Szablony WordPress dla fotografów – TOP 30

WordPress oferuje szereg dobrze zaprojektowanych szablonów dostosowanych do różnych zastosowań. Znajdą tu swoje większe i mniejsze firmy, przedsiębiorcy z różnych branż, sklepy internetowe, artyści, blogerzy oraz osoby prywatne, które chcą stworzyć własną stronę internetową. W tym artykule skupiłem się na szablonach WordPress dla fotografów.

Szablony WordPress dla fotografów

Jako osobę kreatywną, wiele szablonów WordPress dla fotografów zafascynowało mnie głównie swoim designem . Ale mają też wiele praktycznych zalet. Możesz wybierać z bogatej palety płatnych szablonów, które oferują profesjonalistom z branży fotografii możliwość prezentacji wysokiej jakości, lub z motywów WordPress , które możesz pobrać za darmo.

Przed wyborem konkretnego szablonu polecam zapoznać się z instrukcją jak wybrać szablon WordPress .

Płatne czy bezpłatne?

Oferta wersji płatnych i darmowych jest naprawdę bogata. Dostępne za darmo szablony WordPress dla fotografów nie posiadają dużej ilości funkcji, ale z pewnością fotografowie-amatorzy chętnie wykorzystają je do prezentacji swoich prac. Płatne szablony WordPress mają jednak kilka zalet:

  • lepsza obsługa klienta,
  • częstsze aktualizacje,
  • większe możliwości edycji graficznej,
  • nacisk na bezpieczeństwo,
  • możliwość stworzenia niepowtarzalnego projektu.

Aby dowiedzieć się więcej, zobacz jak wybrać szablon WordPress .

Rzućmy okiem na mój wybór 30 najlepszych szablonów dla fotografów 2018.

1. Półcień

Półcień

Penumbra dosłownie oddycha kreatywnością. Jeśli chcesz zaskoczyć swoich klientów stylową i szaloną prezentacją, Penumbra jest właściwym wyborem. Jest kolorowa, dynamiczna i pełna możliwości. Oferuje stworzenie szerokiego i przejrzystego menu. Łatwo jest spersonalizować. W tym celu dostępny jest samouczek użytkownika.

Temat obejmuje również harmonogramy sklepów internetowych. Ze względu na rozmiar tematu występuje niewielkie opóźnienie ładowania, ale nie powinno to stanowić problemu dla większości komputerów i urządzeń mobilnych. Jest przeznaczony dla profesjonalnych fotografów lub studiów projektowych. Wiele firm z pewnością doceni wiele opcji, jakie oferuje.

Więcej informacji i demo

2. Fotoprofil

PhotoProof

Szablon WordPress dla fotografów PhotoProof jest dedykowany do prezentacji zdjęć w formatach wysokiej rozdzielczości . Oferuje możliwość tworzenia wielu portfolio fotografów. Bogaty wybór tematów zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta. Funkcje takie jak pokazy slajdów, siatki lub galerie pokazów slajdów umożliwiają tworzenie wysokiej jakości pokazów slajdów. Szablon PhotoProof zapewnia kilka wariantów, z których możesz wybrać swój.

Więcej informacji i demo

3. Edga

Edga to jeden z prostszych szablonów WordPress dla fotografów. Ma nowoczesny i elegancki wygląd. Łatwy w obsłudze. Szczegółowe instrukcje pomogą użytkownikowi stworzyć stronę w kilka minut. Zafascynowała mnie możliwość stworzenia dobrze ułożonej prezentacji na szablonie Edga. Początkujący fotograf lub studio fotograficzne może tu pokrótce zaprezentować swoją pracę. Oczywiście możliwość regularnych aktualizacji i profesjonalnego wsparcia.

Więcej informacji i demo

4. Odkoduj

Odkoduj

Uncode ma do wyboru kilka koncepcji tworzenia strony i samego menu. Indywidualne koncepcje można łatwo spersonalizować. Oferuje również prezentację Slides Scrool. Jest szybka. Oczywiście dostosowanie rozmiaru obrazu do różnych typów urządzeń.

Uncode wprowadza nowy standard szablonów WordPress do galerii zdjęć. Oferuje nowoczesny, modny design. Pozwala na zaprezentowanie oferowanych usług i portfolio w nowym świetle. Twórcy zwrócili też uwagę na detale, takie jak subtelna harmonia i kontrast kolorów . Jest to profesjonalny, wielofunkcyjny szablon przystosowany dla fotografów.

Więcej informacji i demo

5. Ogromna dynamika

Ogromna dynamika

Celowy, profesjonalny szablon skoncentrowany na jakości obrazu — to krótki opis szablonu Massive Dynamic. Nadaje się do różnych celów. Aby zapewnić doskonałe przetwarzanie osadzonych obrazów, jest to jeden z wysokiej jakości szablonów dla fotografów. Oferuje bogate opcje układu i style galerii zdjęć. Złożone, wielofunkcyjne przeprojektowanie motywu jest łatwe w użyciu dla użytkownika końcowego dzięki obszernym instrukcjom.

Komu wydawałoby się to jeszcze małe – szablon zawiera ponad 60 gotowych układów stron , opcje animacji i szybką obsługę klienta.

Więcej informacji i demo

6. Torola

Torola

Szablon WordPress dla fotografów Torola to doskonały pomocnik dla kreatywnych ludzi. Oferuje szeroką gamę opcji prezentacji portfolio przetworzonego w przejrzystą galerię zdjęć. Nadaje się również dla profesjonalistów. Dostępnych jest kilka gotowych szablonów wyświetlania.

Torola łatwo dostosowuje się do potrzeb użytkownika końcowego. Przejrzysta instrukcja poprowadzi Cię przez poszczególne etapy ustawień. Tworząc portfolio ze zdjęciami, możesz wybrać jedną z kilku opcji ich uporządkowania. Od przejrzystego pokazu slajdów ze zdjęciami na całej szerokości strony po układ siatki.

Więcej informacji i demo

7. Kreatywny

twórczy

Twórca ma stylowy wygląd. Nadaje się dla fotografów, studiów fotograficznych i agencji projektowych. Interesował mnie nie tylko jej wygląd, choć pięknie wyróżnia się też na małym ekranie. Kreacja zawiera wszystkie moduły, których potrzebuje strona.

Oferuje wybór między poziomym lub pionowym menu, możliwość ustawienia pełnoekranowego pokazu slajdów i wielu galerii zdjęć . Mile widziana jest również kompatybilność z wieloma wtyczkami WordPress i optymalizacja SEO.

Więcej informacji i demo

8. Genix

genix

Projektując wygląd tego motywu Genix, twórcy inspirowali się naturą . Szczególnie doceni studia fotograficzne, freelancerów i agencje projektowe. Nawet początkujący może z łatwością z nim pracować. Użyj szablonu Genix, aby stworzyć prezentację, która wyróżni Cię na tle innych witryn. Zakup tego tematu zapewni profesjonalne wsparcie ze strony programistów.

Więcej informacji i demo

9. Diwa

diwa

Naprawdę niesamowity szablon WordPress dla fotografów. Na pierwszy rzut oka urzekła mnie elegancja jego wykonania. Wybierając ten motyw, przekonasz odwiedzających witrynę, że masz dobry gust, zanim obejrzysz same zdjęcia. Diva nie tylko tam została. Oferuje kilka opcji przetwarzania portfela. Pomimo wyrafinowania projektu, jego szybkość również Cię nie zawiedzie.

Więcej informacji i demo

10. Santino

Santino

Szablon Santino WordPress oferuje możliwość aranżowania zdjęć w stylu galerii zdjęć . Wykorzystuje wiele dynamicznych efektów. Istnieje również możliwość odtwarzania muzyki w tle. Poszczególne zdjęcia można rozciągać do pełnego ekranu, oglądać w widoku panoramicznym lub widoku katalogu. Santino jest przeznaczony dla fotografów, galerii i artystów. Na pewno spodoba ci się ten szablon WordPress dla fotografów.

Więcej informacji i demo

11. PhotoMe

fotome

Ta galeria zdjęć WordPress przemówi do Ciebie harmonią designu . I nie tylko tak zostanie. PhotoMe jest kompatybilny z wieloma wtyczkami WordPress . Oferuje ponad 50 tematów. Dla tego typu szablonu oczywistością są różne możliwości prezentacji. Pomimo skomplikowanej przeróbki jest stosunkowo łatwy w obsłudze dzięki instrukcji. Użytkownik może wtedy dać się ponieść jego możliwościom.

Więcej informacji i demo

12. Otworek

otworkowa

Proste na pierwszy rzut oka, a jednocześnie pełne możliwości . To jest krótki opis szablonu Pinhole. Nadaje się zarówno dla fotografów amatorów, jak i profesjonalnych. Jest łatwy w użyciu. Nie potrzebujesz żadnych specjalnych umiejętności. Możesz przejść przez podstawowe ustawienia w kilka minut. Pinhole oferuje 30 różnych układów zdjęć.

Więcej informacji i demo

13. Obrót

obracać się

Dla początkujących fotografów, którzy mają głębszą kieszeń, polecam darmowy szablon Revolve . Ma elegancki wygląd, motywy z unikalnym przewijaniem w pionie i suwakiem pełnego ekranu. Menu boczne może wprowadzić odwiedzających witrynę do indywidualnych pokazów slajdów. Byłem pod wrażeniem tego, że ten szablon różni się od zwykłych szablonów swobodnie dostępnych dla fotografów kilkoma opcjami ustawień. Motyw Revolve jest również odpowiedni dla innych stylów artystycznych, blogów i mniejszych firm.

Więcej informacji i demo

14. Projekt portfela

Projekt portfela


Innym swobodnie dostępnym szablonem WordPress dla galerii zdjęć jest Draft Portfolio. Jego minimalistyczny design nie umniejsza jego piękna. Przejrzystą siatkę zdjęć uzupełnia pasek boczny. Jeśli brakuje Ci niektórych funkcji, możesz kupić płatną wersję Draft Portfolio.

Więcej informacji i demo

15. Wielka fotografia

Wielka Fotografia

Ten szablon zdjęć WordPress łączy w sobie odważny, stylowy wygląd i funkcjonalność . Oferuje instalację jednym kliknięciem. W ten sposób możesz stopniowo wracać do tworzenia strony. Grand Photography ma ponad 140 wstępnie przygotowanych układów stron i galerii.

Motyw Grand Photography został zaprojektowany przede wszystkim dla profesjonalnych fotografów. Zawiera zaawansowany edytor zdjęć i pozwala załadować dużą liczbę zdjęć jednocześnie. Doskonałość uzupełniają dodatkowe opcje, takie jak przewijanie paralaksy i wideo w tle. Jest również kompatybilny z wtyczką WooCommerce .

Więcej informacji i demo

16. Świs!

świst

Szablon świst dosłownie tchnie życie w każde zdjęcie. Nawet obrazy o niższej jakości wyglądają na nim naprawdę dobrze. Wersja podstawowa oferuje wiele opcji projektowania, stylów galerii i układów stron. A w cotygodniowych aktualizacjach jest więcej. Użytkownik znajdzie w nim wszystko od publikacji zdjęć, poprzez ich prezentację i komunikację z klientem, aż po ich sprzedaż.

Miłośnicy blogów czy vlogów również będą się dobrze bawić. Witryna oferuje również interakcję z odwiedzającymi. Przy obliczaniu wielu zalet widać chyba wyraźnie, że programiści Whiz nie zapomnieli o optymalizacji SEO i kompatybilności z kilkoma wtyczkami WordPress .

Więcej informacji i demo

17. Eram

eram

Fotografowie to ludzie, którym zależy na wyglądzie witryny. Dokładnie to myśleli twórcy WordPress Eram Photo Template. Uwagę na zdjęciach przyciągnie układ poszczególnych motywów szablonu. Galerię zdjęć można przewijać w poziomie iw pionie. Mimo nacisku na artystyczne wrażenie strona jest przejrzysta i praktyczna. Oferuje nowoczesne rozwiązanie dla blogerów, agencji modowych, fotografów i innych artystów.

Więcej informacji i demo

18. Daniels

Daniels

Szablon Daniels to kolejny przykład na to, jak minimalistyczny projekt może przynieść maksymalny efekt. Układ jednostronicowy to popularny sposób na przedstawienie go w prosty sposób. Temat docenią fotografowie, freelancerzy, agencje kreatywne, a także początkujący przedsiębiorcy. Każdy z pewnością doceni optymalizację SEO tego szablonu WordPress dla fotografów, możliwość konfiguracji dla wszystkich urządzeń oraz prostotę personalizacji.

Więcej informacji i demo

19. Fotograf Vivagh

Fotograf Vivagh

Aby nie zapomnieć o fotografach ślubnych wspomnę o Vivagh Photographer. Szablon spełnia swoje zadanie pod każdym względem. Nadaje się do zdjęć z wesel, innych uroczystości i uroczystości. Zdjęcia można przechowywać w wielu galeriach. Istnieją osobne galerie dla obrazów kolorowych i osobno dla obrazów czarno-białych. Możesz także wybierać spośród wielu opcji układu zdjęć.

Twórcy zwrócili szczególną uwagę na praktyczne połączenie z sieciami społecznościowymi. Dzięki niemu nowożeńcy mogą pochwalić się znajomym zdjęciami z dnia ślubu. Szablon jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami.

Więcej informacji i demo

20. PH

ph

Responsywny szablon PH WordPress do zdjęć ślubnych ma eleganckie i funkcjonalne wykonanie. Jego prosty, ale atrakcyjny design od razu przykuwa uwagę. Szablon został stworzony specjalnie na potrzeby prezentacji ślubnych portfolio. Obejmuje wszystkie potrzeby fotografów ślubnych. Jest również doskonale konfigurowalny dla wszystkich urządzeń.

Zdjęcia pięknie wyróżniają się na ekranie komputera, tabletu czy telefonu komórkowego. Studia fotograficzne z pewnością polubią wszystkie narzędzia wspierające sprzedaż i jakość prezentacji, jakie oferuje szablon. Na pewno spodoba ci się ten szablon WordPress dla fotografów.

Więcej informacji i demo

21. Luminis

światło

Luminis to minimalistyczny szablon odpowiedni dla fotografów ślubnych , mniejszych studiów ślubnych, fotografów profesjonalnych i amatorów. Pięknie wyróżniają się na nim ujęcia z imprez towarzyskich oraz ujęcia natury i mody. Ma łatwą konfigurację. Nawet początkujący poradzi sobie z jego personalizacją. Użytkownik ma kilka opcji aranżowania zdjęć, czcionek i kolorów.

Więcej informacji i demo

22. Kinetyka

kinetyka

Kinetics zachwycił mnie swoją grafiką. Zdjęcia wyglądają jak żywe dzięki temu szablonowi galerii zdjęć WordPress . Posiada kilka opcji tworzenia blogów, wideoblogów, galerii sztuki i albumów ze zdjęciami. Obsługuje zarówno wideo pełnoekranowe, jak i pokaz slajdów za pomocą wtyczki Revolution Slider. Ten szablon jest kreatywny, nowoczesny i łatwy do dostosowania. Będzie używany głównie przez profesjonalistów.

Więcej informacji i demo

23. Dalej

następnyop

Gdy spojrzałem na szablon Nextop, przyszło mi na myśl jedno słowo: wielofunkcyjny. Oferuje stylowe przetwarzanie portfolio dla wszystkich fotografów. Wyróżniają się w nim portrety, zdjęcia produktowe, moda, chwile i natura. Wykorzystają go studia fotograficzne, agencje mody i podróżnicy. Nextop zawiera ponad 19 gotowych projektów. Możesz stworzyć stronę jednym kliknięciem. Nawet początkujący poradzi sobie z personalizacją.

Więcej informacji i demo

24. Pofo

pofo

Pofo to szablon dla fotografów, agencji artystycznych, rzemieślników i blogerów. Dzięki wtyczce WooCommerce mogą z niego korzystać również przedsiębiorcy. Ten szablon ma nowoczesny wygląd i jest responsywny. Posiada ponad 200 opcji układu obrazu. Dostępne są instrukcje dotyczące jego instalacji i ustawień osobistych.

Strona stworzona przez szablon Pofo z pewnością będzie wyróżniać się na tle innych. Wszystkie jego elementy współpracują ze sobą jako jedna harmonijna całość. I na tym najbardziej zależało twórcom tego szablonu.

Więcej informacji i demo

25. Migawka

migawka

Szablon migawki to jedno z prostszych, ale skutecznych rozwiązań dla galerii zdjęć . Ma atrakcyjny, elegancki design. Jest w pełni responsywny i zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek. Nadaje się do wszystkich rodzajów zdjęć. Migawka nie oferuje oszałamiającej liczby funkcji, co z pewnością równoważy szybką konfigurację i możliwość układania różnych zdjęć.

Więcej informacji i demo

26. Borano

boranowski

Szablon WordPress dla galerii zdjęć Borano ma atrakcyjny wygląd. Jest przeznaczony dla profesjonalnych fotografów i artystów. Oprócz tworzenia wielu galerii oferuje możliwość osadzania filmów. Nawet jej szybkość nie zawiedzie. Pomimo ilości osadzonych treści witryna reaguje szybko.

Dostępne są również funkcje , takie jak strona główna YouTube, filtr portfolio i pięć oddzielnych stron projektów . Twórcy pomyśleli też, że użytkownicy szablonu nie są doświadczonymi programistami. Możesz stworzyć stronę używając szablonu Borano w kilku krokach.

Więcej informacji i demo

27. Obiektyw

obiektyw

Jeśli zależy Ci na idealnej aranżacji zdjęć, Lens jest odpowiednim szablonem dla Ciebie. Jest elastyczny i łatwy w obsłudze . Oferuje możliwość stworzenia kilku galerii o różnych układach graficznych, pamiętnik z możliwością komunikacji z klientami, ponad 600 czcionek, możliwość animacji oraz linki do YouTube czy Vimeo.

Więcej informacji i demo

28. Kappe

kappe

Kappe to piękny, nowoczesny szablon zdjęć WordPress o dyskretnym wyglądzie. Posiada kilka opcji układu portfolio, szereg suwaków, czcionek i szczegółowej dokumentacji. Dzięki kompatybilności szablonu Kappe WordPress z innymi urządzeniami, zdjęcia idealnie wyróżniają się na ekranie Twojego komputera, tabletu i telefonu. Oprócz prezentowania zdjęć daje również możliwość stworzenia bloga.

Więcej informacji i demo

29. Ostryga

Ostryga

Oyster to szablon o nieograniczonych możliwościach. Użytkownik może go idealnie dostosować do swoich pomysłów. Układ pełnoekranowy wyświetla zdjęcia w atrakcyjny sposób. Szablon oferuje kilka opcji prezentacji, w tym użycie wtyczki Revolution Slider. Nowością jest efekt lustra, który nadaje zdjęciom trójwymiarowy wygląd.

Mogłoby się wydawać, że strona będzie działać wolno ze względu na ilość zdjęć i efektów, ale tak nie jest. Jest zoptymalizowany pod kątem maksymalnej prędkości ładowania.

Więcej informacji i demo

30. Wega

wege

Szablony WordPress dla fotografów – ostatni, ale nie mniej ważny szablon Vega. Doskonale sprawdza się w studiach fotograficznych, artystach i galeriach. Nie trzeba dodawać, że jest w pełni responsywny i zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek .

Vega oferuje stworzenie naprawdę wyjątkowej strony. Dostępne są cztery wersje demonstracyjne, ponad 20 szablonów układów portfolio, narzędzia do animacji, szablony blogów oraz obsługa linków do YouTube i Vimeo. Wtyczka Revolution Slider jest również częścią tego szablonu WordPress dla fotografów.

Więcej informacji i demo

Wskazówka: jako kolejne źródło inspiracji polecam artykuł 15 najlepszych szablonów WordPress dla portfolio .

Szablony WordPress dla fotografów – wnioski

Przedstawiłem Ci szablony, które najbardziej mnie zainteresowały. Który lubisz najbardziej? Napisz do mnie w komentarzu. 🙂

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj