Jak zrobić galerię obrazów w WordPress

Samouczek dla użytkowników na temat tworzenia galerii obrazów w WordPressie i wstawiania jej do wpisu. Pokażę ci również, jak edytować lub usuwać galerię.

Jak zrobić galerię obrazów w WordPress

Jak utworzyć galerię obrazów

WordPress pozwala dodać galerię wielu obrazów do strony lub wpisu. Procedura jest bardzo prosta. Aby dodać galerię, kliknij „Dodaj plik”. Otrzymasz to samo okno, co przy dodawaniu zdjęcia (pisałem o tym temacie w artykule Jak dodać obraz w WordPress).

WordPress vytvorenie galérie
Tworzenie galerii

Jeśli obrazów, które chcesz dodać do galerii, nie ma w bibliotece multimediów, kliknij „Prześlij pliki” i prześlij je z komputera.

Wybierz „Utwórz galerię” w bibliotece multimediów w menu po lewej stronie ekranu. Kliknij, aby uzyskać dostęp do menu tworzenia galerii. Wybierz wszystkie obrazy, które chcesz dodać do galerii. Po kliknięciu wybranego obrazu WordPress go zaznaczy. Po wybraniu obrazów kliknij „Utwórz nową galerię”.

💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Bluehost lub SiteGround.

Ustawienie galerii obrazów

Możesz edytować utworzoną galerię obrazów w tym oknie. Aby zmienić kolejność ilustracji, przeciągnij obraz, który chcesz przenieść. Następnie przeciągnij go do nowej lokalizacji.

WordPress nastavenie galérie obrázkov
Ustawienie galerii obrazów

W prawej kolumnie zanotuj opcje ustawienia:

Link do – ustaw tutaj plik multimedialny. Spowoduje to otwarcie obrazu w pełnym rozmiarze w przeglądarce.

Kolumny – ustaw żądaną liczbę kolumn. Aby uzyskać ładny wygląd galerii, liczba kolumn powinna wynosić od 3 do 4 w zależności od rozmiaru obrazu.

Losowa kolejność – zaznacz pole, aby wyświetlać obrazy w galerii w losowej kolejności.

Rozmiar – tutaj możesz ustawić rozmiar obrazów, w których powinny być wyświetlane w galerii.

Kliknięcie konkretnego obrazu galerii otworzy także opcję opisu obrazu.

Teraz kliknij „Wstaw galerię”.

💡 Wskazówka dotycząca motywów: Z motywów premium mam dobre doświadczenia z motywami Divi, Avada i Kreator Stron Elementor.

Edycja i usuwanie galerii WordPress

Po wstawieniu galerii może się zdarzyć, że chcesz ją usunąć lub zmodyfikować jej wygląd. Po kliknięciu utworzonej galerii w edytorze wizualnym WordPress zobaczysz dwie małe ikony:

WordPress editácia galérie
Edycja galerii

Używając ich, możesz:

vymazať galériuUsuń — usuwa galerię. Usunięcie galerii z Twojego wpisu nie spowoduje jej usunięcia z biblioteki multimediów.

Edytuj — powoduje przejście do okna ustawień galerii i obrazów.

 

💡 Chcesz szybszą ⏱ stronę? Szybkość witryny jest ważna zarówno dla odwiedzających, jak i dla SEO. Najlepsze wyniki uzyskałem dzięki wtyczce WP Rocket, którą gorąco polecam.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj