Najlepsze wtyczki WordPress na każdą sytuację

Szukasz najlepszych i najpopularniejszych wtyczek WordPress na swoją stronę? Sprawdź tę listę świetnych wtyczek do różnych sytuacji.

Najlepšie WordPress pluginy

Czym dokładnie jest wtyczka i jak ją zainstalować

Jeśli jesteś początkującym, najpierw zobacz, czym jest wtyczka i jak ją zainstalować. Jeśli chcesz otrzymać tanie wtyczki premium, poszukaj zniżek i kuponów .

Ciągle poszerzam i aktualizuję tę listę, więc polecam ją dodać do zakładek.

Większość wtyczek z tej listy ma również wersję darmową .

SEO

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna przyciągała uwagę potencjalnych klientów, powinna pojawiać się na najwyższych pozycjach w wyszukiwarkach. Dlatego optymalizacja SEO jest jednym z ważnych punktów, na które należy zwrócić uwagę podczas jej tworzenia. Pomogą Ci w tym następujące wtyczki:

rank-math

Ranguj Matematyka

Uważam Rank Math za najbardziej zaawansowaną wtyczkę SEO z wieloma funkcjami. Możesz skonfigurować mapę witryny, metanagłówek i opisy meta, treści dla sieci społecznościowych i nie tylko.

All in One SEO

Wszystko w jednym SEO

All in One SEO (AIOSEO) to kolejna zaawansowana wtyczka SEO, która umożliwia podobne funkcje, jak matematyka rankingowa.

SEO

Yoast to popularna wtyczka SEO. Możesz go użyć jako alternatywy dla wtyczek wymienionych powyżej.

Przekierowanie

Wtyczka Redirection służy do zarządzania przekierowaniami. Umożliwia łatwe zarządzanie przekierowaniami 301 z oryginalnych adresów URL do nowych. Może również rejestrować błędy 404.

Więcej informacji znajdziesz w artykule na temat optymalizacji SEO w WordPress .

Prędkość

Szybkość witryny jest ważna dla zadowolenia odwiedzających, a także SEO. Google uwzględnia również czas ładowania w wynikach wyszukiwania.

WP Rocket

Uważam, że WP Rocket jest najlepszą wtyczką do przyspieszania strony internetowej. Osiągnąłem z nim najwyższe przyspieszenie, poprawiłem wynik PageSpeed i Core Web Vitals.

Rakieta CDN

RocketCDN pomaga również przyspieszyć działanie strony internetowej. Lubię go za łatwą integrację – bez skomplikowanych ustawień. Może być zainstalowany jako wtyczka.

ewww

Optymalizator obrazu EWWW

EWWW Image Optimizer automatycznie optymalizuje rozmiar obrazu podczas przesyłania do WordPress .

💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Wedos lub Bluehost.

Bezpieczeństwo

Nie warto lekceważyć bezpieczeństwa. Rozwiązanie problemu zainfekowanej witryny kosztuje właściciela dużo pieniędzy i czasu. Za najlepsze uważam następujące wtyczki:

Logo Sucuri

Sucuri

Sucuri to doskonała wtyczka premium, która zapewnia w pełni funkcjonalny program antywirusowy i zaporę sieciową dla sieci.

Bezpieczeństwo iThemes

Bezpieczeństwo iThemes oferuje podobne możliwości do wtyczki Sucuri.

jetpack-logo

Plecak odrzutowy

Jetpack to oficjalna wtyczka firmy Automattic, która również stoi za wordpress.com . Darmowa wersja oferuje podstawowe opcje bezpieczeństwa i akceleracji sieci. Wersja płatna obejmuje również tworzenie kopii zapasowych i skanowanie sieci bezpieczeństwa.

Naprawdę prosty SSL

Really Simple SSL automatycznie wykrywa ustawienia witryny WordPress i konfiguruje ją tak, aby działała przez HTTPS.

updraft logo

UpdraftPlus

UpdraftPlus to wtyczka do ręcznego i automatycznego tworzenia kopii zapasowych witryn. Darmowa wersja jest wystarczająca dla większości projektów. Napisałem również szczegółowe instrukcje dotyczące automatycznego tworzenia kopii zapasowej witryny WordPress .

BackupBuddy

BackupBuddy to wysokiej jakości kompletne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych witryn internetowych.

Reklama

Zaawansowane reklamy

Advanced Ads to świetna wtyczka do zarządzania reklamami. Umożliwia automatyczne wstawianie jednostek reklamowych w różnych miejscach na stronie.

Wyskakujące okienka

Wyskakujące okienka ninja

Ninja Popups to wtyczka premium. Zwykle używam go do wyświetlania wyskakującego okienka tylko wtedy, gdy odwiedzający opuszcza stronę (tzw. exit intent popup).

Kwiat

Bloom to popularna wtyczka wyskakująca z Elegant Themes. Umożliwia integrację z najpopularniejszymi narzędziami do e-mail marketingu, takimi jak mailchimp, ConvertKit itp.

Prosperować prowadzi

Thrive Leads to kolejna wtyczka premium do wyskakujących okienek i zbierania wiadomości e-mail.

Marketing e-mailowy

Wtyczki do e-mail marketingu, zbierania e-maili i wysyłania biuletynów:

Potwór Optin

Optin Monster to najbardziej zaawansowane kompletne rozwiązanie do zbierania e-maili i oceny statystyk, z jakimi się spotkałem. Wspomniane wyskakujące okienko zamiaru wyjścia jest oczywiste.

PocztaPoet

MailPoet to najpopularniejsza wtyczka do obsługi poczty e-mail dla WordPress . Służy do zbierania e-maili i wysyłania biuletynów.

Poczta WP SMTP

WP Mail SMTP może pomóc, jeśli Twoja witryna WordPress nie wysyła wiadomości e-mail.

Czat na żywo

Tawk.To czat na żywo

Tawk.To Live Chat to moim zdaniem najlepszy darmowy czat na żywo. Brak ograniczeń, przejrzysta administracja i możliwość odpowiedzi przez telefon komórkowy.

Tworzenie stron

Kreatory stron umożliwiają zbudowanie własnej strony internetowej – jej układu i wstawianie do niej różnych elementów.

Elementor

Elementor jest obecnie jednym z najpopularniejszych kreatorów stron. Za jego pomocą można tworzyć ładne strony internetowe. Aby uzyskać więcej informacji, polecam sprawdzić tę recenzję wtyczki Elementor .

Divi logo

Konstruktor Divi

Divi Builder to kreator stron popularnego szablonu Divi od Elegant Themes. Aby uzyskać więcej informacji, polecam sprawdzić tę recenzję szablonu Divi .

Konstruktor Fusion

Fusion Builder to kreator stron internetowych jednego z najczęściej używanych szablonów Avada WordPress . Aby uzyskać więcej informacji, polecam zapoznanie się z recenzją szablonów Avada .

Bloki kadencji

Cadence Blocks to wtyczka do bloków od twórców popularnego szablonu Cadence .

SeedProd

SeedProd to kolejny dobrze znany kreator Drag & Drop.

Niezbędne dodatki do Elementora

Essential Addons for Elementor to najpopularniejsza biblioteka elementów dla konstruktora Elementora .

Budowniczy bobrów

Beaver Builder to interesujący kreator stron. Aby uzyskać więcej informacji, polecam sprawdzić tę recenzję wtyczki Beaver Builder .

Brizy

Brizy to nowoczesny kreator stron internetowych.

logo-shortcodes-ultimate

Shortcodes Ultimate

Shortcodes Ultimate – umożliwia wstawianie różnych elementów, takich jak shortcodes na stronie internetowej.

💡 Wskazówka dotycząca motywów: Z motywów premium mam dobre doświadczenia z motywami Divi, Avada i Kreator Stron Elementor.

Formularze

Formularz kontaktowy 7

Contact Form 7 to najczęściej używana wtyczka formularzy w WordPress . Należy wziąć pod uwagę, że przy bardziej zaawansowanych formularzach wymagana jest znajomość HTML i CSS. Używam Contact Form 7 w połączeniu z wtyczką Flamingo – służy do przechowywania danych z formularzy.

wpforms logo

Formularze WP

WP Forms to wtyczka, dzięki której nawet nietechniczny użytkownik może tworzyć zaawansowane formularze o ładnym wyglądzie.

formidable forms logo

Potężne formy

Formidable Forms to doskonała wtyczka do tworzenia zaawansowanych formularzy dla WordPress . Ułatwia tworzenie złożonych formularzy z polami warunkowymi, obliczeniami i formułami.

Logo Gravity Forms

Formy grawitacyjne

Gravity Forms to proste narzędzie do tworzenia zaawansowanych formularzy.

Formy ninja

Ninja Forms pozwala również na łączenie formularzy.

Wskazówka: zobacz także instrukcje tworzenia formularza kontaktowego w WordPress .

Wielojęzyczność

Jeśli potrzebujesz międzynarodowej witryny w wielu językach, użyj jednej z następujących wtyczek:

Logo WPML

WPML

WPML to wtyczka premium, która umożliwia zarządzanie wielojęzyczną treścią w WordPress . Używam go do wszystkich projektów wielojęzycznych.

weglot

Węgłot

Weglot to kolejna wtyczka premium dla wielojęzyczności, której popularność szybko rośnie.

Tłumacz Loco

Loco Translate to darmowa wtyczka, której używam do tłumaczenia tekstów szablonów i wtyczek bezpośrednio przez administrację WordPress . Są to tak zwane pliki PO/MO.

Wskazówka: aby uzyskać więcej informacji, zobacz Jak stworzyć wielojęzyczną stronę internetową i Jak tłumaczyć w WordPress .

Analityka

monsterinsights logo

Informacje o potworach

MonsterInsights to najpopularniejsza wtyczka Google Analytics do WordPress . Wyświetla wiele przydatnych statystyk ruchu bezpośrednio na tablicy ogłoszeń WordPress .

Zestaw witryn Google

Google Site Kit to oficjalna wtyczka Google do WordPress . Ma podobne funkcje do MonsterInsights. Wyświetla dane z Google Analytics, Search Console i AdSense.

Wskazówka: aby uzyskać więcej informacji, zobacz Jak zainstalować Google Analytics w WordPress .

Portale społecznościowe

Monarcha

Monarch to popularna wtyczka, która dodaje przyciski do strony internetowej w celu udostępniania treści w sieciach społecznościowych. Pozwala wybrać różne lokalizacje i wygląd przycisków.

Kanał na Instagramie

Kanał Instagram (Smash Balloon Social Photo Feed) to wtyczka do wyświetlania kanału Instagram bezpośrednio na stronie internetowej.

Kanał na Facebooku

Kanał Facebooka (Smash Balloon Social Post Feed) to wtyczka do wyświetlania kanału Facebooka bezpośrednio w sieci.

Kanał na Twitterze

Kanał Twittera (Niestandardowe kanały Twittera) to wtyczka do wyświetlania kanału Twittera bezpośrednio w sieci.

kanał YouTube

Kanał YouTube (wtyczka wideo, kanał i galeria YouTube) to wtyczka do wyświetlania kanału YouTube bezpośrednio w sieci.

Ściana społeczna

Ściana społecznościowa to wtyczka do wyświetlania wspólnego kanału z najczęściej używanych sieci społecznościowych, takich jak Instagram, Facebook, Twitter i Youtube bezpośrednio w sieci.

Strumień kanałów społecznościowych Flow-Flow

Flow-Flow Social Feed Stream ma podobną funkcjonalność do wspomnianej powyżej wtyczki Social Wall.

Marketing afiliacyjny

SpragnieniPartnerzy

ThirstyAffiliates to popularna wtyczka do zarządzania linkami partnerskimi.

Ładne linki

Pretty Links to kolejna popularna wtyczka do zarządzania i tworzenia ładnych linków.

aawp-logo

AAWP

AAWP umożliwia dodawanie linków afiliacyjnych do produktów Amazon do Twojej witryny.

Wskazówka: jeśli chcesz zarabiać pieniądze za pośrednictwem partnera lub rozpocząć własny program partnerski, możesz zarejestrować się w sieciach partnerskich, takich jak Dognet , ShareASale lub AffilBox .

Suwak

Jeśli chodzi o szybkość, polecam całkowicie unikać sliderów, ale w razie potrzeby możesz użyć:

Suwak rewolucji

Revolution slider to jedna z najpopularniejszych wtyczek do sliderów z wieloma opcjami.

Galeria zdjęć

Galeria Envira

Envira Gallery to wtyczka do tworzenia i zarządzania galeriami zdjęć w WordPress .

Stoły

Stoły Ninja

Ninja Tables pozwala tworzyć zaawansowane stoły.

wpDataTables

wpDataTables umożliwia tworzenie tabel danych, wykresów oraz zarządzanie danymi.

Uwagi

Akismet

Akismet sprawdza wszystkie komentarze i filtruje spam.

Kalendarz

Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń to najbardziej zaawansowane rozwiązanie do tworzenia kalendarza wydarzeń, jakie znam.

Fórum

bbPress

bbPress to rozwiązanie forum od twórców samego WordPress . Umożliwia tworzenie profili, dyskusji, subskrypcji itp.

BuddyPress

BuddyPress służy do tworzenia społeczności internetowych, zespołów, grup, forów dyskusyjnych, wiadomości itp.

Płatne członkostwo

CzłonekPrasa

Uważam MemberPress za jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań płatnego członkostwa. Umożliwia tworzenie sekcji członkostwa i zarabianie na sprzedaży kursów online lub innych treści premium.

Płatne członkostwo Pro

Płatne członkostwo Pro umożliwia również zapisanie się na płatne członkostwo w różnych sekcjach witryny.

Ogranicz zawartość Pro

Restrict Content Pro to kompletne rozwiązanie, które pozwala również ograniczyć wyświetlanie treści tylko do wybranych grup członków.

Wskazówka: w przypadku płatnego członkostwa możesz również skorzystać z kompletnego narzędzia – Mioweb , które służy do sprzedaży kursów online. Więcej informacji można znaleźć w recenzji Mioweb .

LMS

LMS (learning management system) to kompletny system do zarządzania szkoleniami – edukacja online, płatne kursy, lekcje itp.

Nauka Dash

LearnDash to jedno z najlepiej ocenianych rozwiązań szkoleniowych online.

PodnośnikLMS

LifterLMS to kolejny popularny system treningowy.

Dowiedz sięPrasa

LearnPress to kolejne dobrze oceniane rozwiązanie.

Kupony

Kupony i oferty WP

Kupony i oferty WP ułatwiają dodawanie kuponów do strony internetowej.

Efektywność

Yoast zduplikowany post

Yoast Duplicate Post pozwala powielać wszystkie rodzaje artykułów i stron.

Migracja internetowa

Powielacz

Duplicator daje użytkownikom możliwość migracji, kopiowania, przenoszenia lub klonowania stron internetowych WordPress z jednej lokalizacji do drugiej, a także służy jako proste narzędzie do tworzenia kopii zapasowych.

Zarządzanie witryną

Wtyczki do masowej administracji i utrzymania stron internetowych:

SeedProd

SeedProd to najlepsza wtyczka do trybu konserwacji (strona konserwacji / strona Wkrótce). Daje Twojej firmie przewagę, pomagając zbudować grono odbiorców przed uruchomieniem witryny.

NieskończonyWP

InfiniteWP pozwala użytkownikom zarządzać dużą liczbą witryn WordPress z jednej administracji.

GłównyWP

MainWP jest również używany do zbiorczego zarządzania wieloma stronami internetowymi w ramach jednej tablicy ogłoszeń.

Eshop

Łatwe pobieranie cyfrowe

Easy Digital Downloads to kompletne narzędzie do sprzedaży produktów cyfrowych, takich jak e-booki, pliki PDF, oprogramowanie itp.

KoszykFlows

CartFlows to świetne narzędzie do tworzenia lejków sprzedażowych. Służy do pozyskiwania klientów, zwiększania sprzedaży i maksymalizacji zysków ze strony internetowej.

Wtyczkami do sklepu internetowego WooCommerce zajmuję się w artykule Najpopularniejsze wtyczki WooCommerce .

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj