Co to jest wtyczka WordPress? Jak ją zainstalować?

Co to jest wtyczka WordPress? Wtyczka to oprogramowanie, które rozszerza funkcjonalność motywu WordPress. Pozwala to na dodanie wielu funkcji do witryny bez programowania.

Co to jest wtyczka WordPress? Jak ją zainstalować?

Wtyczki mogą być tłumaczone na język polski również jako moduły. W niektórych programach mogą być również określane jako addon, plugin, dodatek, rozszerzenie.

Gdzie znaleźć wtyczkę WordPress?

Listę rozszerzeń WordPress można znaleźć na oficjalnej stronie WordPress. Obecnie w tym repozytorium jest ponad 55 000 takich rozszerzeń, wszystkie są bezpłatne.

WordPress pluginy
WordPress.org – wtyczki

Istnieje wiele funkcji darmowych wtyczek, które są wystarczające dla większości standardowych witryn. Jeśli jednak potrzebujesz wtyczek premium o bardziej zaawansowanych funkcjach, sugeruję rozpoczęcie wyszukiwania w Codecanyon.

codecanyon
Strona Codecanyon

Jak zainstalować wtyczkę w WordPressie

Aby zainstalować nowy moduł, wybierz Wtyczki ›Dodaj nowy w administracji WP. Innym sposobem jest kliknięcie Wtyczki w administracji, a następnie kliknięcie Dodaj nowy na górze strony.

Ako pridať plugin
Jak dodać wtyczkę

Klikając Dodaj nowy, otworzy się nowa lista wtyczek z oficjalnej witryny WordPress.org. Możesz filtrować tę listę według zalecanych, popularnych lub ulubionych modułów. Możesz również wyszukać konkretną wtyczkę WordPress tutaj.

WordPress zoznam pluginov
Lista wtyczek w administracji WP

Możesz wyświetlić funkcje każdego modułu, klikając nazwę lub klikając łącze Szczegóły. Otworzy się okno pokazujące funkcje oferowane przez moduł. Znajdziesz tu również informacje o jego autorze i dacie ostatniej aktualizacji. Kliknij Zainstaluj teraz, aby zainstalować wybrany moduł. Spowoduje to automatyczną instalację na stronie WordPress.

WordPress podrobnosti pluginu
Szczegóły modułu
💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Wedos lub Bluehost.

Aktywacja wtyczek

Następnie każdy moduł musi zostać aktywowany. Użyj przycisku Aktywuj dla tego kroku. W przypadku niektórych modułów znajdziesz także ustawienia, które będziesz musiał skonfigurować. Zainstalowany moduł pojawi się na liście wtyczek w Twojej witrynie.

WordPress: ako aktivovať plugin
Jak aktywować wtyczkę w administracji

Aktualizacja

Jeśli dostępna jest aktualizacja jednego z używanych modułów, WordPress powiadomi Cię o tym, wyświetlając numer obok „Wtyczki” w menu WordPress.

Neaktuálne WordPress pluginy
Powiadomienie o dostępnej aktualizacji

Na liście rozszerzeń można również znaleźć wiadomość o aktualizacji dostępną z linkiem do aktualizacji. System powiadomi Cię, gdy aktualizacja się powiedzie.

Przed aktualizacją modułu upewnij się, że ten krok nie wpływa na funkcje na stronie. Po aktualizacji upewnij się, że moduł działa poprawnie.

💡 Wskazówka dotycząca motywów: Z motywów premium mam dobre doświadczenia z motywami Divi, Avada i Kreator Stron Elementor.

Dezaktywacja i usuwanie

Deaktivovať / Zmazať WordPress plugin
Dezaktywuj / Usuń

Możesz znaleźć link do dezaktywacji wtyczki na liście modułów poniżej nazwy modułu. Aby dezaktywować wtyczkę, kliknij Dezaktywuj. Jeśli masz moduł na swojej stronie, który jest wyłączony i nie korzystałeś z niego przez dłuższy czas, musisz go usunąć. Aby to zrobić, kliknij link Usuń pod nazwą modułu.

💡 Chcesz szybszą ⏱ stronę? Szybkość witryny jest ważna zarówno dla odwiedzających, jak i dla SEO. Najlepsze wyniki uzyskałem dzięki wtyczce WP Rocket, którą gorąco polecam.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj