WooCommerce – modyfikacja zamówienia

Edycja zamówienia w WooCommerce zapewnia kilka opcji edycji. Aby edytować konkretne zamówienie, kliknij w jego numer na liście zamówień. Otworzy się strona ze szczegółami.

WooCommerce úprava objednávky

Na stronie edycji zamówienia znajdziesz takie informacje jak data utworzenia zamówienia, jego status, informacje o rozliczeniach i dostawach, lista zamówionych pozycji oraz czy klient był zarejestrowany . Dane te można edytować.

Modyfikacja zamówienia WooCommerce
Modyfikacja zamówienia

Modyfikacja zamówienia – adres

Kliknij ikonę ołówka, aby edytować adresy ceruzka w prawym górnym rogu adresu. Tutaj możesz edytować wszystkie pozycje. Jeśli masz wprowadzony tylko adres rozliczeniowy i chcesz go skopiować na adres wysyłkowy, kliknij łącze Kopiuj adres rozliczeniowy .

Edycja adresu WooCommerce
Edytuj adres

Status zamówienia

Zamówienia w WooCommerce są utrzymywane na liście zamówień w określonym stanie od momentu ich powstania (otrzymane, zrealizowane, oczekujące na płatność, zrealizowane, anulowane, zwrócone). Edycja zamówienia obejmuje również możliwość zmiany statusu zamówienia.

Lista pozycji zamówienia

Poniżej strony z danymi znajdziesz listę zamówionych produktów. W razie potrzeby możesz dodać nową pozycję (produkt, opłatę, opłatę pocztową, podatek, opłatę pocztową), dodać kupon lub zwrócić zamówienie . Poniżej listy pozycji zamówienia znajdują się przyciski do wymaganych funkcji.

WooCommerce položky objednávky
Lista pozycji zamówienia

Usuń produkt z listy pozycji zamówienia

Na przykład, jeśli chcesz usunąć towar z zamówienia i zastąpić go nowym, najedź kursorem na konkretny towar. Na końcu linii towarów pojawia się mały krzyżyk krížik. Kliknij na nią, aby usunąć towar z zamówienia. WooCommerce ostrzeże Cię, że jeśli wcześniej zmniejszyłeś ilość pozycji w magazynie, będziesz musiał zwiększyć ją ręcznie.

Dodaj produkt do listy pozycji zamówienia

Aby dodać produkt do zamówienia, kliknij przycisk Dodaj pozycję pod listą pozycji zamówienia . Zobaczysz nowe przyciski. Kliknij Dodaj produkt(y) . Pojawi się okno, w którym zaczniesz wpisywać nazwę produktu. Wystarczy wpisać kilka pierwszych liter.

Kliknij Dodaj , aby dodać produkt do zamówienia.

WooCommerce pridanie produktu do objednávky
Dodanie produktu do zamówienia

W podobny sposób możesz dodać inne pozycje do swojego zamówienia. Kliknij Przelicz , aby przeliczyć kwotę zamówienia.

Edytuj pozycję zamówienia

Aby edytować pozycję zamówienia, najedź kursorem na określoną pozycję. Na końcu linii towarów pojawia się mały ołówek ceruzka. Po kliknięciu ołówka będziesz mógł dostosować liczbę sztuk, cenę oraz dodać meta. Kliknij Zapisz , aby zapisać.

Kolejność notatek

Po prawej stronie widoczne jest okno Kolejność notatek. Są to notatki stworzone przez WooCommerce . Znajdziesz tu np. uwagi dotyczące tworzenia zamówienia, zmiany jego statusu i tak dalej.

Zamówienie notatek WooCommerce
Kolejność notatek

Na dole tego okna masz możliwość wstawienia własnej notatki. Może to być notatka klienta — ta notatka zostanie dodana do powiadomienia e-mail klienta. Albo może to być twoja wewnętrzna notatka . Po wklejeniu pojawi się to na powyższej liście notatek.

Zezwolenie na pobieranie plików

Możesz także dodać własne pola na stronie edycji zamówienia, takie jak data ważności, całkowita sprzedaż i tak dalej.

Uprawnienia WooCommerce do pobierania plików
Zezwolenie na pobieranie plików

Na dole strony znajdziesz ostatnie okno, w którym możesz udzielić pozwolenia na pobieranie plików (używasz tego, jeśli sprzedajesz produkty do pobrania).

Więcej informacji można znaleźć w oficjalnej dokumentacji: docs.woocommerce.com

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj