Czy Shopify jest najlepszym rozwiązaniem dla e-sklepu? (Recenzja)

Stworzenie własnego e-sklepu już dziś nie stanowi już problemu dzięki różnym dostępnym narzędziom. W poniższej recenzji skupiłem się na Shopify. Co Ci oferuje i jakie są jej zalety i wady?

Shopify recenzje i instrukcje

Co to jest Shopify?

Shopify to platforma, która przenosi Twoją firmę do świata online. Historia Shopify rozpoczęła się od własnego e-sklepu nastawionego na sprzedaż desek snowboardowych w 2004 roku. W tym czasie jeden z założycieli, Tobi Lütke, szukał odpowiedniej platformy dla swojego biznesu. Żadne z dostępnych wówczas rozwiązań e-sklepów nie spełniało jego potrzeb, dlatego stworzył własne.

W 2006 roku uruchomił Shopify wraz z innymi członkami założycielami Danielem Weinandem i Scott Lake. Od tego czasu platforma przeszła długą drogę i jest obecnie używana przez ponad 1,7 miliona firm w 175 krajach.

Co oferuje Shopify

Shopify to internetowa platforma typu „wszystko w jednym” . Oferuje narzędzia potrzebne do założenia i rozwoju udanego biznesu internetowego w różnych dziedzinach. Ma na celu „poprawę handlu dla wszystkich”.

Pomaga uzyskać niezależność na każdym etapie od założenia firmy, poprzez zarządzanie i rozwój. Dzięki Shopify otrzymujesz wszystko, co potrzebne do łatwego uruchomienia własnego e-sklepu, jego obsługi, dodawania funkcji i towarów oraz promocji. I bez uzależnienia od zewnętrznych programistów.

Utwórz lub przenieś sklep do przestrzeni online

Zaawansowane narzędzia wsparcia sprzedaży pomagają w tworzeniu firmy lub przeniesieniu istniejącej firmy do świata Internetu . Shopify oferuje również rozwiązanie dla tych, którzy szukają nowej platformy dla swojego e-sklepu. System operacyjny stworzony dla globalnego sklepu internetowego jest odpowiedni dla firm każdej wielkości .

Możesz tu prowadzić sklep wielobranżowy i sklepy internetowe, które każdego dnia odwiedzają tysiące klientów. Shopify jest zatem używany przez małe firmy oraz duże firmy i marki o różnym ukierunkowaniu. Tutaj znajdziesz odpowiednie rozwiązanie dla sprzedaży żywności, odzieży modowej, mebli, sztuki i elektroniki.

Możesz wesprzeć rozwój swojego biznesu szeregiem narzędzi , które są stale rozbudowywane. Shopify charakteryzuje się prostotą i wsparciem dla ciągłych innowacji, które dostosowują się do szybkich zmian technologicznych.

Jedna platforma dla różnych metod sprzedaży

Z Shopify można korzystać online, osobiście lub za pośrednictwem sieci społecznościowych.

Sklep internetowy

Możesz stworzyć e-sklep w przejrzystym narzędziu z funkcją przeciągnij i upuść. Możesz wybierać spośród ponad 70 tematów , z których możesz wybrać odpowiedni projekt dla swojego e-sklepu. Wszystkie narzędzia są dostosowywane przez użytkowników bez znajomości programowania.

Własny sklep lub punkt wydawania

Masz własny punkt sprzedaży? Dzięki Shopify możesz zaoferować swoim klientom jeszcze lepsze wrażenia z zakupów. Spersonalizowane usługi, elastyczne zakupy, bezproblemowe zwroty, reklamacje produktów i ujednolicone zarządzanie towarami pomogą Ci efektywniej rozpocząć działalność.

Sprzedaż przez sieci społecznościowe

Chcesz w pełni wykorzystać potencjał sieci społecznościowych lub innych kanałów sprzedaży? Shopify pomoże Ci w sprzedaży za pośrednictwem Facebooka, Messengera, Amazona, eBaya i wielu innych.

Przekształć istniejącą witrynę w sklep

Możesz dodać przycisk Sprzedaj do własnej strony internetowej, za pośrednictwem której chciałbyś rozpocząć sprzedaż swoich produktów. Shopify pomaga stworzyć bezpieczne środowisko płatności odpowiednie do użytku na wszystkich urządzeniach.

Narzędzia marketingowe

Dzięki Shopify będziesz korzystać z narzędzi wspierających sprzedaż. Możesz zwiększyć ruch w swoim e-sklepie, tworząc własny blog i korzystając z różnych narzędzi SEO, takich jak etykiety, opisy meta, opisy produktów i tym podobne.

Możesz także kierować sprzedaż do odbiorców w mediach społecznościowych. Skorzystaj ze skutecznego marketingu online dzięki sprawdzonym narzędziom, takim jak e-mail marketing, reklama Google czy Facebook.

Sklep z aplikacjami Shopify

Chcesz dodać nowe funkcje do swojego sklepu? Możesz znaleźć ponad 2700 z nich w sklepie z aplikacjami Shopify . Płatne i bezpłatne aplikacje umożliwiają dodawanie funkcji i łącza do aplikacji innych firm . Istnieją aplikacje do marketingu, sprzedaży, zarządzania zapasami, bezpieczeństwa, finansów, zamówień, transportu, projektowania biznesowego i wielu innych obszarów.

Sklep z aplikacjami Shopify
Aplikacje w sklepie z aplikacjami Shopify

Słowackich użytkowników ucieszy również to, że znajdziesz aplikacje dla opcji transportowych, takich jak Mail Order i DPD. Znajdziesz tu również aplikacje do łączenia się z systemem Fakturoid. Są to jednak jedne z płatnych.

Zastosowania transportowe
Aplikacje Shopify do wysyłki i DPD

Pomoc techniczna

Wsparcie techniczne jest gotowe pomóc w rozwiązaniu Twoich problemów 24 godziny na dobę. Dodatkowo możesz przeszukiwać stronę w poszukiwaniu instrukcji i porad ze wszystkich obszarów , którymi zajmiesz się podczas tworzenia i prowadzenia e-sklepu.

Płatna pomoc ekspertów

Możesz również skorzystać z płatnych ekspertów z kilku dziedzin. Potrzebujesz pomocy przy zakładaniu firmy, projektowaniu, optymalizacji SEO lub innych kwestiach? W każdym obszarze wybierany jest zespół płatnych konsultantów spośród freelancerów.

Instrukcje tworzenia sklepu internetowego za pomocą Shopify

Możesz wypróbować Shopify za darmo przez 14 dni przed zamówieniem usług. Po prostu wprowadź swój adres e-mail, wypełnij informacje, aby utworzyć konto w Shopify i gotowe.

Przywita Cię strona główna, z której możesz przejść bezpośrednio, wybierając odpowiedni plan, który Cię interesuje. Pierwszą płatność dokonasz dopiero po okresie próbnym. Możliwe jest jednak kontynuowanie testowania Shopify bez wybierania planu.

Administracja Shopify
Administracja Shopify – strona główna

Projekt sklepu internetowego

Możesz stworzyć własny projekt sklepu internetowego wybierając odpowiedni temat. Shopify oferuje motywy dla różnych obszarów działalności. Możesz wybrać szablony o minimalistycznym designie, dla małych lub dużych produktów, żywności i napojów, z możliwością wstawiania filmów i zdjęć 3D. Możesz wyświetlić wszystkie motywy Shopify na stronie motywów Shopify.

Jeśli chcesz wybrać według obszaru swojej działalności, znajdziesz projekty odpowiednie dla elektroniki, zdrowia i urody, sportu, zabawek, biżuterii i wielu innych. W każdym obszarze masz do wyboru kilka darmowych i płatnych tematów . Po wybraniu tematy można filtrować, aby uzyskać lepszą orientację.

Możesz dostosować wygląd e-sklepu w administracji. Przejdź do sekcji Administracja, Sklep internetowy i wybierz Motywy . Aktualny temat znajdziesz po prawej stronie. Użyj przycisku Działania , aby zmienić nazwę, powielić, pobrać, edytować kod lub język. Znajdziesz tu również podgląd.

Zestaw motywów Shopidy
Wybór tematu

Użyj przycisku Dostosuj , aby przejść do opcji edycji strony. Edytujesz nagłówek i stopkę strony, wstawiasz obrazy, tekst, galerię obrazów. Możesz również dodać nowe sekcje do strony tutaj. Na górze znajdziesz menu wyboru aktualnie edytowanej strony.

Edytuj bieżący szablon Shopify
Edytuj bieżący szablon

Jeśli chcesz zmienić gotowy szablon, przewiń stronę Motywy poniżej . W Bibliotece motywów masz do wyboru bezpłatne lub płatne motywy. Klikając w odpowiedni przycisk, zobaczysz menu, z którego możesz wybrać. Możliwe jest również wgranie własnego motywu na stronę, który jest używany przez przycisk Prześlij motyw.

Wybierz nowy motyw Shopify
Wybór nowego tematu

Dodaj bloga, strony i menu

W administracji, w sekcji menu Sklepu internetowego znajdziesz również narzędzia do tworzenia bloga, dodawania poszczególnych stron, tworzenia menu oraz linkowania lub zakupu nowej domeny. Funkcja Preferencje służy do metatytułu i metaopisu edytowanej strony. Znajdziesz tu także narzędzia społecznościowe, Google Analytics, RODO i SPAM.

Dodaj artykuł do bloga
Dodaj artykuł do bloga

Kanały sprzedaży

W celu rozwoju biznesu Shopify oferuje łącza do innych kanałów sprzedaży. Aby je dodać, przejdź do funkcji Kanały sprzedaży w administracji serwisu. Możesz skorzystać z linku do Facebooka, Google, Pinteresta i innych za darmo.

Dodawanie produktów

Użyj funkcji Produkty , aby dodać produkty. Przy wprowadzaniu danych produktu dostępny jest prosty edytor tekstu. Tutaj możesz również przesłać zdjęcia i filmy dotyczące produktów. Jeśli wolisz używać formatu HTML, istnieje również ta opcja.

Dodawanie produktu
Dodanie nowego produktu

Podczas przewijania poniżej znajdziesz narzędzia do wstawiania multimediów za pomocą adresów URL, dodawania plików, cen, śledzenia zapasów, wysyłki, odmian produktów i nie tylko. Tutaj możesz dodać tytuł i opis produktu oraz edytować adres URL strony, aby zoptymalizować każdy produkt .

Ustawienia SEO
Ustawienia SEO

Możesz zapisać osadzony produkt jako wersję roboczą lub od razu opublikować go na stronie. Dla tej opcji używane jest okno po prawej stronie strony Stan produktu . Przycisk Odrzuć jest wyświetlany na górnym pasku, aby usunąć, a przycisk Zapisz , aby zapisać wstawione towary.

Raporty

Aktualne raporty dotyczące sprzedaży, liczby odwiedzających, średniej wielkości zamówień oraz wybranych środków transportu znajdziesz w dziale administracja. Analiza . Otrzymasz również przegląd skąd pochodzą klienci Twojego sklepu internetowego, jakie są Twoje obroty, jak klienci poruszają się w e-sklepie oraz inne przydatne informacje dla ciągłego doskonalenia i rozwoju sklepu.

Analizy i raporty
Analizy i raporty

Dodaj narzędzia marketingowe

Użyj funkcji Marketing , aby skonfigurować wsparcie sprzedaży za pomocą wybranych narzędzi marketingowych . W sekcji Przegląd znajdziesz szablony, które można dostosowywać, ułatwiając korzystanie z zalecanych kanałów sprzedaży.

Możesz także dodawać aplikacje do marketingu, marketingu e-mailowego i spersonalizowanego marketingu automatycznego zgodnie z zachowaniem klienta. Dla tych, którzy nie mają doświadczenia z marketingiem internetowym, są też praktyczne porady. Wyniki Twoich kampanii online pojawią się w sekcji Kampanie .

Szablony promocji sprzedaży
Szablony ułatwiające obsługę sprzedaży

Ustawienia rabatu

Funkcja Rabaty umożliwia skorzystanie z rabatów w e-sklepie. Ustawienie jest możliwe ze stałą kwotą lub procentem. Możesz również ustawić bezpłatną wysyłkę lub promocję „kup jeden produkt, a drugi gratis”. Dodatkowo możesz ustawić jakie produkty są objęte wydarzeniem, warunki jego użytkowania i inne.

Wysyłka, płatność i inne ustawienia

Na dole menu administracyjnego Ustawienia znajdują się funkcje umożliwiające konfigurację kilku nierozłącznych części sklepu internetowego. Tutaj wybierzesz opcje płatności, transport, powiadomienia wysyłane do klienta i tym podobne.

Ustawienia sklepu internetowego
Ustawienia sklepu internetowego

Wygodne wyszukiwanie w administracji

Z łatwością odnajdziesz się w tworzeniu i obsłudze sklepu internetowego w przejrzystej administracji. Na początku jednak możesz nie być w stanie czegoś znaleźć. Twórcy systemu również pomyśleli o takiej sytuacji.

U góry strony dostępne jest okno wyszukiwania administracyjnego. Po prostu zacznij pisać, czego szukasz, a zobaczysz wszystkie odpowiednie wyniki.

Ustawienia Shopify
Ustawienia ruchu, płatności itp.

Administracja również w języku czeskim

Jeśli Twoje umiejętności językowe przeszkadzają Ci w pracy z Shopify, istnieje możliwość korzystania z tego systemu w języku czeskim . Klikając swoje imię w prawym górnym rogu strony, zobaczysz opcję Zarządzaj kontem . Możesz edytować swoje konto, klikając je. Tutaj znajdziesz opcję zmiany języka.

Zmiana języka
Zmiana języka

Ceny usług

Zamawiając usługi Shopify, masz do wyboru trzy pakiety cenowe.

 • Basic Shopify za 29 USD / miesiąc,
 • Shopify za 79 USD / miesiąc,
 • Zaawansowane Shopify za 299 USD / miesiąc.

Różnią się one m.in. liczbą osób, które mają dostęp do administracji, możliwością dodawania cen w wielu walutach oraz adaptacją oddziałów zagranicznych.

Pakiety cenowe Shopify
Pakiety cenowe

Shopify Lite

Dla małych firm tworzony jest konkretny plan Shopify Lite za jedyne 9 USD / miesiąc. Ukrywa możliwość dla handlowców, którzy korzystają ze sprzedaży osobistej lub tworzą e-sklep z dowolnej istniejącej witryny za pomocą przycisku Kup . Otrzymujesz funkcje dla:

 • raporty finansowe,
 • profile klientów,
 • zarządzanie zamówieniami,
 • zarządzanie produktem,
 • szczegóły produktu z kodem QR,
 • własne rabaty.

Zalety i wady Shopify

Shopify to przejrzysty system, w którym otrzymujesz więcej niż tylko narzędzie do stworzenia w pełni funkcjonalnego e-sklepu. Za największe zalety uważam:

 • przejrzystość administracji,
 • możliwość stworzenia sklepu internetowego niezależnie od jego wielkości i ilości produktów,
 • wybór darmowych i płatnych szablonów dla różnych obszarów biznesu,
 • przejrzyste, responsywne tematy ułatwiające orientację na klienta,
 • możliwość dostosowywania tematów i wgrywania własnych,
 • zintegrowane narzędzia marketingowe, z których może skorzystać nawet początkujący użytkownik,
 • wysokiej jakości wsparcie techniczne, w tym szereg instrukcji,
 • szereg funkcji do obsługi i rozwoju e-sklepu,
 • aplikacje zwiększające funkcjonalność
 • analiza sprzedaży i skuteczności narzędzi marketingowych,
 • połączenie z innymi kanałami sprzedaży,
 • narzędzia SEO dla każdego produktu, kategorii i strony z możliwością zmiany adresu URL,
 • opcje ustawienia rabatu.

Niedogodności

Mimo wielu zalet słowackich klientów, nie będą zadowoleni, że aplikacje dla Stoczni, DPD i Fakturoid są płatne.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj