Recenzja: Czy warto używać Webnode do tworzenia strony internetowej?

Szczegółowa recenzja i moje doświadczenie z Webnode + poradnik, jak łatwo i bez programowania stworzyć stronę internetową lub bloga za darmo.

Webnode: recenzja i moje doświadczenie

Wprowadzenie: Co to jest webnode?

Webnode to narzędzie online do tworzenia i zarządzania stronami internetowymi. Posiada funkcje tworzenia prezentacji internetowych bez konieczności instalacji czy konfiguracji. Przeciągając myszą (tzw. drag & drop) można łatwo umieścić na stronie wiele interaktywnych elementów, takich jak: Sondaże, artykuły, fora dyskusyjne, blogi, FAQ, formularze itp. [źródło: wiki ]

logo węzła internetowego
nowe logo
Webnode - poprzednie logo
Poprzednie logo

Webnode pochodzi bezpośrednio z Czech – został opracowany przez firmę Westcom sro z siedzibą w Brnie. Stało się bardzo popularnym narzędziem na całym świecie, oprócz wersji sk i cz istnieje również w wielu innych językach, takich jak angielski, niemiecki, portugalski itp.

To narzędzie istnieje na rynku od ponad 15 lat i jest używane przez ponad 45 milionów użytkowników na całym świecie. Jednym z głównych powodów jego sukcesu jest łatwość tworzenia stron internetowych.

Tutorial: jak stworzyć stronę internetową za darmo

Ta szczegółowa recenzja zawiera również instrukcje krok po kroku dotyczące tworzenia bezpłatnej strony internetowej pod adresem Webnode.sk . Pomoże Ci to lepiej zrozumieć, jak działa to narzędzie. To naprawdę proste:

1. Wejdź na stronę webnode.com i kliknij Stwórz stronę :

webnode-strona główna
Kliknij Utwórz witrynę internetową

2. Wpisz nazwę strony , adres e- mail i hasło :

rejestracja węzła internetowego
Rejestracja

3. Wybierz, czy chcesz mieć stronę internetową, czy sklep internetowy:

Typ strony
Typ strony

4. Wybierz swój szablon. Możesz go wyświetlić przed wybraniem:

webnode - demo szablonu podglądu
Podgląd szablonu (demo)

5. Narzędzie utworzy dla Ciebie adres URL strony internetowej. Przejdź do strony edycji :

Úprava stránky a doména
Edytuj stronę

6. Dostosuj wygląd i zawartość strony internetowej w edytorze przeciągnij i upuść i kliknij przycisk publikowania :

Budowniczy
Builder i zapisz zmiany

Twoja bezpłatna strona jest gotowa i dostępna online.

Tworzenie wielu stron internetowych

Aby zobaczyć, jak strona wyglądałaby z innym szablonem, kliknij przycisk menu w prawym górnym rogu. Tutaj wybierz Moje projekty , a następnie kliknij Utwórz stronę . W ten sposób możesz tworzyć wiele stron, wypróbowując różne wyglądy.

Zaloguj się do Webnode

Aby następnym razem zalogować się do panelu administracyjnego, kliknij Zaloguj się na ich stronie głównej webnode.com (prawy górny róg obok przycisku menu). Możesz tam wpisać swój login .

Ustawienia strony

Dostęp do poszczególnych ustawień witryny można uzyskać, klikając pozycję Ustawienia w menu. Tutaj można ustawić nazwę strony, indeksowanie wyszukiwarek itp. Niektóre elementy są dostępne tylko w pakietach premium.

Webnode - ustawienia
Ustawienia strony

Dodaj stronę

Aby dodać nową stronę, kliknij Strony w menu. Zostaniesz przeniesiony do zarządzania stroną. Tam kliknij Dodaj stronę :

Jak dodać stronę
Jak dodać stronę

Wybierz szablon strony

Następnie możesz wybrać szablon strony. Dostępne są następujące typy stron : pusta strona, produkty, blog, galeria zdjęć, o nas, kontakt, cennik, zablokowana strona, portfolio, usługi, dwie kolumny, trzy kolumny oraz referencje.

Wybierz szablon strony
Wybierz szablon strony

Samouczek wideo webnode

Jeśli wolisz samouczki wideo, polecam obejrzeć ten samouczek wideo :

Wskazówka: Jeśli nie wiesz, jak coś zrobić pomimo instrukcji, odwiedź stronę Wpromotions.eu , a Viliam doradzi Ci bezpłatnie.

Co znajduje się w darmowej wersji?

Podstawowa wersja Webnode jest bezpłatna. Ale co tak naprawdę zawiera ta darmowa wersja? Podoba mi się, oto lista jego podstawowych funkcji:

Strona nie ma ograniczeń czasowych – jej adres url jest stale dostępny. Istnieją jednak ograniczenia dotyczące ruchu, który może obsłużyć Twoja witryna. Jeśli więc do Twojej witryny zacznie napływać duży ruch, Webnode.sk może anulować Twoją witrynę po osiągnięciu limitu.

Witryna może mieć maksymalnie 100 MB i miesięczny transfer danych 1 GB (do wyświetlania odwiedzającym):

Ograniczenia wersji darmowej
Ograniczenia wersji darmowej

Adres znajduje się w subdomenie – na przykład: jurosko9. webnode.com , który stworzyłem na potrzeby tej recenzji. Nie wygląda to zbyt profesjonalnie.

Reklama – Zobaczysz reklamę Webnode na bezpłatnej stronie. Rezygnacja z emisji reklam możliwa jest wyłącznie w pakiecie STANDARD premium.

Darmowa wersja nie zezwala na wersje językowe , więc nie można na niej stworzyć wielojęzycznej strony internetowej.

Cennik pakietów premium

W tej części recenzji znajdziecie Państwo krótki przegląd i ceny poszczególnych pakietów premium wraz z komentarzami. Jeśli chcesz zobaczyć aktualny cennik Webnode i listę funkcji, polecam zajrzeć na oficjalną stronę .

Cennik Usług Premium
Cennik usług premium

Pakiet LIMITOWANY

Cena pakietu to 2,95 € miesięcznie.

Ten podstawowy pakiet premium praktycznie pozwala na dodanie własnej istniejącej domeny do swojej strony internetowej od innych firm hostingowych lub zakup zupełnie nowej domeny w Webnode .

Pakiet LIMITED charakteryzuje się znaczną redukcją ruchu (1 GB transferu danych) i przestrzeni dyskowej (100 MB), więc w przypadku większych stron internetowych wymagany jest większy pakiet. Kolejną wadą jest to, że nadal będziesz widzieć reklamę Webnode na stronie, tak jak w wersji darmowej.

Pakiet MINI

Cena pakietu to 4,95 € miesięcznie.

Plan MINI oferuje darmową domenę przez pierwszy rok. Od drugiego roku domenę można przedłużyć za standardową opłatą. Oferuje również 500 MB pamięci i 3 GB transferu danych, 1 skrzynkę e-mail, kreator formularzy, statystyki internetowe i wideo w tle. Jako negatyw odbieram, że podobnie jak poprzedni pakiet, MINI również zawiera reklamy.

Standardowe opakowanie

Cena pakietu to 9,95 € miesięcznie.

STANDARD to najpopularniejszy wybór przy tworzeniu profesjonalnej strony internetowej. Dlatego jest to najczęściej płatny pakiet. Ten plan ma pojemność 2 GB i przepustowość 10 GB, co jest wystarczające dla większego ruchu. Oprócz pakietu MINI posiada również Google Analytics , 20 kont e-mail i brak reklam . Pakiet ten pozwala również na otwarcie sklepu internetowego i posiadanie dwujęzycznej strony internetowej.

Pakiet PROFI

Cena pakietu to 16,95 € miesięcznie.

Pakiet PROFI najlepiej nadaje się do dużych witryn internetowych. Ten plan zawiera wszystkie funkcje pakietu STANDARD, a także więcej miejsca do przechowywania i brak ograniczeń w ruchu internetowym Twojej witryny.

* Podane ceny pochodzą z cennika obowiązującego w momencie pisania tej recenzji.

Wskazówka: zacznij od pakietu STANDARD, a jeśli Twoja witryna rozrośnie się za bardzo, zmień ją na pakiet PROFI.

Wskazówka 2: Możesz wykupić pakiet usług premium na co najmniej rok. Kupując pakiet z kilkuletnim wyprzedzeniem zaoszczędzisz kilkadziesiąt euro. Wieloletnia subskrypcja pozwoli Ci zaoszczędzić zmartwień i pieniędzy. Nie będziesz musiał co roku ręcznie odnawiać usług.

Wersja darmowa czy płatna?

Zastanawiasz się, czy wybrać wersję darmową, czy płatną? Polecam używać darmowej wersji tylko do testów . Jeśli poważnie podchodzisz do własnej strony internetowej to polecam zakup przynajmniej wersji premium LIMITED tak aby mieć własną domenę – z doświadczenia wiem, że wygląda ona bardziej profesjonalnie , pomoże Ci w pozycjonowaniu i tym samym zbuduje Twoją własną markę .

Szablony do wyboru

Webnode obecnie oferuje wybór około 100 różnych szablonów . Wszystkie szablony w Webnode są darmowe:

Webnode - šablóny
Dostępne szablony do wyboru

Możesz filtrować szablony według następujących kategorii:

 • Najnowszy
 • Ulubione
 • Strona internetowa firmy
 • Sklep internetowy
 • Strony osobiste
 • Blog
 • Restauracje i jedzenie
 • Muzyka
 • Teczka
 • Ślub

Administracja nie obejmuje edytora CSS , więc zaawansowani użytkownicy znający CSS nie mają możliwości dalszego dostosowywania projektu.

Różne elementy do dostosowania

Administracja udostępnia różne opcje dostosowania wyglądu strony do własnych upodobań. Możesz dostosować układ witryny, kolory, czcionki, galerie obrazów, pola tekstowe, formularze internetowe, przyciski mediów społecznościowych, kolory tła, filmy z YouTube, a nawet zintegrować mapy Google i Bing ze swoją witryną.

Jak dodać treść
Jak dodać treść

Reakcja na coś

Strony internetowe zbudowane za pomocą edytora Webnode są responsywne – dzięki czemu wyświetlają się poprawnie na wszystkich urządzeniach o różnej rozdzielczości, takich jak telefony komórkowe, tablety i monitory.

Domena niestandardowa

Jeśli chodzi o domenę, Webnode oferuje dwie opcje:

 • dołącz do domeny, którą już posiadasz (od dostawcy hostingu lub rejestratora)
 • zarejestrować za ich pośrednictwem nową domenę dla serwisu.

Kopii zapasowych i odzyskiwania

Dzięki standardowym pakietom Standard i Profi możesz regularnie tworzyć kopie zapasowe swoich stron internetowych . W dowolnym momencie możesz przywrócić je do ich pierwotnej postaci.

Prosta administracja

Narzędzie to zostało stworzone z myślą o osobach nietechnicznych z naciskiem na prostotę , dzięki czemu nawet laik może stworzyć ładną stronę w kilka minut. Środowisko administracyjne jest intuicyjne i całkowicie po słowacku.

Ustawienia SEO

To narzędzie oferuje podstawowe ustawienia SEO – pozwala wstawić tytuł strony, opis strony i słowa kluczowe . Pozwala także ukryć stronę przed wyszukiwarkami.

Webnode - seo
Ustawienia SEO

Narzędzie umożliwia również połączenie z Google Analytics, Google Search Console lub zewnętrznym narzędziem do e-mail marketingu. Pozwala także wstawić kod HTML do nagłówka i stopki strony.

Sklep internetowy – cennik

W tej recenzji skupiłem się również na e-commerce. Możliwość stworzenia własnego sklepu internetowego jest dostępny w pakiecie premium STANDARD, PROFI lub BUSINESS:

cennik sklepu internetowego webnode
Cennik sklepów internetowych

Polecam pakiet premium Business , który oprócz niższych pakietów oferuje następujące przydatne funkcje :

 • sprzedawać nieograniczoną ilość produktów,
 • edytować e-maile e-sklepu,
 • wyświetlać ceny w różnych walutach,
 • oszczędność czasu dzięki automatycznemu fakturowaniu,
 • ręczna edycja i tworzenie zamówień e-sklepu.

Ustawienia sklepu internetowego

Wszystkie standardowe elementy, takie jak waluta, stawki VAT, dane kontaktowe, metody wysyłki i metody płatności, można skonfigurować dla handlu elektronicznego.

webnode - sklep internetowy
Ustawienia sklepu internetowego

Sposoby transportu

Webnode.sk określił podstawowe środki transportu, takie jak Slovenská pošta, DHL i odbiór osobisty. Te środki transportu można zmieniać, usuwać lub dodawać . Możesz więc ustawić i nazwać własne środki transportu, ich cenę, a nawet adres URL do śledzenia przesyłki.

Metody Płatności

Z metod płatności można ustawić płatność gotówką, za pobraniem, PayPal, przelew bankowy i płatność kartą (przez bramkę płatności GP Webpay ) lub skorzystać z własnej metody płatności – podaj jej nazwę i cenę.

Śledzenie konwersji

Możesz połączyć e- sklep z kontem Google Ads lub pikselem Facebooka i sprawdzić, czy reklama prowadzi do konwersji. Możesz także wkleić własny kod HTML śledzenia konwersji na stronie Podziękowania za zamówienie.

Porównywarki produktów i cen

Porównywarki produktów mogą pomóc Ci dotrzeć do jeszcze większej liczby klientów. Webnode przygotował dla Ciebie pliki produktów w formacie xml , które wystarczy wgrać na swoje konto w wybranej porównywarce.

Obecnie w narzędziu dostępne są następujące porównywarki produktów i cen :

 • Centrum Sprzedawcy Google
 • Heureka.sk
 • Najnakup.sk
 • Pricemania.sk
 • Facebook

Blog i artykuły

Możesz także dodać bloga do swojej witryny. Webnode pozwala wybrać preferowany układ, optymalizować posty za pomocą dostępnych narzędzi SEO, a nawet skonfigurować odroczone publikowanie:

Blog - zarządzanie artykułami
Blog – zarządzanie artykułami

Edytor artykułów pozwala dodawać elementy, takie jak filmy, tytuły, tekst, obrazy, linki i inne:

Edytor treści
Edytor treści

Wielojęzyczna strona internetowa

Możliwość tworzenia wersji językowych serwisu jest możliwa z pakietu premium STANDARD. Posiadanie wielojęzycznej strony internetowej jest szczególnie ważne, jeśli masz ruch międzynarodowy.

FAQ, pomoc i wsparcie

Jeśli masz problem lub pytanie, możesz zapoznać się z pomocą na oficjalnej stronie internetowej lub skontaktować się z pomocą techniczną . Istnieje możliwość skontaktowania się z obsługą poprzez formularz kontaktowy lub e-mail pod adresem webnode.com . Są dostępni 7 dni w tygodniu i starają się odpowiedzieć w ciągu 24 godzin. Gwarantują priorytetowe wsparcie w ramach pakietów premium.

Opinie i doświadczenia użytkowników

Jeśli interesują Cię podglądy stron tworzonych w Webnode oraz recenzje i doświadczenia użytkowników w świecie rzeczywistym , polecam zajrzeć na:

webnode - opinie użytkowników
Opinie i doświadczenia użytkowników

Zalety i wady

W ramach tej recenzji napisałem poszczególne zalety i wady Webnode w poniższej tabeli:

KorzyściNiedogodności
+ Obszerna baza szablonów.– Dla kilku funkcji wymagane są płatne pakiety.
+ Nieograniczona liczba witryn na konto.– Własna domena możliwa tylko w pakiecie premium.
+ Nie potrzebujesz umiejętności programowania.– Bezpłatna reklama graficzna pakietu.
+ Łatwość użytkowania.– Nadaje się tylko do prostszego sklepu internetowego.
+ Szybkość – podstawowa strona stworzona w 5 minut. 
+ Możliwość stworzenia wielojęzycznej strony internetowej. 
+ Nie musisz zajmować się hostingiem. 

Kupony i rabaty

Jeśli szukasz kuponu rabatowego na pakiety premium, zapoznaj się z aktualną ofertą kuponów .

Alternatywy webnode

Jeśli nadal nie lubisz czytać tej recenzji i wypróbować Webnode , możesz wypróbować te alternatywy :

Wix

Wiele osób zastanawia się, czy wybrać Webnode czy WIX. Wix.com to konkurencyjne narzędzie o podobnych funkcjach, dlatego też polecam wypróbowanie jednego z nich.

Weebly

Weebly.com to kolejne popularne narzędzie do tworzenia witryn .

WordPress .com

WordPress .com jest podobnym narzędziem do tworzenia stron internetowych i blogowania jak dwa poprzednie. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz WordPress .org a WordPress .com .

WordPress .org

WordPress jest oprogramowaniem typu open source. Oznacza to, że możesz używać go na swojej własnej stronie internetowej za darmo. Jednak aby stworzyć witrynę, musisz mieć własną domenę i hosting , dlatego polecam go osobom, które są zainteresowane rozwiązywaniem również tych problemów technicznych.

Shopify

Shopify to platforma do tworzenia e-commerce. Działa w chmurze, więc nie musisz się martwić o hosting.

WooCommerce

WooCommerce to wtyczka e-commerce do WordPress , która umożliwia stworzenie własnego e-sklepu. Więcej informacji znajdziesz w tym kompletnym przewodniku WooCommerce .

BiznisWeb

Warto również wypróbować BiznisWeb.sk .

Recenzja i moje doświadczenia z webnode – podsumowanie

Z mojego doświadczenia wynika, że usługa webnode.com nadaje się do prostszych stron internetowych – witryn prezentacyjnych, blogów, witryn firmowych lub prostego sklepu internetowego. Jego zaletą jest przede wszystkim łatwość użytkowania. W przypadku bardziej złożonych witryn wybrałbym WordPress . Użyłem go również na swoim blogu wp.sk.

Wskazówka na zakończenie: możesz wykupić pakiet usług premium na co najmniej rok. Kupując pakiet z kilkuletnim wyprzedzeniem zaoszczędzisz kilkadziesiąt euro. Wieloletnia subskrypcja pozwoli Ci zaoszczędzić zmartwień i pieniędzy. Nie będziesz musiał co roku ręcznie odnawiać usług.

Czy podobała Ci się ta recenzja Webnode? Czy masz doświadczenie z tym narzędziem? Proszę napisz mi swoje uwagi w komentarzach poniżej.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj