Gdzie znaleźć darmowe zdjęcia w sieci – najlepsze zdjęcia stockowe

Jeśli jesteś właścicielem strony internetowej, wiesz, że uzyskanie wysokiej jakości zdjęć za darmo nie jest łatwe. Dlatego przygotowałem dla Ciebie tę listę banków zdjęć.

Kde nájsť obrázky zadarmo pre web - top 15 fotobánk

Darmowe źródła obrazów

Wykorzystanie obrazów w tekście to nie tylko element projektu dla lepszej obróbki graficznej. Ludzie zwracają większą uwagę na ten tekst. Ponadto obrazy zwiększają prawdopodobieństwo, że czytelnicy zapamiętają Twój post.

Pixabay

Prawdopodobnie najbardziej znanym źródłem darmowych obrazów jest Pixabay . Znajdź ponad 1,8 miliona zdjęć, ilustracji, wektorów i filmów na Pixabay. Możesz z nich swobodnie korzystać na stronach internetowych, portalach społecznościowych i platformach medialnych, nawet w celach komercyjnych. Zaletą jest możliwość wyszukiwania według określonego tematu. Niektóre obrazy nie są wykonane w nowoczesnym stylu, ale może to pasować do niektórych witryn.

Popularność Pixabay jest również jego wadą. Jeśli szukasz oryginalności dla swojej witryny, możesz być zawiedziony, że możesz łatwo znaleźć wybrane obrazy na innych stronach.

Pixabay
Pixabay

Kanwa

Canva to kompletne narzędzie graficzne online. Oznacza to, że możesz łatwo wstawić tekst do obrazów, tworząc miniatury artykułów, okładek książek, obrazów w mediach społecznościowych, logo, pozdrowień i innych. Znajdziesz tutaj wiele obrazków, ikon i opcji czcionek.

Canva jest znana ze swojej prostoty. Tworzenie własnej grafiki jest naprawdę łatwe. Dlatego używam go do tworzenia zdjęć do artykułów, a także w sieciach społecznościowych.

Unsplash

Na Unsplash znajdziesz ponad 1 milion zdjęć. Ta strona to raj dla wszystkich, którzy szukają zdjęć wykonanych w profesjonalnej jakości. Dzieje się tak, ponieważ zdjęcia są dodawane do tej bazy przez profesjonalistów. W Unsplash możesz wyszukiwać zdjęcia o różnej ostrości, a także zdjęcia artystyczne. I nie tylko. Znajdziesz tu również tekstury i obrazy tła.

Obrazy są posortowane w kolekcje o różnym ukierunkowaniu, ale można również wyszukiwać za pomocą wyszukiwarki na stronie. Wszystkie obrazy z Unsplash można swobodnie wykorzystywać w celach komercyjnych.

Pexels

Pexels oferuje dużą liczbę obrazów o różnych motywach, a codziennie dodawane są nowe. Wszystkie są dostępne do bezpłatnego użytku w celach osobistych i komercyjnych. Minusem jest to, że znajdziesz obrazy z innych źródeł, takich jak Pixabay. Niektórym użytkownikom może brakować kategoryzacji. Wyszukiwanie jest możliwe tylko za pomocą wyszukiwarki. Jednak wszystkie obrazy są w profesjonalnym, nowoczesnym designie w wysokiej rozdzielczości.

Gratisografia

W Gratisography spotkasz kreatywność, oryginalność i wyobraźnię. Strona została założona i stworzona przez artystę Ryana McGuire. Możesz znaleźć tutaj wspólne i zabawne motywy. Wadą jest mniejsza liczba zdjęć. Wszystkie obrazy są pogrupowane w kategorie, ale nie można ich wyszukiwać, wpisując słowo kluczowe. Podobnie jak inne bezpłatne źródła obrazów, Gratisography udostępnia wszystkie obrazy do bezpłatnego użytku.

Negatywna przestrzeń

Negative Space to kolejne darmowe źródło obrazu, o którym warto wspomnieć. Celem tej witryny jest zapewnienie fotografom przestrzeni do udostępniania swoich zdjęć. Tutaj znajdziesz zdjęcia podzielone na 16 kategorii. Możesz użyć wyszukiwarki do wyszukiwania według słów kluczowych. Zdjęcia są wysokiej jakości i dostępne w wysokiej rozdzielczości. Gdy przewiniesz na dół strony, będziesz mógł także filtrować je według koloru.

Pic Jumbo

Picjumbo zostało założone w 2013 roku przez fotografa Viktora Hanacka. Możesz wyszukiwać darmowe obrazy tutaj według kategoryzacji lub za pomocą wyszukiwarki. Wszystkie zdjęcia są w wysokiej rozdzielczości i stale dodawane są nowe. Podczas przeglądania zafascynowała mnie inna konstrukcja samej strony, która wydawała się odbiegać od wielu innych źródeł obrazu.

Jeśli baza darmowych zdjęć to dla Ciebie za mało, możesz zamówić jeden z pakietów premium , w którym dostaniesz znacznie więcej. Jego cena waha się od 59 USD rocznie w zależności od tego, z jakich innych korzyści płatnej wersji chcesz skorzystać.

Picjumbo
Picjumbo

Splitshire

Splitshire oferuje wiele zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Wadą może być mniejsza liczba zdjęć. Jednak wszystkie są dostępne zarówno do celów osobistych, jak i komercyjnych. Możesz znaleźć odpowiednie zdjęcie za pomocą wyszukiwarki. Możesz także skorzystać z dostępnej kategoryzacji. Oprócz zdjęć w Splitshire dostępne są również bezpłatne filmy.

Życie Pixa

Life of Pix udostępnia wiele wysokiej jakości zdjęć i filmów za darmo. W przeciwieństwie do wielu witryn, w których wielu fotografów publikuje swoje zdjęcia, Life of Pix może również patrzeć na twarze za aparatem. Minusem serwisu jest brak kategoryzacji. Jednak konkretny obraz pomoże Ci znaleźć wyszukiwarkę.

Supersławny

Nietradycyjna strona Superfamous wita Cię ciekawym i oryginalnym designem. Oferuje zasoby do tworzenia portfolio, e-sklepów, a także blogów i innych rodzajów stron. Tutaj możesz wybrać szablony, tła, czcionki i zdjęcia. W galerii zdjęć nie znajdziesz jednak tradycyjnej liczby tematów. Dostępne są obrazy natury w wysokiej rozdzielczości. Ponadto znajdziesz tutaj również obszerny zbiór cytatów.

Supersławny
Supersławny

Flickr

Flickr jest jednym z najbardziej znanych darmowych źródeł obrazu. Aby z niego korzystać, musisz się zarejestrować. Wtedy czeka na Ciebie wiele zdjęć i filmów o różnym skupieniu. Możesz znaleźć odpowiednie zdjęcie, kategoryzując lub korzystając z wyszukiwarki. Jednak przy pobieraniu należy upewnić się, że wybrane zdjęcie jest przeznaczone do bezpłatnego użytku.

Obrazy Google

Grafika Google może również pomóc w znalezieniu bezpłatnych obrazów. Będziesz musiał przefiltrować wszystkie obrazy, których możesz nadal używać. Możesz to zrobić w menu Narzędzia . Możesz wyszukiwać obrazy wielokrotnego użytku zarówno do celów komercyjnych, jak i niekomercyjnych.

Obrazy Google
Obrazy Google

Najlepsze zdjęcia stockowe premium

Jeśli oferta darmowych źródeł zdjęć nie jest dla Ciebie wystarczająca, możesz odwiedzić banki zdjęć premium. Ich główną zaletą jest ekskluzywność obrazów wysokiej jakości.

Shutterstock

Jednym z najbardziej znanych źródeł płatnych obrazów jest Shutterstock . Na tej stronie znajdziesz szeroką gamę zdjęć, wektorów i filmów podzielonych według kategorii. Możesz także skorzystać z wyszukiwarki, która umożliwia wyszukiwanie zdjęć po wpisanym słowie.

Wszystkie zdjęcia są w wysokiej jakości. Dzieje się tak dzięki aprobacie, którą musi przejść każdy autor, który sprzedaje swoje zdjęcia na Shutterstock. Zaletą jest również dostępność strony w języku czeskim.

Możesz wypróbować Shutterstock za darmo. Jeśli chcesz uaktualnić do wersji płatnej, oferta pakietowa zaczyna się od 29 € miesięcznie. Dostępne są różne plany osobiste, zespołowe i biznesowe.

Shutterstock
Shutterstock

iStockphoto

iStockphoto oferuje zdjęcia, ilustracje, tła, pliki wideo i audio. Wszystkie media są wyraźnie skategoryzowane. Również na tej stronie każdy autor musi przejść proces akceptacji, co skutkuje naprawdę wysokiej jakości obrazami w wysokiej rozdzielczości.

Aby pobrać obrazy lub inne media z iStockphoto, należy zamówić jeden z dostępnych pakietów usług. Ich cena zaczyna się od 29 euro miesięcznie. Aby skorzystać z usługi iStockphoto w celu pobrania tylko kilku obrazów, wystarczy zakupić punkty za ich pobranie.

123RF

123RF ma dla swoich użytkowników miliony zdjęć, wektorów, filmów i plików audio. Oprócz kategoryzacji i wyszukiwania słów kluczowych możesz także filtrować obrazy. Na przykład według orientacji, stylu lub koloru. Możesz przeglądać stronę za darmo, płacisz tylko za pobranie plików. Zaletą jest również dostępność strony w języku czeskim.

123RF zadowoli Cię nie tylko jakością dostępnych mediów, ale także ceną. Jeśli kupisz plan roczny, najniższa cena zaczyna się od 24 € miesięcznie.

123RF
123RF

Adobe Stock

Adobe Stock to wysokiej jakości bank zdjęć, w którym można znaleźć zdjęcia, ilustracje, wektory, filmy, szablony i obrazy 3D. Po rejestracji możesz pobrać podgląd obrazów. Za prawo do korzystania ze zdjęć trzeba zapłacić.

Podobnie jak w przypadku innych fotobanków, wyszukiwanie jest uproszczone dzięki możliwości wyszukiwania według słów kluczowych. Możesz zawęzić wyszukiwanie, filtrując według rozmiaru, koloru, ceny lub zastosowania komercyjnego i tak dalej.

Zaletą jest możliwość linkowania serwisu do innych aplikacji Adobe. Ceny pakietów zaczynają się od 29,99 € miesięcznie.

Depositphotos

Depositphotos będzie odpowiadać wszystkim użytkownikom, którzy szukają wysokiej jakości źródła obrazów w języku czeskim. Tutaj możesz wybierać spośród ponad 140 milionów obrazów, wektorów, filmów i zdjęć do artykułów prasowych podzielonych na jasne kategorie.

Na pierwszy rzut oka profesjonalna jakość zdjęć jest oczywista. Dostępne jest również wsparcie online i aplikacje mobilne. Ceny płatnych pakietów zaczynają się od 29 € miesięcznie.

Czas marzeń

Dreamstime to wysokiej jakości źródło obrazów premium, w którym znajdziesz ponad 120 milionów zdjęć.

Elementy Envato

Envato Elements zawiera tysiące zdjęć, czcionek i szablonów.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj