WordPress – edycja profilu użytkownika

Edycja profilu użytkownika w WordPress – instrukcje dotyczące ustawień osobistych, logowania, wznowienia, zdjęcia profilu i zarządzania kontem użytkownika.

WordPress - edycja profilu użytkownika

WordPress – edycja profilu użytkownika

Aby edytować swój profil na stronie WordPress, po prostu kliknij swoje imię na liście użytkowników lub opcję Edytuj, która pojawia się po najechaniu kursorem na swoje imię. Alternatywnym podejściem do edycji twojego profilu jest kliknięcie opcji Twój profil. Możesz go znaleźć w administracji WordPress w części Użytkownicy.

Jako administratorzy witryny możesz także edytować profile innych użytkowników. Kliknij Aktualizuj użytkownika, aby zapisać zmiany. Możesz go znaleźć po przewinięciu do dołu strony edycji profilu.

WordPress profil
WordPress profil
💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Bluehost lub SiteGround.

Ustawienia osobiste profilu

Podczas edycji profilu możesz wybrać kilka ustawień osobistych:

Edytor wizualny – po zaznaczeniu tego pola nie będziesz używać edytora wizualnego podczas pisania. Użyjesz tylko edytora HTML.
Podświetlanie składni – zaznacz to pole, aby wyłączyć podświetlanie składni podczas edycji kodu.
Schemat kolorów administratora – Możesz wybrać jeden z wielu schematów kolorów wyświetlacza administracyjnego.
Skróty klawiaturowe – zaznacz to pole, aby używać skrótów klawiaturowych do moderowania komentarzy. Skróty klawiaturowe umożliwiają wykonywanie czynności, do których normalnie potrzebna jest mysz.
Pasek narzędzi – Wyświetl lub ukryj pasek narzędzi podczas przeglądania strony.

Nazwa Użytkownika

Pola w sekcji Nazwa służą do edycji roli i nazwy użytkownika. Znajdziesz tu opcję ustawienia roli użytkownika, pola dla imienia, nazwiska i pseudonimu, a także pseudonim, który jest wyświetlany tylko odwiedzającym.

Dla bezpieczeństwa witryny pseudonim wyświetlany użytkownikom witryny powinien być inny niż nazwa użytkownika. Jedynym polem, którego nie możesz zmienić, jest Nazwa użytkownika. Nie można tego zmienić po utworzeniu profilu.

WordPress meno používateľa
Ustawienia – nazwa użytkownika
💡 Wskazówka dotycząca motywów: Z motywów premium mam dobre doświadczenia z motywami Divi, Avada i Kreator Stron Elementor.

Informacje kontaktowe

E-mail — każdy użytkownik musi podać swój adres e-mail już podczas tworzenia profilu. Służy to do informowania Cię o wszelkich komentarzach lub nowych postach na stronie, a także o innych celach administracyjnych. Tylko inni użytkownicy witryny mogą zobaczyć ten adres. Pozostanie ukryty przed gośćmi.
Adres witryny – tutaj możesz wprowadzić adres URL swojej witryny.

O użytkowniku

Biografia (BIO autora)— to pole jest opcjonalne. Jeśli go wypełnisz, pojawi się (jeśli motyw go obsługuje), po dodaniu nowego wpisu do strony.
Zdjęcie profilowe — umieść tutaj Gravatar. Możesz stworzyć Gravatar na stronie gravatar.com. Jeśli dodasz go do swojego profilu, pojawi się on automatycznie w Twoich wpisach i komentarzach.

Zarządzanie kontem

WordPress profil správa účtu
Zarządzanie kontem

W sekcji Zarządzanie kontem możesz wygenerować lub edytować nowe hasło. Dla bezpieczeństwa witryny twórz silne hasła.

Aby zapisać zmiany w swoim profilu, kliknij Aktualizuj użytkownika.

💡 Chcesz szybszą ⏱ stronę? Szybkość witryny jest ważna zarówno dla odwiedzających, jak i dla SEO. Najlepsze wyniki uzyskałem dzięki wtyczce WP Rocket, którą gorąco polecam.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj