Jak robić zakupy przez WordPress (kompletny przewodnik)

Zrób e-sklep w WordPress i zacznij zarabiać już dziś. Pokażemy Ci, jak możesz to zrobić szybko i łatwo za pomocą wtyczki WooCommerce .

Eshop vo WordPress cez plugin WooCommerce

Czym jest WooCommerce?

WooCommerce to darmowa wtyczka WordPress , która dodaje funkcjonalność e-sklepu do strony internetowej. Jest to jedna z najczęściej wykorzystywanych platform e-commerce. Jest zasilany przez 28% sklepów internetowych na świecie.

Wtyczkę można bezpłatnie pobrać z repozytorium WordPress . Jest kompatybilny z wieloma szablonami WordPress i większością ich rozszerzeń.

Po co robić e-sklep w WordPress ?

Stworzenie e-sklepu w WordPress za pomocą wtyczki WooCommerce niesie ze sobą wiele korzyści. Za najważniejsze korzyści uważam:

 • Nawet początkujący może zainstalować i skonfigurować poszczególne funkcje serwisu. Nie musisz mieć żadnej wiedzy z zakresu programowania.
 • Dla łatwiejszego i szybszego wyszukiwania towarów umożliwia dodanie do każdego produktu kilku kategorii, kolorów, rozmiarów i tym podobnych.
 • Wyświetla oceny produktów bezpośrednio na stronie poszczególnych produktów.
 • Umożliwia ustawienie kilku rodzajów kolejności produktów : od najnowszego, najtańszego, najdroższego, według popularności lub według oceny.
 • Obsługuje zewnętrzne bramki płatnicze – w szczególności ponad 140 konkretnych bramek płatniczych. Możesz akceptować płatności kartą kredytową, za pośrednictwem PayPal, Amazon Payments, Stripe lub przelewów bankowych. Płatność można również ustalić przy dostawie towaru.
 • Oczywiście możesz również dostosować ustawienia waluty .
 • Umożliwia dodawanie wielu funkcji do strony. Na przykład: rezerwacja towarów, mapy Google, czat online, linki do portali społecznościowych i kalkulacje kosztów na podstawie geolokalizacji klienta.
 • Dostępne wtyczki do księgowości i fakturowania.
 • Nie musisz się martwić o utratę danych podczas zmiany dostawcy hostingu. Dzięki wtyczce Woo masz pod kontrolą wszystkie dane.
 • Obsługuje urządzenia mobilne -> jest responsywny .

Czy WooCommerce wydaje Ci się zbyt skomplikowane? Wypróbuj FAPI , SimpleShop lub eshop-fast .

Jak zrobić e-sklep na WordPress ?

Możesz stworzyć sklep internetowy WordPress , instalując i konfigurując wtyczkę WooCommerce . Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zapoznaj się z tym przewodnikiem , jak zainstalować wtyczkę .

Potrzebujesz bardziej szczegółowej procedury? Zobacz pełny przewodnik WooCommerce dla początkujących, jak zrobić e-sklep. Jest to najobszerniejszy darmowy przewodnik po WooCommerce online w języku słowackim, więc znajdziesz tutaj wszystko, czego potrzebujesz.

Co jest potrzebne do stworzenia sklepu internetowego?

Oprócz samej wtyczki potrzebujesz :

Hosting i domena

Hosting to miejsce na serwerze. To miejsce jest potrzebne do przechowywania plików witryny, które są ważne dla jej funkcjonalności. Dodatkowo potrzebna jest domena – nazwa strony. Domena wskazuje miejsce na serwerze, w którym przechowywane są Twoje dane.

Wybierając hosting , pamiętaj, czy jest zoptymalizowany pod WordPress . Powinna również zapewniać wystarczającą szybkość ładowania witryny, być bezpieczna i oferować całodobową obsługę klienta oraz być dostępna bez częstych przestojów serwera. Porównaj także ceny dostawców hostingu.

💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Wedos lub Bluehost.

Szablon odpowiedni dla sklepu internetowego

Po wybraniu hostingu i domeny potrzebujesz również odpowiedniego szablonu, który jest kompatybilny z wtyczką Woo. Aby uzyskać inspirację, możesz zapoznać się z listą 30 najlepszych szablonów dla e-sklepów .

Mam dobre doświadczenia z Flatsome z szablonów premium e-sklepów i darmowych z oficjalnym motywem Storefront bezpośrednio od zespołu WooCommerce.

Wtyczki WooCommerce

Możesz rozszerzyć funkcjonalność sklepu internetowego o odpowiednio dobrane wtyczki. Spośród wtyczek premium polecam oficjalne wtyczki i wtyczki firmy YIThemes .

💡 Chcesz szybszą ⏱ stronę? Szybkość witryny jest ważna zarówno dla odwiedzających, jak i dla SEO. Najlepsze wyniki uzyskałem dzięki wtyczce WP Rocket, którą gorąco polecam.

Bramy płatnicze

W swoim e-sklepie możesz korzystać z różnych bramek płatności . Do implementacji bramek płatności w WooCommerce najczęściej wykorzystywane są następujące wtyczki:

 • Platobnebrany.sk można znaleźć tutaj Wtyczki WooCommerce do bramek płatności i fakturowania.
 • Toret.cz – specjalizuje się we wtyczkach WooCommerce dla czeskiego i słowackiego środowiska e-sklepów. Tutaj znajdziesz przydatne wtyczki do wysyłki, bramki płatności, fakturowania i księgowości, porównywarki produktów, dropshipping, kanały XML i wiele innych.

Jeśli chcesz wiedzieć wszystko, co Cię czeka w zakresie przepisów, dostawców i innych zobowiązań, przeczytaj artykuł jak założyć e-sklep .

Alternatywy

Oprócz WooCommerce istnieją inne doskonałe rozwiązania e-commerce, dzięki którym możesz zrobić e-sklep. Jeśli chcesz szybko i łatwo zrobić własny e-sklep, polecam wypróbowanie jednej z poniższych usług:

Oficjalne źródła

Przejdź do WooCommerce

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj