentów . To narzędzie i jego „gadżety” – komponenty do tworzenia treści serwisu są pod stałą kontrolą ich funkcjonalności. Nie musisz się martwić, że wszystkie gadżety będą działać tak, jak powinny w nowej wersji przeglądarki.

I odwrotnie, podczas korzystania z komponentów systemów zarządzania treścią, takich jak WordPress , zainstalowane wtyczki z nowej wersji przeglądarki przestaną działać poprawnie, ponieważ nie zarejestrowałeś potrzeby instalowania nowych aktualizacji.

Łatwa personalizacja szablonu

Wix umożliwia łatwe dostosowanie szablonu do własnych potrzeb lub stworzenie z niego własnego szablonu. Narzędzie umożliwia stworzenie projektu strony internetowej od podstaw lub przy użyciu szablonu Wix, który można łatwo dostosować do potrzeb struktury informacyjnej Twojej witryny.

Trzeba przyznać, że wiele szablonów WordPress jest po prostu niesamowitych, ale ich doskonała grafika z treścią tekstową i wizualną, którą masz zwykle nie pasuje zbyt dobrze. I chociaż istnieje być może tysiące szablonów WordPress , niewiele z nich doskonale pasuje do struktury danych Twojej witryny.

Dzięki Wix możesz stworzyć swój własny, unikalny szablon, który będzie dokładnie pasował do treści tekstowych i wizualnych, które chcesz wyświetlić na swojej stronie. Dopasowujesz projekt strony do swoich danych, a nie swoje dane do zakupionego szablonu.

Łatwa edycja treści

Opierając się na doświadczeniu użytkownika, edytowanie witryny Wix jest bardzo proste i każdy może sobie z tym poradzić. Jest to system, który może być edytowany przez użytkownika bez doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, a przy złożoności edycji systemów zarządzania treścią CMS nie można go w ogóle porównać. Bardzo łatwo jest również zmienić zdjęcia lub tekst.

Z drugiej strony korzystanie z WordPress czy Joomla jest o wiele trudniejsze i lepiej, gdy z tym systemem pracują profesjonaliści. Dlatego zdecydowana większość właścicieli witryn zbudowanych w oparciu o system zarządzania treścią CMS, taki jak WordPress czy Joomla, zawsze będzie polegać na usługach profesjonalisty podczas edycji treści witryny.

Korzystając z Wix, możesz samodzielnie dokonać drobnej edycji treści witryny. Oczywiście w przypadku głębokich i złożonych zmian w szablonie witryny lepiej zatrudnić profesjonalistę.

Wix sk
Wix

Korzyści

Każdy, kto zdecyduje się wypróbować to narzędzie, jest dostępny:

 • ponad 500 szablonów odpowiednich dla blogów, stron osobistych, e-sklepów i przedsiębiorców,
 • możliwość tworzenia witryn typu one-page,
 • wstawiaj obrazy, wybieraj spośród ponad 40 gotowych galerii i milionów obrazów,
 • wstawiaj animacje i filmy,
 • efekty paralaksy 3D,
 • stworzenie sklepu internetowego,
 • tworzenie stron chronionych hasłem,
 • stworzenie przejrzystego menu z możliwością edycji,
 • przypnij elementy do strony
 • połączenie z sieciami społecznościowymi,
 • Płatność, wysyłka, składanie zamówień, marketing e-mailowy i inne funkcje sklepu internetowego i biznesowe
 • tworzone strony są responsywne i zgodne z SEO.

Edytor Wix spełnia wszystkie wymagania nowoczesnego edytora bloków. Możesz użyć funkcji przeciągnij i upuść, aby dostosować stronę, przesuwając poszczególne elementy. Wszystko bez znajomości programowania. Dzięki Wix bardziej zaawansowani twórcy będą tworzyć własne formularze, funkcje projektowe i wiele innych funkcji zwiększających funkcjonalność. Zaletą jest również to, że wszystkie przedmioty i narzędzia są w języku czeskim.

Oprócz narzędzia do tworzenia stron internetowych, Wix oferuje własną domenę identyczną z nazwą Twojej firmy oraz darmowy hosting.

Wsparcie 24/7 — Centrum pomocy jest dostępne dla wszystkich użytkowników Wix. Znajdziesz tutaj ponad 100 przewodników wideo oraz szereg odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Chcesz stworzyć nową stronę internetową w Wix? Chcesz ulepszyć graficznie szablon swojej witryny Wix? Skontaktuj się ze mną, a polecę odpowiedniego eksperta Wix .

Niedogodności

Pomimo wszystkich powyższych opcji to narzędzie ma również wady:

 • Konieczność edycji stworzonej strony dla urządzeń mobilnych.
 • Użytkownicy zwracają również uwagę na wady zmiany szablonu. Jeśli zmienisz wybrany szablon, konieczne będzie ponowne utworzenie całej zawartości witryny.
 • W darmowej wersji możesz również niepokoić się wyświetlanymi reklamami. Jednak nie są one w wersji płatnej.
 • Wix nie jest odpowiednim rozwiązaniem dla dużych sklepów internetowych.
 • Nie pozwala na eksport danych.

Cena

Jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca na serwerze, które otrzymasz od Wix za darmo, możesz przełączyć się na jeden z planów premium. Możesz dostać najtańszą – Connect Domain w cenie 4,50 € miesięcznie. Jednak jego wadą jest wyświetlanie reklam w sieci.

Inne plany premium dają możliwość korzystania z usług bez wyświetlania reklam. Dostajesz od 2 do 20 GB miejsca, dołączasz do własnej domeny, darmową domenę na 1 rok, 30 min – 2 godziny filmów i bony reklamowe o wartości 75 USD. Otrzymasz dodatkowe korzyści z pakietami Unlimited i VIP.

Pakiety Wix
Pakiety usług

Jak stworzyć stronę internetową za pomocą Wix – instrukcje

Ten przegląd Wix zawiera również instrukcje dotyczące tworzenia strony internetowej. Utworzenie strony zajmuje tylko kilka minut. W pierwszym kroku musisz się zarejestrować. Po potwierdzeniu adresu e-mail możesz rozpocząć samo tworzenie.

Możesz wybierać spośród wielu szablonów o różnym ukierunkowaniu. Zaletą jest wyszukiwarka, która dobiera odpowiednie szablony na podstawie wprowadzonego słowa.

Wybór szablonu Wix
Wybór szablonu

Po wybraniu szablonu możesz rozpocząć edycję swojej witryny. W przeglądzie menu edytora dostępne są funkcje:

menu strony edytuj gotowe strony i wstawiaj nowe

tło ustawienia koloru, obrazu lub tła wideo dla każdej strony

Dodaj dodawać tekst, obrazy, galerie zdjęć, przyciski, muzykę, linki społecznościowe, grafikę wektorową, tworzenie sklepu internetowego i wiele innych elementów

dodaj aplikacjeTutaj możesz wybierać spośród wielu dostępnych bezpłatnie lub premium aplikacji, takich jak blog, czat, formularze, zdjęcia, muzyka, narzędzia marketingowe, zakupy online, narzędzia projektowe, biznes i sieci społecznościowe.

media przesyłanie multimediów z komputera, Facebooka, Instagrama, Dysku Google i Zdjęć Google. Istnieje również wiele darmowych zdjęć.

Na górnym pasku strony znajdziesz inne narzędzia do:

 • przełączanie między poszczególnymi stronami,
 • Przełączaj się między widokami na komputer i na urządzenia mobilne
 • zapisz stronę, podgląd, duplikuj, przeglądaj wcześniej zapisane wersje, opublikuj stronę i wyjdź z edytora,
 • połączenie z domeną, przejście na plan premium, monitorowanie i analiza witryny, role i uprawnienia oraz inne funkcje,
 • dodawanie własnego kodu, łączenie zewnętrznych API, używanie narzędzi programistycznych
 • przejście do centrum pomocy,
 • Pomniejsz stronę, aby móc wyświetlić wszystkie sekcje jednocześnie.
 • cofać się,
 • zapisanie strony internetowej z możliwością uzyskania nowej domeny lub linku do własnej domeny,
 • podgląd strony
 • publikacja witryny.

Jak edytować stronę

Po kliknięciu w każdy element strony zobaczysz menu narzędzi do jego edycji. W moim przykładzie są narzędzia do edycji obrazu. Możesz zmieniać obrazy, dostosowywać ustawienia, wyglądać, przycinać, stosować filtry, animować lub wstawiać link.

Edycja obrazu Wix
Edytowanie obrazu

Tworzenie i personalizacja serwisu jest bardzo intuicyjna. Edytor poprowadzi Cię krok po kroku przez wszystkie kroki. Znajdziesz również przycisk pomocy dla każdego elementu.

Dodaj stronę i treść

Aby dodać stronę, przejdź do oferty internetowej> Dodaj stronę.

Użyj narzędzi menu po lewej stronie ekranu, aby edytować pustą stronę. W moim przykładzie dodamy tytuł do strony. Kliknij plus zobaczysz następujące menu:

Wix dodaj tekst
Dodaj tekst do strony

Z wyświetlonego menu wybrałem Dodaj tytuł 1 . Podczas pisania tekstu możesz zmienić typ tekstu, czcionkę, rozmiar, kolor, wyróżnienie i wstawienie łącza. Wstawiony tekst może być również animowany.

Opcje tekstu Wix
Opcje tekstu

Programowanie w Wix

Edytor Wix w przeciwieństwie do innych internetowych edytorów internetowych oferuje możliwość programowania, które można wykorzystać np. w następujących przypadkach:

 • Tworzenie interaktywnych stron internetowych , jeśli można wyświetlać, a następnie ukrywać poszczególne elementy (informacje tekstowe i graficzne) na stronie poprzez przesuwanie kursora, co można wykorzystać np. na stronach internetowych o charakterze edukacyjnym lub objaśniającym.
 • Korzystanie ze stron dynamicznych, na przykład podczas tworzenia katalogów produktów , które pobierają dane o poszczególnych artykułach z internetowej bazy danych.
 • Tworzenie kalkulatorów cen , za pomocą których można obliczyć całkowitą cenę produktu lub usługi w przypadkach, gdy zestawienie cennika byłoby zbyt skomplikowane lub trudne do zrozumienia cennika. Kalkulator cen pozwoli Ci zaoszczędzić czas w tworzeniu niestandardowych wycen, które często musisz wykonywać zupełnie niepotrzebnie.

Możliwość programowania w Wix umożliwia wyspecjalizowany edytor o nazwie „Velo by Wix” i jest przeznaczony bardziej dla ekspertów Wix. Ale jeśli jesteś typem technicznym i masz czas, aby poznać Velo, możesz zrobić to sam.

Alternatywy

Jeśli nadal nie lubisz czytać tej recenzji i wypróbować Wix , możesz wypróbować te alternatywy na stronie internetowej lub w sklepie internetowym :

Recenzja Wix – Podsumowanie

Mam dobre doświadczenia z tym narzędziem . Uważam, że jest to odpowiednie narzędzie dla nie-programistów, którzy chcą szybko stworzyć ładną, responsywną stronę. Polecam używać WordPress do bardziej złożonych rzeczy.

Napisz mi swoje wrażenia z tego narzędzia.

Chcesz stworzyć nową stronę internetową w Wix? Chcesz ulepszyć graficznie szablon swojej witryny Wix? Skontaktuj się ze mną, a polecę odpowiedniego eksperta Wix .

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj