Beaver Builder — recenzja tego interesującego WordPress

Beaver Builder to narzędzie do tworzenia stron w WordPress . Podobnie jak wiele innych kreatorów stron, używa przeciągania i upuszczania. Przyjrzyjmy się bliżej.

Beaver Builder recenzia

Dlaczego warto korzystać z WordPress

Tworząc stronę, wybierasz oczywiście temat, który najbardziej Ci odpowiada. Jeśli zauważysz w procesie projektowania stron internetowych, że jego funkcje nie odpowiadają dokładnie Twoim potrzebom, nie musisz tego zmieniać. Dodaj odpowiednią wtyczkę do wymaganych funkcji.

Beaver Builder jest taką wtyczką. Pomoże Ci stworzyć blok po bloku w widoku rzeczywistym. I będziesz mógł zastosować dowolny układ na poszczególnych stronach serwisu. Masz również możliwość korzystania z własnych kolorów i stylów. Ponadto użytkownicy doceniają wiele innych funkcji i łatwość obsługi. Możesz intuicyjnie korzystać z WordPress , nawet jeśli jesteś początkującym projektowaniem stron internetowych.

Wersja wtyczki Lite

W wersji podstawowej , która w zupełności wystarcza do normalnego użytkowania, zainstalujesz ją za darmo . Aby uzyskać bardziej złożone funkcje, takie jak tworzenie mega menu, automatyczne ładowanie kolejnego posta i wiele nowych wstępnie przygotowanych szablonów, możesz kupić wersję płatną.

Co zawiera Beaver Builder

Beaver Builder zawiera ponad 30 szablonów stron. Indywidualne projekty dostosowujemy do potrzeb biznesu, bloga czy dużych firm. Zawiera również wiele szablonów dla poszczególnych stron internetowych. Takich jak strona kontaktowa, subskrypcja biuletynu i tym podobne. Jest kompatybilny ze wszystkimi motywami WordPress i w pełni responsywny. W ten sposób wyświetlanie Twojej strony będzie również dostosowane do urządzeń mobilnych.

Korzyści

Oprócz wymienionych powyżej przydatnych funkcji, ten kreator stron ma wiele innych zalet :

  • Jest kompatybilny z wieloma szablonami i wtyczkami.
  • Możesz edytować całą treść tekstową bezpośrednio na aktywnym ekranie . Ułatwi Ci to pisanie nowych, ale także edytowanie istniejących treści.

Niedogodności

  • Darmowa wersja jest okrojona o kilka funkcji w porównaniu z wersją.
  • Wyższa cena za wersje.

? Wskazówka: przeczytaj także recenzję innego popularnego kreatora elementów.

Konfigurowanie tej wtyczki

Jeśli chcesz korzystać z tej wtyczki, musisz ją najpierw zainstalować. Dokładną procedurę znajdziesz w moim artykule Co to jest wtyczka WordPress ? Jak to zainstalować?

Beaver Builder jest wstępnie skonfigurowany do tworzenia nowych stron. Możesz go również używać podczas pisania postów. W takim przypadku przejdź do Ustawień> Budowniczy bobrów . Tutaj znajdziesz opcję Typy postów . Aby skorzystać z wtyczki podczas tworzenia postów, kliknij odpowiednie pole i zapisz zmiany.

Jak stworzyć stronę w Beaver Builder

Aby utworzyć nową stronę, przejdź do Strony w menu administracyjnym> Dodaj nowe.

Dodaj nową stronę Beaver Builder
Dodaj nową stronę

Z menu wyświetlonego w polu wybierz opcję Uruchom Beaver Builder. Zobaczysz następującą stronę:

Strona edycji Beaver Builder
Tworzenie strony

Tutaj możesz tworzyć strony w widoku rzeczywistym. Po prawej stronie znajdują się poszczególne narzędzia. Jeśli chcesz je ukryć, aby zobaczyć całą stronę, kliknij close. Wstawiasz poszczególne elementy z menu do menu, chwytając je. Na przykład możesz wstawić obraz. Pojawi się okno do wstawienia. Tutaj wybierasz obraz i ustawiasz jego parametry. Na koniec kliknij Zapisz u dołu okna.

Zdjęcie wkładki Beaver Builder
Wstaw obraz

W podobny sposób wprowadza się układ strony. W menu narzędzi przejdź do Wiersze.

Wiersze Beaver Builder
Opcje układu

Wybierz układ, który Ci odpowiada z menu i przeciągnij go na stronę. Możesz dowolnie łączyć poszczególne układy.

Układ siatki Beaver Builder
Wybór układu strony

Aby dodać tekst lub inną zawartość, taką jak widżety, pobierz je z menu Moduły i wklej tam, gdzie chcesz. W moim przykładzie chcę wstawić tekst na stronie.

Wstaw tekst Beaver Builder
Wstaw tekst

Tekst wpisujesz w oknie edytora tekstu. Masz wszystkie funkcje, do których jesteś przyzwyczajony. Ponadto możesz tutaj wybrać rozdzielczość lub wstawić obraz, dźwięk lub wideo. Kliknij Zapisz , aby ponownie zapisać zmiany.

💡 Wskazówka:Wybór odpowiedniego hostingu ma kluczowe znaczenie dla szybkiej ⏱ strony internetowej. Zalecam obstawianie sprawdzonej jakości ➡️ AttHost, Wedos lub Bluehost.

Jak edytować sekcje strony

Możesz dalej edytować poszczególne moduły lub bloki. Gdy najedziesz kursorem na dowolną część strony, zobaczysz dostępne funkcje.

Beaver Builder move pozwala na swobodne przesuwanie poszczególnych bloków za pomocą funkcji drug&drop

Beaver Builder settings po kliknięciu tej opcji otworzy się okno do ustawienia właściwości modułu (poszczególne funkcje dostępne pod tą opcją zostały opisane poniżej)

Beaver Builder duplicate kliknij Powiel , aby utworzyć identyczny blok na stronie

Beaver Builder row actions tutaj znajdziesz opcje regulacji wysokości i szerokości rzędu

Beaver Builder edit column tutaj znajdziesz opcje dostosowania kolumny, takie jak regulacja wysokości i szerokości, powielanie, relokacja i tym podobne

Beaver Builder remove czyści zaznaczony obszar

Ustawianie właściwości modułu

Każdy moduł ma inne ustawienia. Jednak zasada kontroli jest taka sama. Wyjaśnimy to w ustawieniach obrazu. Kliknij Beaver Builder settingsnad obrazem. Otworzy się okno, w którym wstawiłeś obraz na stronie. Oprócz podstawowych ustawień ogólnych dostępne są tutaj dwie inne zakładki.

Styl to karta, na której możesz wybrać właściwości wyświetlania obrazu, takie jak panoramiczny, okrągły i tak dalej. Dodatkowo ustawiasz tutaj wyrównanie i szerokość.

Zakładka Zaawansowane pozwala ustawić granice, a także wybrać opcje wyświetlania dla poszczególnych urządzeń i animacji obrazu.

💡 Wskazówka dotycząca motywów: Z motywów premium mam dobre doświadczenia z motywami Divi, Avada i Kreator Stron Elementor.

Publikowanie strony

Kliknij Gotowe , aby zapisać wprowadzone zmiany. Masz kilka opcji w prawym górnym rogu strony. Możesz usunąć, zapisać jako wersję roboczą lub opublikować stronę.

Podsumowanie recenzji – moje doświadczenia z tą wtyczką

Przeszliśmy przez podstawowe funkcje oferowane przez pracę z wtyczką Beaver Builder . Ma kilka zalet. Pozwala na dowolne układanie poszczególnych elementów strony, tworzenie rozbudowanych siatek i ustawień bezpośrednio w podglądzie strony na żywo.

Miłośnicy perfekcyjnego designu będą zadowoleni z ilości dostępnych fasonów. Możesz także użyć wszystkich widżetów i skrótów. Zaletą jest łatwa obsługa. Nie sprawia problemów nawet przy zmianie tematu.

? Wskazówka: przeczytaj także recenzję innego popularnego kreatora elementóworów .

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj