Jak używać edytora tekstu w WordPress

Samouczek dotyczący używania edytora tekstu w WordPress – czym jest edytor tekstu, jak z nim pracować, jak używać kodu html i jego wpływu na wyświetlany tekst.

Jak używać edytora tekstu w WordPress

Co to jest edytor tekstu?

Edytor tekstu WordPress wyświetla także tekst z kodami html, więc jest także nazywany edytorem HTML. Wszystko, co napisałeś w edytorze wizualnym, jest wyświetlane w formacie html w edytorze tekstu.

Każde narzędzie, którego użyłeś do napisania tekstu, jest zapisane w edytorze tekstu w postaci kodu. Praca w edytorze tekstu nie jest tak intuicyjna jak praca w edytorze wizualnym. Dlatego, jeśli nie masz przynajmniej podstawowej wiedzy o HTML, zaleca się, aby jej nie używać.

💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Wedos lub Bluehost.

Jak korzystać z edytora tekstu

Poszczególne przyciski edytora tekstu WordPress zawierają funkcje formatowania HTML. Działają na dwa sposoby. Jeśli klikniesz przycisk bez zaznaczania żadnego tekstu, wklejasz kod HTML tego konkretnego przycisku do tekstu. Po ponownym kliknięciu kod zostanie zamknięty. Jeśli zaznaczysz wcześniej tekst, a następnie klikniesz przycisk, kod zostanie wstawiony na początku i na końcu tekstu.

Dla lepszego zrozumienia pokażemy to na zdjęciu. Jeśli użyjesz tego kodu w edytorze tekstu <strong>

WordPress textový editor

w edytorze wizualnym będzie wyglądać tak:

WordPress textový editor príklad

💡 Wskazówka dotycząca motywów: Z motywów premium mam dobre doświadczenia z motywami Divi, Avada i Kreator Stron Elementor.

Funkcje edytora tekstu WordPress

Następujące funkcje są dostępne w edytorze tekstu:

boldBold — pogrubiona czcionka.

italic Italic — kursywa.

linkLink — ten przycisk służy do wstawiania linku do strony internetowej. Po kliknięciu pojawi się okno, w którym wpisz adres URL wstawianej strony. Możesz także wybrać, czy strona ma być otwierana w nowym oknie, czy nie.

blockquoteBlockquote — używany do wskazania cytatu.

deleteDelete — użyj tej opcji, aby usunąć (przeciąć) tekst.

insertInsert — pokazuje wstawiony tekst. Sposób, w jaki będzie wyglądał, zależy od konkretnego tematu, którego używasz. Zazwyczaj jest wyświetlany poprzez podkreślenie lub podświetlenie tekstu.

imageImage — użyj tego przycisku, aby wstawić obraz do tekstu. Po kliknięciu wyświetli okno, w którym wpisz adres URL obrazu.

unordered listUnordered List — używane do wstawiania listy wypunktowanej.

ordered listOrdered List — naciśnij ten przycisk, aby wprowadzić listę numerowaną.

list itemList Item — wstawia elementy listy do listy wypunktowanej i numerowanej.

codeCode — ten przycisk służy do wskazania kodu.

moreMore — wstawia znacznik „More” w tekście. Głównie używany do wyświetlania listy podglądów wpisów. Możesz zobaczyć to jako „Czytaj więcej” na stronie. Kliknij, aby uzyskać dostęp do pełnej treści wpisu.

zavrieť značkyZamknij tagi — ten przycisk służy do zamykania wszystkich otwartych kodów w tekście.

mód písania bez rušeniaTryb zapisu bez zakłóceń — kliknij, aby ukryć menu administracyjne i inne okna edytora.

💡 Chcesz szybszą ⏱ stronę? Szybkość witryny jest ważna zarówno dla odwiedzających, jak i dla SEO. Najlepsze wyniki uzyskałem dzięki wtyczce WP Rocket, którą gorąco polecam.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj