Instrukcja instalacji WordPress

0

Instalacja WordPress jest bardzo prosta. Wystarczy wykonać te kilka kroków, aby rozpocząć tworzenie treści we własnej witrynie.

Krok 1 – Domena i hosting

Aby stworzyć własną witrynę, musisz najpierw zarejestrować domenę i wybrać dostawcę usług hostingowych .

Kilka firm hostingowych oferuje opcję automatycznej instalacji WordPress w administracji hostingu. W przypadku takiej instalacji wystarczy wpisać adres URL, pod którym chcesz zainstalować WordPress , swój adres e-mail i hasło użytkownika. Skrypt automatyczny zajmie się wszystkim innym. Nie musisz więc tworzyć bazy danych ani przesyłać WordPress przez FTP. Jeśli Twój dostawca hostingu zapewnia również automatyczną instalację WordPress , nie musisz czytać dalej. Masz zainstalowany WordPress w kilka sekund.

Automaticka instalacia WordPress
Automatyczna instalacja WordPress

Jeśli Twój dostawca hostingu nie zapewnia automatycznej instalacji, czytaj dalej.

Krok 2 — Pobierz pliki instalacyjne

Słowacki WordPress zawsze możesz znaleźć na sk.wordpress.org i na WP.sk. Po pobraniu rozpakuj archiwum zip.

stiahnutie WP
Skąd pobrać WordPress ?

Krok 3 – Prześlij pliki WordPress na swój hosting

Teraz musisz przesłać rozpakowane pliki na swój serwer WWW za pomocą FTP. Pliki powinny być zwykle przesyłane do katalogu o nazwie web , public_html lub htdocs .
Uwaga: Nie wgrywaj całego katalogu o nazwie wordpress , wgrywaj jego zawartość (pliki i podkatalogi).

ftp upload
Prześlij pliki przez FTP

Możesz użyć narzędzia do przesyłania hostingu online lub jednego z programów, takich jak Filezilla , WinSCP lub Total Commander dla systemu Windows lub CyberDuck lub Transmit dla komputerów Mac. Do połączenia potrzebne będą trzy dane: adres serwera, login i hasło.

Krok 4 — Utwórz bazę danych MySQL

WordPress do swojego działania potrzebuje bazy danych MySQL lub jej nowej alternatywy w postaci bazy danych MariaDB. Tworzysz go w administracji swojego hostingu.

Ostrzeżenie! Utworzone dane trzeba będzie wprowadzić do instalacji, więc nie zapomnij ich oznaczyć.

databaza
Tworzenie bazy danych

W instalacji WordPress będziesz potrzebować nazwy bazy danych, użytkownika bazy danych i hasła. Zanotuj wszystkie te informacje i spróbuj wybrać hasło, które nie jest łatwe do odgadnięcia.

Krok 5 – Instalacja

Do tej pory podejmowaliśmy tylko kroki przygotowawcze, teraz nie możemy już zainstalować samej instalacji. Wpisz adres URL swojej witryny w przeglądarce w postaci http://www.wp.sk, a WordPress powiadomi Cię, że witryna nie zawiera pliku wp-config.php. Po prostu kliknij przycisk i utwórz go.

Uwaga: plik można również utworzyć za pomocą FTP. W twoim katalogu znajduje się plik wp-config-sample.php, który wystarczy zapisać pod nazwą wp-config.php!

wpconfig
Tworzenie pliku wp-config.php

Na następnej stronie zobaczysz wszystkie informacje potrzebne do zainstalowania. Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz i kliknij Let’s Go!

Instalacia
Przygotowanie instalacji

Wprowadź wszystkie informacje o bazie danych i kliknij Prześlij.

Uwaga: Jeśli posiadasz hosting WebSupport, musisz wprowadzić informacje, które znajdziesz podczas tworzenia bazy danych w postaci : /tmp/mysql51.sock lub : /tmp/mariadb55.sock (z jednym dwukropkiem na początku) w hoście bazy danych pole.

nastavenie databazy
Uzupełnianie danych bazy danych

WordPress sprawdza wszystkie niezbędne informacje. Jeśli wszystko jest w porządku, zostaniesz poproszony o uruchomienie instalacji. Wystarczy kliknąć przycisk!

Uwaga: Jeśli właśnie utworzyłeś bazę danych i WordPress pokazuje błąd: Nie można nawiązać połączenia z bazą danych, sprawdź, czy wprowadzone dane są poprawne. W niektórych przypadkach trzeba chwilę poczekać na zakończenie tworzenia bazy danych.

spustenie
Rozpocznij instalację

Ostatni ekran wymaga informacji o Twojej witrynie, administratorze i widoczności w wyszukiwarkach. Wprowadź nazwę witryny, nazwę użytkownika, hasło i adres e-mail.

instalacia
Potwierdzenie instalacji

Wszystko gotowe! Wystarczy kliknąć przycisk Zainstaluj WordPress .

Gratulacje! Właśnie zainstalowałeś WordPress . Samo zalogowanie się do serwisu oddziela Cię od tworzenia własnych treści i edytowania serwisu. Domyślnie można to znaleźć pod linkiem: www.twoja-domena.com/wp-admin , gdzie wystarczy wpisać nazwę użytkownika i hasło.

Prihlasenie do WordPress
Zaloguj się do WordPress

 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj