Jak dodać wpis w WordPress

Instrukcje krok po kroku, jak dodać post w WordPress przez administrację. Pokażę ci również, jak je opublikować i wyjaśnić różnice między kategorią a tagiem.

Jak dodać wpis w WordPress

Jak dodać wpis

Aby dodać nowy wpis do swojej witryny, przesuń kursor w Administracji WordPress i znajdź opcję Wpisy. Zobaczysz opcję Dodaj nowy. Kliknij na to. Możesz także przesunąć kursorem do opcji „Dodaj” na pasku narzędzi u góry strony, na której zaznaczysz Wpis.

WordPress články
Gdzie znaleźć wpisy w WordPress
💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Wedos lub Bluehost.

Jak opublikować wpis

Podczas tworzenia wpisu masz kilka funkcji dostępnych w prawym górnym rogu ekranu, w folderze zatytułowanym Opublikuj.

WordPress Pridanie článku - publikovať
Dodawanie wpisu – Opublikuj

Aby zapisać post i wrócić do niego później, kliknij przycisk Zapisz jako wersję roboczą przed opuszczeniem strony. Znajdziesz tu również przycisk podglądu i kilka dodatkowych opcji, aby skonfigurować wpis i jego widoczność. Jeśli wpis jest gotowy do opublikowania, kliknij Opublikuj.

Funkcje edytora wizualnego i tekstowego, których będziesz używać do tworzenia wpisu, są opisane w osobnych wpisach: Jak pracować w edytorze wizualnym WordPress i Jak pracować w edytorze tekstu WordPress.

💡 Wskazówka dotycząca motywów: Z motywów premium mam dobre doświadczenia z motywami Divi, Avada i Kreator Stron Elementor.

Kategorie i tagi

Możesz grupować wpisy w kategorie i przypisywać do nich tagi. Znajdziesz niezbędne narzędzia w prawym dolnym rogu ekranu. Przejdźmy przez nie, aby zobaczyć, jak się różnią.

Kategórie a tagy
Kategorie i tagi

Czym są tagi

Tagi łączą podobne treści. Tagi opisują wpis. Są to słowa kluczowe opisujące informacje znalezione we wpisie. W jednym wpisie może być ich kilka. Podczas ich tworzenia pamiętaj, że kategorie i tagi nie powinny być takie same.

💡 Chcesz szybszą ⏱ stronę? Szybkość witryny jest ważna zarówno dla odwiedzających, jak i dla SEO. Najlepsze wyniki uzyskałem dzięki wtyczce WP Rocket, którą gorąco polecam.

Czym są kategorie

Kategorie to obszary tematyczne lub sekcje na stronie. Pomagają odwiedzającym Twoją witrynę w wyszukiwaniu treści. Kategorie mogą mieć własne podkategorie.

Różnica między kategoriami i tagami

Aby lepiej zrozumieć tę różnicę, wyobraź sobie swoją stronę jako książkę. Kategorie są jak treść książki i tagi jako terminy wymienione w indeksie książki. Na przykład, jeśli masz stronę WordPress taką jak ja, kategoriami byłyby motywy, wtyczki, samouczki i tagi byłyby na przykład nazwy wtyczek wymienionych w postach – Akismet, Jetpack i tym podobne.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj