Gdzie szukać motywów WordPress? [Najlepsze miejsca]

Ludzie często pytają mnie, gdzie szukać motywów WordPress. Pytają mnie także, które sklepy są najlepsze do zakupu motywu. Prawda jest taka, że obecnie jest wiele takich miejsc i początkującym może być trudno zorientować się między nimi. Dlatego przygotowałem dla Ciebie listę zweryfikowanych sklepów, w których znajdziesz wysokiej jakości motywy WP.

Gdzie szukać motywów WordPress? [Najlepsze miejsca]

Zanim zdecydujesz się znaleźć i kupić motyw WP, polecam przeczytanie instrukcji dotyczących wyboru najbardziej odpowiedniego motywu WordPress. Pomoże Ci wyjaśnić Twoje wymagania.

Więc, gdzie szukać szablonów WordPress?

Tak jak obiecałem, jest to lista najlepszych miejsc, w których można znaleźć najlepsze szablony:

1. WordPress.org

WordPress.org úložisko šablón
WordPress.org repozytorium tematów

Jeśli szukasz darmowego motywu, polecam rozpoczęcie wyszukiwania na WordPress.org. To największe repozytorium motywów. Obecnie zawiera ponad 5000 darmowych motywów WP. Zaletą tego repozytorium jest to, że tematy muszą przejść proces zatwierdzania. Więc, w momencie zatwierdzania spełniają pewien standard.

Minusem jest to, że nie jesteś pewien aktualizacji tematów. Autor może w dowolnym momencie zdecydować o zaprzestaniu jego rozwoju. Ponadto darmowe motywy często zawierają mniej udogodnień niż motywy premium. Jeśli jednak dopiero zaczynasz i potrzebujesz mniej funkcjonalności, wybór tematu z tego miejsca może być właściwym wyborem.

przejdź do WordPress.org

2. Elegant Themes

Ukážka šablóny Divi od ThemeForest
Podgląd motywu Divi z ThemeForest

Elegant Themes to jeden z najstarszych i najbardziej znanych sklepów WP. Oferują najwyższej klasy motywy, wtyczki i jedno z najlepszych narzędzi do tworzenia witryn na rynku – The Divi Builder.

Elegant Themes to moje ulubione studio i jedno z najbardziej udanych studiów w ogóle. Jest to z pewnością spowodowane wysoką jakością ich tworzenia, a także bardzo korzystną ceną – całe roczne koszty członkostwa są tutaj tak samo jak jeden temat w innym sklepie. Oznacza to, że możesz korzystać ze wszystkich swoich wtyczek i motywów na nieograniczonej liczbie witryn i mieć rok na dostęp do aktualnych wersji.

Elegant Themes rozwija i sprzedaje własne motywy. Zapewnia to zoptymalizowany kod jakości pod kątem szybkości i wydajności oraz kompatybilności z szeroką gamą akcesoriów i narzędzi WordPress.

Elegant Themes oferuje dwa poziomy cen: wersję podstawową (89 USD rocznie) i dożywotni dostęp (249 USD jednorazowo).

Najczęściej od nich korzystam z uniwersalnego motywu Divi i wtyczek Monarch i Bloom.

przejdź do Elegant Themes

3. StudioPress

studiopress

Jeśli szukasz szablonu, który wygląda świetnie, jest szybki i zoptymalizowany pod kątem SEO, polecam wypróbowanie StudioPress.

Ponad pół miliona stron WordPressa (w tym nawet ja) używa motywów z StudioPress. Obecnie mają ponad 60 motywów do wyboru. StudioPress jest twórcą frameworka Genesis – prawdopodobnie najbardziej znanego frameworka WordPress dla motywów.

przejdź do StudioPress

4. Themeforest

Šablóny z ThemeForest
Motywy z ThemeForest

Themeforest to ogromny rynek motywów WordPress i HTML. Jest częścią rodziny e-commerce Envato, w której można znaleźć dowolny produkt cyfrowy, od grafiki, zdjęć, dźwięków, wideo po wtyczki i motywy. W Envato kupiłem w ubiegłym roku dziesiątki produktów cyfrowych dla siebie i moich klientów.

Themeforest oferuje dużą kolekcję motywów WP premium, które są zorganizowane w kategorie i można je łatwo przeszukiwać. Dla każdego motywu możesz wyświetlić wiele opinii użytkowników, ocen i wyświetlić portfolio programistów.

Niektóre z motywów dostępnych w Themeforest należą do najlepiej sprzedających się motywów WP wszech czasów – zobacz motyw Avada, który jest najlepiej sprzedającym się motywem w dłuższej perspektywie. Napisałem także recenzję na ten temat

Motywy w Themeforest są dokładnie testowane pod kątem jakości kodu. Muszą również zawierać dokumentację. Większość przedmiotów oferowana jest na 6-miesięczny okres licencji, w tym wsparcie i aktualizacje. Oczywiście nadal możesz używać motywu po tym okresie.

przejdź do Themeforest

5. Themify

Themify obchod
Themify sklep

Themify jest szczególnie znany z intuicyjnego edytora drag & drop, który pozwala szybko dostosować motyw bez konieczności dotykania kodu. Po prostu dostosuj ustawienia motywu i style za pomocą paska bezpłatnych opcji. Znajdziesz tu także różne wtyczki i nawet darmowe motywy w temacie.

Wszystkie motywy z oferty można uzyskać w formie członkostwa za 79 USD. Themify oferuje obecnie ponad 50 responsywnych motywów jakościowych dla WordPress.

przejdź do Themify

6. TemplateMonster

strona-domowa-templatemonster

Z pośród powyższych serwisów, TemplateMonster jest najstarszym graczem na runku gotowych szablonów. On powstał w 2002 r. i od tego czasu przedstawił ponad 70 tys. różnych produktów cyfrowych dla swoich klientów. Większość z nich obecnie już jest niedostępna (trafiła do archiwum), jednak kolekcja TemplateMonster nadał jest duża. Na stronie można pobrać ponad 20 tys. szablonów, motywów, wtyczek i dodatków, fontów, elementów graficznych, prezentacji itd. Z pośród nich 2200+ produktów to są motywy dla WordPress.

Warto zaznaczyć, że od początku na stronie TemplateMonster były sprzedawane tylko i wyłącznie własne produkty. Jednak od sierpnia 2017 r. serwis działa na zasadzie marketplace. Dzięki temu do wyboru dostępne są motywy WordPress od różnych producentów i studio webowych.

Najpopularniejszymi motywami na stronie są Monstroid (ma ponad 7500+ pobrań) i Monstroid2 (ma ponad 10600+ pobrań). Średnia cena templatek dla WordPress wynosi $75.

przejdź do TemplateMonster

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

1 KOMENTARZ

  1. „Jeśli szukasz darmowego motywu, polecam rozpoczęcie wyszukiwania na WordPress.org” po godzinie zrezygnowałem, nie znalazłem ani jednego darmowego !!! oczywiście wszystkie są free, ale każdy można kupić w wersji „pro” nie znalazłem ani jednego którego nie można kupić w pro lub zwane inaczej. więc każdy to demo, okrojony. Oczywiście nie znam się ,ale jak widzę cokolwiek za free i że to samo można kupić to spodziewam się że specjalnie jest tak okrojony żebyś musiał kupić. no chyba że to jest od Microsoft albo Google 😀 to im uwierzę że free (pomijając że płacisz w inny sposób ale nie kasą )

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj