Jak osadzić wideo w WordPressie

Możliwe jest osadzenie wideo lub audio w WordPress. W tym samouczku pokażę Ci, jak łatwo osadzać wideo z serwisów takich jak YouTube, Vimeo itd.

Jak osadzić wideo w WordPressie

Jeśli chcesz ożywić swoją stronę WordPressa nie tylko obrazami i galeriami obrazów, ale także plikami wideo, audio lub innymi, możesz to zrobić na dwa sposoby.

Osadzanie wideo lub audio za pomocą adresu URL

Pierwszym z nich jest tak zwane embedowanie wideo — wstawianie wideo za pomocą adresu URL. W ten sposób nie musisz przesyłać pliku wideo do swojej witryny. Otwórz wpis lub stronę, na której chcesz umieścić film. Następne kroki są bardzo proste:

Otwórz film, który chcesz umieścić na nowej stronie i skopiuj jego adres URL.

embovanie videa
Adres URL wideo

Wpisz adres w otwartym wpisie na swojej stronie WordPress. WordPress automatycznie umieści wideo na stronie. Pojawia się w kilka sekund.

embovanie videa vloženie videa
Wbudowane wideo

W ten sposób możesz osadzać filmy, zdjęcia, profile, wpisy i komentarze. Tej metody można użyć do osadzania plików z wielu witryn i sieci społecznościowych. Na przykład:

 • YouTube
 • DailyMotionVimeo
 • Flickr
 • Vine
 • Twitter
 • Facebook
 • Instagram
 • Reddit
 • Animoto
 • WordPress Plugin Directory
 • WordPress.tv i wiele innych.
💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Bluehost lub SiteGround.

Edycja osadzonego wideo

Jeśli chcesz dostosować wysokość i szerokość wideo, możesz dodać krótki kod (shortcode) do adresu URL:

uprava embovaného videa

Jak wstawić wideo przez bibliotekę multimediów

Innym sposobem jest wstawienie pliku wideo lub audio, klikając przycisk „Dodaj plik” w Edytorze wizualnym WordPress. WordPress obsługuje formaty M4a, MP4, OGG, WebM, FLV, MP3 i WAV.

Jest to podobne do sposobu osadzenia obrazu. (Zobacz mój wpis Jak dodać obraz w WordPress, aby uzyskać więcej szczegółów.) To samo okno otwiera się jak podczas wstawiania obrazu i galerii obrazów. Możesz wybrać pliki, które już masz w bibliotece multimediów lub przesłać nowe. Aby to zrobić, kliknij „Prześlij pliki”.

💡 Wskazówka dotycząca motywów: Z motywów premium mam dobre doświadczenia z motywami Divi, Avada i Kreator Stron Elementor.

Dodawanie plików audio i wideo do strony WordPress

Kliknij „Utwórz listę odtwarzania” po lewej stronie okna biblioteki multimediów. Wyświetlona zostanie lista plików audio. Jeśli chcesz osadzić wideo, kliknij „Utwórz listę wykład wideo”, aby wyświetlić listę plików wideo.

Z listy wybierz pliki, które chcesz osadzić na stronie internetowej. Następnie kliknij „Utwórz nową listę odtwarzania” i „Utwórz nową listę wideo”.

Edycja listy wideo

Jesteś teraz w oknie edycji listy odtwarzania. Tutaj możesz zmienić ich kolejność. Robisz to, przeciągając je za pomocą myszy i upuszczając plik do nowej lokalizacji. Możesz także zmienić nazwę pliku. Kliknij jego nazwę, aby go zastąpić. Po kliknięciu na wideo po prawej stronie ekranu pojawi się okno opisu wideo.

W oknie edycji listy wideo możesz usunąć listę wideo, klikając krzyżyk w rogu danej ikony wideo lub wstawiając inne wideo na liście. Możesz znaleźć tę opcję w lewej części okna edycji wideo.

💡 Chcesz szybszą ⏱ stronę? Szybkość witryny jest ważna zarówno dla odwiedzających, jak i dla SEO. Najlepsze wyniki uzyskałem dzięki wtyczce WP Rocket, którą gorąco polecam.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

3 KOMENTARZE

 1. Dobre, dziękuję Vladimir.
  Jednak nie do końca.
  Po kliknięciu na obraz podlinkowany plikiem muzycznym, otwiera mi się czarny ekran z paskiem odtwarzania. Chciałbym aby obraz strony pozostał, a drugie kliknięcie kończyło granie (na przykład, tak miałem wcześniej przed WP).
  W kolumnie „Edytuj obraz” wpisałem URL pliku muzycznego, który mam w swojej „Bibliotece mediów”. Mam nieodznaczone pola: „Otwórz w nowym oknie” i „Nofollow”.
  Coś jest nie tak.
  Będę wdzięczny za wyjaśnienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj