Jak dodać produkt w WooCommerce

Aby dodać nowy produkt w WooCommerce , kliknij przycisk Dodaj produkt u góry strony z listą produktów. Możesz również wybrać Produkty ›Dodaj nowy na pasku bocznym menu administracyjnego strony.

Ako pridať produkt vo WooCommerce

Dodaj produkt w WooCommerce

Na stronie osadzania produktu dostępnych jest kilka okien. Pokrótce opiszemy, do czego służą. W następnych artykułach zajmę się również niektórymi oknami ze względu na wiele oferowanych przez nie funkcji.

Dodanie produktu WooCommerce
Dodawanie produktu

Dodaj produkt – nazwa i opisy

Wypełniasz te okna w następujący sposób:

Nazwa produktu – wpisz nazwę produktu w pierwszym wierszu strony.

Długi opis produktu – w okienku znajdującym się tuż pod wprowadzoną nazwą produktu wprowadź długi opis produktu. Długi opis produktu zostanie wyświetlony na stronie e-sklepu pod zdjęciem produktu.

WooCommerce popisy produktu
Opisy produktów

Krótki opis – oprócz długiego opisu towaru, towar powinien posiadać również krótki opis. Aby dodać krótki opis produktu, przewiń stronę w dół. Ten opis pojawi się obok zdjęcia produktu na stronie sklepu.

krótki opis produktu woocommerce
Krótki opis produktu

Wprowadzając zarówno długie, jak i krótkie opisy produktów, możesz wybrać, w jakim edytorze chcesz pracować. Masz edytor wizualny i tekstowy, podobny do wstawiania nowego artykułu. Więcej o pracy w tych edytorach piszę w artykułach Jak pracować w edytorze wizualnym WordPress oraz Jak pracować w edytorze tekstu .

Szczegóły Produktu

Pomiędzy okienkami do wpisania długiego i krótkiego opisu produktu znajduje się okno Dane produktu . Tutaj stopniowo skonfigurujesz wszystkie dane produktu, takie jak typ produktu, cena, podatek, dane zarządzania zapasami, wysyłka, linki do produktów i inne ustawienia.

WooCommerce údaje o produkte
Szczegóły Produktu

Pomiędzy okienkami do wpisania długiego i krótkiego opisu produktu znajduje się okno Dane produktu . Tutaj stopniowo skonfigurujesz wszystkie dane produktu, takie jak typ produktu, cena, podatek, dane zarządzania zapasami, wysyłka, linki do produktów i inne ustawienia.

Wszystkie szczegółowo opisuję w innych artykułach dotyczących dodawania produktu w WooCommerce.

Publikować

Na stronie Dodaj produkt znajdziesz okno publikowania w prawym górnym rogu strony. Funkcje w tym oknie są podobne do funkcji dodawania nowego artykułu lub strony.

Tutaj ustawiasz status, widoczność, publikację i widoczność produktu w katalogu . W każdym wierszu masz możliwość ustawienia poszczególnych funkcji, klikając link Edytuj . Poszczególne funkcje szerzej opisuję w artykule WooCommerce – dodawanie produktu do serwisu .

WooCommerce publikuje nowy produkt
Publikowanie nowego produktu

Kategorie i marki

Możesz kategoryzować i markować wszystkie produkty w swoim sklepie internetowym. Kategorie i marki pomogą lepiej zorientować klientów w e-sklepie, a także pomogą im w wyszukiwaniu towarów.

Kategorie produktów i marki WooCommerce
Kategorie produktów i marki

Różnica między kategoriami a tagami polega na tym, że kategorie mogą tworzyć hierarchię. Istnieje między nimi pewien związek w hierarchii. Na przykład kategoria T-shirtów może obejmować podkategorię T-shirty z krótkim rękawem lub T-shirty damskie i tym podobne.

Tagi (lub tagi) również opisują produkt. Różnią się od kategorii tym, że nie mają hierarchii. Zajmę się również kategoriami i markami w osobnych artykułach Kategorie produktów w WooCommerce i Jak przypisywać marki do produktów WooCommerce.

Zdjęcie produktu i galeria

Zaleca się wstawienie zdjęcia dla każdego przedmiotu w WooCommerce . Dla lepszego podglądu produktu masz również możliwość wstawienia galerii dodatkowych zdjęć. Zdjęcia produktów są przesyłane z biblioteki multimediów. Procedura jest prosta. Szczegółowo opiszemy to w artykule jak dodać zdjęcie i galerię zdjęć do produktu .

WooCommerce obrázok a galéria produktu
Dodaj zdjęcie produktu i galerię

Więcej informacji można znaleźć w oficjalnej dokumentacji: docs.woocommerce.com

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj