Jaka jest różnica między wpisami a stronami w WordPressie?

Czy myślisz o tym, jaka jest różnica między wpisami i stronami w WordPressie? W tym poście wyjaśnię różnice między nimi i możliwość zarządzania wpisami i stronami.

Jaka jest różnica między wpisami a stronami w WordPressie?

Możesz pracować na WordPress z dwoma podstawowymi pojęciami: wpisami i stronami. Dla każdego z nich znajdziesz własne narzędzia w menu. Spróbuję wyjaśnić, jaka jest różnica między nimi.

Rozdiel medzi článkom a stránkou

Wpisy to treść Twojego bloga, aktualności, wiadomości i wydarzenia. Zazwyczaj są chronologicznie zorganizowane – najnowszy wpis jest na górze. To są aktualne informacje. Niektóre z nich będą z czasem przestarzałe. Starsze wpisy są przenoszone w dół i przechowywane w archiwum. Wpisy w ogóle nie muszą być na stronie, jeśli są bardziej odpowiednie dla charakteru strony.

Strony używają bardziej trwałych treści. Dzięki temu nie dodasz ich i nie zmienisz tak często, jak wpisy. Służą do publikowania informacji o bardziej trwałym charakterze. Może to być strona, na przykład O nas, Kontakty i tak dalej. Jeśli utworzysz nową stronę, nie pojawi się ona w Internecie jako wpis. Będziesz musiał wkleić go do menu strony.

💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Wedos lub Bluehost.

Wpisy w WordPress

Po kliknięciu opcji Wpisy w menu WordPress zobaczysz listę wszystkich wpisów, w tym informacje takie jak autor, kategoria, data dodania lub edycji. Nad listą artykułów na górze strony znajdziesz informacje, takie jak liczba wszystkich i opublikowanych artykułów, a także liczba wpisów w koszu. Możesz także filtrować je tutaj według kategorii lub daty.

Wordpress zoznam článkov
Lista wpisów

Po najechaniu kursorem na nazwę konkretnego wpisu zobaczysz kilka linków poniżej:

Edycja – umożliwia edycję posta. Możesz także edytować post, klikając jego tytuł.

Szybka edycja – tutaj możesz edytować podstawowe informacje o artykule, takie jak Tytuł, Slug, Data, Autor, Zezwalaj na komentarze i inne funkcje.

Kosz – ta opcja przenosi post do folderu kosza. Jeśli opróżnisz folder kosza, zostanie on usunięty.

Widok – jeśli post nie został jeszcze opublikowany, wyświetli podgląd. Jeśli został już opublikowany, zostanie wyświetlony na stronie.

Masowa edycja wpisów

Znajdziesz pole wyboru obok każdego tytułu postu. To pole umożliwia wykonywanie niektórych czynności na wielu wpisach jednocześnie.

Hromadné akcie
Masowe działania

Po prostu zaznacz pole i wybierz działanie, które chcesz wykonać w polu Masowe działania: Edytuj lub Przenieś do kosza. Następnie kliknij Zapisz. Jeśli wybierzesz Edytuj, będziesz mógł edytować autora, kategorie, tagi, pozwalając na komentarze, formatowanie, przypinanie wpisów itd.

💡 Wskazówka dotycząca motywów: Z motywów premium mam dobre doświadczenia z motywami Divi, Avada i Kreator Stron Elementor.

Opcje ekranu

Kliknij Opcje ekranu, jeśli chcesz zmienić sposób wyświetlania wpisów. Znajdziesz go w prawym górnym rogu.

Možnosti zobrazenia
Opcje ekranu

Na przykład można ustawić, które informacje mają być wyświetlane na liście wpisów. Upewnij się, że kliknąłeś Zapisz po konfiguracji.

Strony w WordPress

Aby wyświetlić listę stron na swojej stronie, wybierz Strony w menu WordPress. Lista stron witryny pojawi się na ekranie. Nad listą znajdziesz liczbę wszystkich stron, liczbę opublikowanych stron, łączną liczbę opublikowanych stron i liczbę wersji roboczych.

Na liście stron można znaleźć nazwisko autora, liczbę komentarzy i datę opublikowania lub edycji każdej strony.

Edycja strony

Po najechaniu kursorem na konkretną nazwę strony zobaczysz kilka opcji poniżej. Są podobne do opcji wpisów:

  • Edytacja – aby edytować stronę.
  • Szybka edycja – aby edytować podstawowe informacje.
  • Kosz – aby przenieść stronę do folderu kosza.
  • Widok – aby wyświetlić stronę lub wyświetlić podgląd.

Možnosti editácie stránky

Opcje ekranu

💡 Chcesz szybszą ⏱ stronę? Szybkość witryny jest ważna zarówno dla odwiedzających, jak i dla SEO. Najlepsze wyniki uzyskałem dzięki wtyczce WP Rocket, którą gorąco polecam.

Masowa edycja

Wróćmy do listy stron. Przy każdym tytule strony znajduje się pole wyboru. Użyj go, aby wykonywać akcje masowe podobnie jak w przypadku wpisów. Wybierz typ akcji zbiorczej i kliknij Zapisz. Jeśli wybierzesz Edytuj, będziesz mógł edytować autora, włączać lub wyłączać komentarze i edytować położenie zaznaczonych elementów.

WordPress hromadná úprava stránok
Masowa edycja

Szybka edycja wpisu / strony

Szybka edycja to świetna funkcja do szybkiej edycji pewnych atrybutów. Na przykład używam go do zmiany kategorii, dodawania kategorii i przypinanie wpisów.

Rýchla úprava
Szybka edycja
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj