Jak dodać obraz w WordPress

Samouczek dotyczący dodawania obrazu w WordPress – jak przesłać go z komputera i ustawić nagłówek i tytuł. Pokażę ci również, jak ustawić obraz dla wpisu.

Jak dodać obraz w WordPress

W WordPress wszystkie twoje obrazy i inne media są przechowywane w bibliotece multimediów. Dodawanie ich do wpisu lub strony jest bardzo proste. Możesz również dodawać linki do pobierania dokumentów PDF i Word. Możesz także wstawiać, wyrównywać i łączyć obrazy i ich galerie.

Przesyłanie obrazu

Jeśli chcesz dodać obraz do wpisu lub strony, kliknij przycisk „Dodaj plik” w edytorze wizualnym. Zostanie otwarte okno Biblioteka multimediów. Jeśli obrazu, który chcesz wstawić, nie ma w bibliotece multimediów, kliknij „Prześlij pliki”. Umożliwi to przesłanie obrazu z komputera.

WordPress pridanie obrázku
Dodawanie obrazu

Po prostu przenieś pliki, które chcesz wstawić do biblioteki multimediów z komputera lub wybierz opcję „Wybierz pliki”. Po przesłaniu obrazów otwiera się biblioteka multimediów ze wszystkimi ilustracjami, które już masz na stronie. Innym sposobem dodawania obrazów do biblioteki multimediów jest menu administracyjne. Znajdź opcję „Multimedia” i wybierz „Dodaj nowy”.

💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Bluehost lub SiteGround.

Jak dodać obraz w WordPress

Wszystkie obrazy w bibliotece są wyświetlane w kolejności przesłania ich na stronę. W górnej części biblioteki możesz wybrać wyświetlanie obrazów, plików audio lub plików wideo. Możesz także filtrować je według daty.

WordPress popis obrázku
Opis obrazu

Wybierz żądany obraz z listy, klikając. Po prawej stronie ekranu zobaczysz miniaturę z podstawowymi informacjami poniżej i czterema polami: Tytuł, Nagłówek, Alt Tekst i Opis.

Tytuł – w polu „Tytuł” znajdziesz nazwę obrazu, tak jak nazwałaś go na swoim komputerze.

Nagłówek – wyświetla informacje o obrazie.

Alt text – ta linia służy do wyszukiwarek. Pojawi się również, jeśli wyszukiwarka nie może załadować obrazu. Aby zoptymalizować SEO witryny, warto użyć opisowego tytułu lub opisu dla swojego obrazu.

Opis – dla dłuższego opisu obrazu. Pojawia się podczas przechodzenia od podglądu obrazu do dużego obrazu.

Możesz także wybrać dla każdego obrazu, w jaki sposób chcesz go wyświetlić:

Wyrównanie – wybierz sposób wyrównania ilustracji – w prawo, w lewo, w środku lub nie wyrównaj go w ogóle.

Link do – ustawia, co dzieje się po kliknięciu ilustracji.

Rozmiar – tutaj możesz wybrać wyświetlanie miniatur, średnich, dużych lub pełnowymiarowych obrazów. Obok informacji o rozmiarze wyświetlane są również wymiary podane w pikselach.

Po skonfigurowaniu wszystkiego kliknij przycisk „Osadź do wpisu”. Medium lub, jeśli wybrałeś wiele obrazów naraz, zostanie wstawione do tekstu zamiast bieżącej pozycji kursora. W ten sposób możesz dodać dowolną liczbę ilustracji do swojego wpisu.

💡 Wskazówka dotycząca motywów: Z motywów premium mam dobre doświadczenia z motywami Divi, Avada i Kreator Stron Elementor.

Podstawowe edycje obrazu

Po kliknięciu osadzonego obrazu zobaczysz tabelę z kilkoma ikonami. Możesz wyrównać go do lewej, do środka, do prawej lub wyświetlić bez wyrównania. Są też ikony do edycji i usuwania.

Po kliknięciu przycisku edycji obrazu pojawi się okno „Szczegóły obrazu”. W tym oknie można edytować tylko niektóre atrybuty. Jeśli chcesz edytować wiele atrybutów, musisz wrócić do opcji „Dodaj plik”.

Kliknij multimedia, które chcesz edytować, aby zobaczyć wszystkie ich atrybuty. Na przykład można ustawić wstawianie innego rozmiaru obrazu. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak edytować ilustracje, przeczytaj mój wpis Edycja obrazów w WordPress.

💡 Chcesz szybszą ⏱ stronę? Szybkość witryny jest ważna zarówno dla odwiedzających, jak i dla SEO. Najlepsze wyniki uzyskałem dzięki wtyczce WP Rocket, którą gorąco polecam.

Osadzanie obrazu ilustracji

Jeśli motyw WordPress na to pozwala, możesz dodać obraz poglądowy (tak zwany thumbnail – miniatura) do wpisu. Przewiń stronę w dół, a w prawym dolnym rogu znajdziesz następujące okno:

WordPress ilustračný obrázok
Obraz ilustracyjny

Aby wstawić miniaturę, po prostu kliknij „Ustaw obraz ilustracyjny”. Ten link przeniesie Cię do biblioteki multimediów. Wybierz z nagranych multimediów lub wstaw nowy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

1 KOMENTARZ

  1. Z jednaj strony by chciało się tak ulepszyć stronę. A z drugiej zawsze każda zmiana i dodanie czegoś coraz bardziej je spowalnia. Trzeba mocno szukać balansowania między tymi rzeczami co jest trudne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj