Top 7 darmowych szablonów WordPress

Wybór odpowiedniego szablonu WordPress może mieć kluczowe znaczenie dla Twojej witryny. Nie dlatego, że wybierasz coś brzydkiego, ale raczej nieodpowiedniego dla strony, która zawiera błędy lub nie spełnia podstawowych zaleceń. Dlatego przygotowałem dla Ciebie wybór 7 najlepszych darmowych szablonów WordPress .

Najlepšie bezplatné WordPress šablóny

WordPress to bez wątpienia najbardziej rozpowszechniony i popularny system zarządzania treścią. Użytkownicy lubią go głównie dlatego, że jest zrozumiały i może nim kierować każdy. Ponadto mają ogromną liczbę szablonów stron, które każdy może uruchomić. Większość szablonów internetowych na świecie jest tworzonych dla WordPress .

Szablony nie są uniwersalne. Te, które nadają się do prezentacji firmowej, mogą nie być idealne na magazyn. Na przykład większość firmowych stron internetowych może pozwolić sobie na marnowanie miejsca na wysokiej jakości i duże zdjęcia, podczas gdy w przypadku magazynów konieczne jest umieszczenie jak największej ilości ciekawych nagłówków i tym podobnych w widocznej części strony. Dlatego większość szablonów jest tworzona z zastrzeżeniem, że będą one przeznaczone tylko dla określonego typu witryny i będą miały to w opisie.

Darmowy czy płatny szablon?

W przypadku szablonów WordPress masz w zasadzie dwie opcje do wyboru :

  1. Niestandardowy szablon WordPress , który ktoś wykona dla Ciebie dokładnie według Twoich wymagań i do celu, do którego potrzebujesz strony internetowej.
  2. Pobrany szablon. Masz do wyboru darmowy szablon lub możesz kupić szablon premium z katalogu.

Istnieje wiele darmowych szablonów WordPress , które są naprawdę dobre . Jakość serwisów, które z nich korzystają, świadczy również o ich jakości. Jednak to, czego nie mogą porównać z płatnymi szablonami, to obsługa klienta. Oczywiście wszystko zależy od warunków licencji i zakresu wsparcia.

Naprawa braków może być dość kosztowna. W przypadku płatnych szablonów zazwyczaj wiesz, jak sobie radzisz. Co najmniej wiesz, kiedy szablon będzie obsługiwany.

Kiedy masz utworzony niestandardowy szablon, to w zasadzie tak, jakbyś miał całą swoją witrynę internetową. Po prostu działa na WordPress . Ten rodzaj szablonu może być bardzo prosty, ale też bardzo złożony. Wszystko zależy od zadania, wymagań, możliwości technicznych i budżetu. Chociaż tworzenie szablonu WordPress to dość skomplikowany proces, który wymaga dużo czasu i wysiłku, jeśli wybierzesz dobrego dostawcę, na pewno otrzymasz świetną stronę internetową.

Inną opcją są już utworzone szablony, płatne lub bezpłatne. Musisz zwrócić uwagę na licencję na wszystkie darmowe szablony. To, że szablon można pobrać za darmo, nie oznacza, że jest on w pełni użyteczny. Darmowe szablony można znaleźć na przykład w oficjalnym katalogu WordPress lub w Internecie. Szablony te podlegają przeglądowi, a poziom jakości należy ocenić samodzielnie według własnych preferencji.

Staranny dobór jest ważny

Przy wyborze upewnij się, że szablon ma responsywny projekt . W końcu większość ludzi już dziś łączy się z Internetem za pomocą urządzeń mobilnych. Dlatego konieczne jest posiadanie do tego przystosowanej strony internetowej. Musi być łatwy do odczytania i zrozumienia . Jeśli przewidujesz, że zdecydowana większość odwiedzających przyjdzie do Ciebie przez telefon komórkowy, możesz rozważyć szablon zaprojektowany specjalnie dla urządzeń mobilnych, ale także zoptymalizowany pod kątem komputerów.

Wybierając darmowy szablon, koniecznie przeczytaj wiele recenzji od użytkowników , którzy już korzystali z szablonu. Przeglądaj różne fora dyskusyjne i klasyczne recenzje. Uzyskanie wystarczającej ilości informacji nigdy nie jest szkodliwe.

A gdzie szukać darmowych szablonów ? Przede wszystkim zdecydowanie bezpośrednio na samym portalu WordPress , gdzie poszczególne szablony są sortowane np. według referencji użytkowników. Możesz także przeszukiwać inne witryny specjalizujące się w szablonach WordPress , takie jak Athemes lub Colorlib.

Najlepsze darmowe szablony WordPress

Aby ułatwić Ci wybór, wybraliśmy dla Ciebie 7 najlepszych darmowych szablonów WordPress , z którymi się nie pomylisz. Jednak każdy z nich jest odpowiedni dla innego typu serwisu .

Hestia

hestia

Dla kreatywnej lub małej firmy odpowiednim rozwiązaniem jest szablon Hestia, który jest kompatybilny z Woo Commerce i w krótkim czasie możesz kliknąć we własny sklep internetowy. Użytkownicy bardzo doceniają wsparcie ze strony programistów.

Więcej informacji i demo

IsleMag

islemag

Aby uzyskać magazyn pełen świetnych artykułów, nie musisz dużo szukać darmowych szablonów, po prostu polegaj na IsleMag. Możesz ładnie posortować swoje artykuły na poszczególne kategorie, dzięki czemu czytelnik z łatwością odnajdzie się i odnajdzie dokładnie te teksty, które go interesują. Ten szablon obsługuje AdSense.

Więcej informacji i demo

Amadeusz

amadeus

Czy jesteś zapalonym blogerem? Dlatego na pewno zainteresuje Cię, że jednym z najlepszych darmowych szablonów WordPress odpowiednich dla blogerów jest zdecydowanie szablon Amadeus. Dzięki wygodnie umieszczonym ikonom w mediach społecznościowych odwiedzający mogą łatwo połączyć się z Tobą. Zaletą jest to, że możesz wybrać czcionkę, która najbardziej Cię przyciąga, dodać swoje logo i własną grafikę do nagłówka.

Więcej informacji i demo

Idiota

illdy

Zastanawiasz się, jak w najciekawszy sposób zaprezentować się potencjalnym klientom? Odpowiedzią jest darmowy szablon Illdy. Jest nowoczesny, elastyczny i wygląda bardzo świeżo i młodzieńczo. Zrobią to freelancerzy i agencje. Możesz go wykorzystać do zaprezentowania swojego portfolio, usług, ale także do stworzenia bloga.

Więcej informacji i demo

Blask

Brilliance

Możesz użyć uniwersalnego szablonu Brilliance, aby utworzyć witrynę biznesową. Jest kompatybilny z WooComerce, więc możesz stworzyć na nim sklep i od razu zacząć sprzedawać. Zaletą jest możliwość personalizacji wyglądu, co może wyróżnić Cię na tle konkurencji.

Więcej informacji i demo

OnePress

OnePress

Czasami do zaprezentowania firmy wystarczy jednostronicowa witryna internetowa. Prostą i przejrzystą formę oferuje darmowy szablon OnePress, który sprawdzi się niezależnie od tego, czym zajmujesz się w biznesie. Szablon posiada prosty design, w którym doskonale wyróżniają się zdjęcia produktów.

Więcej informacji i demo

Auberge

Auberge

Szablon Auberge to odpowiednie rozwiązanie dla kawiarni, restauracji lub witryn z przepisami. Obsługuje między innymi wtyczkę WebMan Amplifier do tworzenia przepisów, a także obsługuje tłumaczenia na różne języki.

Więcej informacji i demo

Przedstawiłem Ci darmowe szablony, które mnie zainteresowały. Jeśli masz jakieś inne wskazówki, podziel się nimi ze mną w komentarzach?

? Wskazówka: jeśli chodzi o szablony premium, mam świetne doświadczenia z tymi motywami WordPress : szablon Divi i Avada . Są bardzo elastyczne i nadal łatwe w konfiguracji nawet dla początkujących.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj