Darmowe szablony WordPress – TOP 30

Wybrałem dla Ciebie najlepsze szablony WordPress za darmo. TOP 30 darmowych szablonów, które urzekły swoim wyglądem, jakością, szybkością i pomysłowością. Istnieje wiele darmowych motywów WordPress i trudno się między nimi poruszać. Ten artykuł Ci w tym pomoże.

Darmowe szablony WordPress

Darmowe szablony WordPress stają się coraz bardziej popularne. To potwierdza liczbę pobrań. Dzieje się tak, ponieważ nawet darmowe motywy zapewniają użytkownikom wiele opcji tworzenia w pełni funkcjonalnej i dobrze wyglądającej witryny.

Przed wyborem konkretnego szablonu polecam zapoznać się z instrukcją jak wybrać szablon WordPress .

Oto mój ranking TOP 30 darmowych szablonów na rok 2018:

1. Dwadzieścia siedemnaście (ponad milion pobrań)

dwadzieścia siedemnaście

Zamieszkuje witrynę stworzoną przez szablon WordPress Twenty Seventeen. Odwiedzającego natychmiast przyciąga nagłówek, w którym można wstawić wideo lub obrazy zmodyfikowane animacją. Na stronie głównej znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do biznesu: przejrzyste menu, wyszukiwanie, link do sieci społecznościowych, możliwość wstawienia logo. Użytkownicy, którzy nie przepadają za prostym układem, z pewnością ucieszą się z możliwości asymetrycznego układu siatki obrazów.

Twenty Seventeen jest responsywny i może być używany w wielu językach. Będzie on wykorzystywany przez przedsiębiorców i mniejsze firmy do stworzenia atrakcyjnie wyglądającej strony biznesowej. Jeśli to krótkie podsumowanie jego zalet nie przekonało Cię o jego zaletach, być może przekona Cię ponad 1 milion pobrań.

Więcej informacji i demo

2. Dwadzieścia szesnaście (600 000 pobrań)

dwadzieścia szesnaście

Twenty Sixteen jest przeznaczony do tworzenia bloga lub minimalistycznej strony internetowej . Posiada dwie opcje ustawień menu. Pierwsze menu znajduje się na górze, a drugie – opcjonalne menu z boku. Użytkownik ma do wyboru kilka schematów kolorystycznych. Z ogólnego układu tego darmowego szablonu WordPress poczujesz przestrzeń. Odwiedzający będą czuli się na stronie komfortowo i bez problemu odnajdą się po niej.

Więcej informacji i demo

3. Dwadzieścia piętnaście (ponad 400 000 pobrań)

dwadzieścia piętnaście

Szablon Twenty Fifteen jest przeznaczony głównie dla profesjonalnych i osobistych blogów. Jest przejrzysty i zoptymalizowany dla wszystkich typów urządzeń. Użytkownicy z pewnością docenią jego łatwą konfigurację. Umieszczenie menu z boku strony daje wystarczająco dużo miejsca na jego treść. Tekst i zdjęcia będą się pięknie wyróżniać na tym motywie WP. Istnieją różne opcje zapisywania obrazów i tekstu, wiele menu i jest dostosowany do różnych języków.

Więcej informacji i demo

4. Sydney (ponad 200 000 pobrań)

Sydnej

Sydney to w pełni responsywny szablon WordPress dla przedsiębiorców, firm biznesowych i freelancerów. Strona utworzona za pomocą tego darmowego szablonu WordPress wygląda naprawdę profesjonalnie . Jego wygląd z pewnością wyróżni Cię na tle innych witryn. Sydney oferuje wiele opcji personalizacji wyglądu, ustawień obrazu, w tym nowoczesne układy mansory i dostęp do wszystkich czcionek Google.

Więcej informacji i demo

5. OceanWP (ponad 100 000 pobrań)

oceanwp

Projekt tego wielofunkcyjnego szablonu WordPress wygląda profesjonalnie. OceanWP jest w pełni responsywny, zoptymalizowany pod kątem SEO i kompatybilny z wieloma wtyczkami WordPress . Na przykład za pomocą wtyczki WooCommerce, Visual Composer i Beaver Builder. Tworząc stronę użytkownik ma do wyboru kilka alternatyw dla jej ostatecznego wyglądu. Mimo szerokich możliwości jest szybki. Dobrze wyróżni się na nim strona firmowa, e-sklep, blog czy prezentacja portfolio.

Więcej informacji i demo

6. Witryna sklepowa (ponad 100 000 pobrań)

witryna sklepowa

Storefront to darmowy szablon WordPress dla e-sklepu. Ponieważ w jej rozwoju uczestniczyli autorzy wtyczki WooCommerce, jest ona w pełni kompatybilna z większością jej rozszerzeń. Storefront zamienia każdy e-sklep w nowoczesny i dobrze zaaranżowany sklep. Jest przystosowany do komputerów, tabletów i telefonów komórkowych oraz zoptymalizowany pod kątem SEO.

Istnieje również kilka rozszerzeń Storefront, których można użyć do dostosowania witryny do sprzedaży określonego typu produktu: modnej odzieży, elektroniki, książek, leków i materiałów medycznych, artykułów biurowych i artystycznych. W tematach potomnych dla Storefront znajdziesz również rozwiązania dla dużych e-sklepów z różnymi rodzajami towarów.

Więcej informacji i demo

7. GeneratePress (ponad 100 000 pobrań)

generujprasę

GeneratePress nadaje się do tworzenia stron o różnym ukierunkowaniu. Wyróżniają się na tym blogi i strony firmowe. Dzięki kompatybilności z wtyczką WooCommerce, za jej pomocą można również stworzyć e-sklep. Ponadto jest kompatybilny z wtyczkami WPML, BuddyPress, bbPress i wieloma innymi.

GeneratePress jest zoptymalizowany pod kątem SEO i szybki. Jego konstrukcja ładnie wyróżnia się również na urządzeniach mobilnych. Jest przetłumaczony na 20 języków, zawiera 9 wbudowanych widżetów, kilka opcji układu strony i układy menu.

Więcej informacji i demo

8. Zerif Lite (ponad 100 000 pobrań)

zerit lite

Zerif Lite to jeden z minimalistycznych jednostronicowych szablonów WordPress za darmo . Nadaje się do prezentacji mniejszych firm, freelancerów, firm usługowych oraz do zdjęć lub stron osobistych. Został opracowany na frameworku Bootstrap. Posiada prosty i nowoczesny design. Jest kompatybilny z wtyczkami Retina i WooCommerce.

Więcej informacji i demo

9. ColorMag (ponad 100 000 pobrań)

kolormag

ColorMag jest odpowiedni dla magazynów internetowych, gazet i blogów . Świetnie sprawdzi się również do prezentacji drukarni i firm usługowych. Jest w pełni responsywny i łatwy w regulacji. Oferuje kilka opcji dostosowywania wyglądu i wysokiej jakości kolorowy wyświetlacz. ColorMag jest kompatybilny z kreatorem stron Elementor, wtyczkami Retina i WooCommerce.

Więcej informacji i demo

10. Customizr (ponad 100 000 pobrań)

customizr

Customizr to kolejny uniwersalny szablon . Jego twórcy myśleli głównie o odwiedzających witrynę. Customizr ma ładny wygląd, jest szybki i dostosowany do wszystkich przeglądarek i urządzeń. Oferuje wiele opcji i funkcji. Niemniej jednak można go szybko regulować. Jest kompatybilny z kilkoma wtyczkami WordPress .

Nadaje się dla firm handlowych, firm oferujących różne usługi, przedsiębiorców, blogów, fotografów, sklepów internetowych (zgodnych z WooCommerce) i stron dyskusyjnych . Jest również przetłumaczony na kilka języków.

Więcej informacji i demo

11. Hestia (ponad 90 000 pobrań)

hestia

Swobodnie dostępny wielofunkcyjny szablon WordPress Hestia jest przeznaczony dla restauracji, agencji ślubnych i modowych, freelancerów, fotografów, artystów i start-upów. Ma ładny design. Kilka wtyczek można wykorzystać do rozszerzenia jego funkcji. Hestia jest kompatybilna z Flat Parallax Slider, Photo Gallery, Travel Map, Elementor Page Builder, Retina i WooCommerce. W motywie możesz ustawić własne logo, nagłówek, wybrać kolorystykę i układ przestrzenny.

Więcej informacji i demo

12. Widok (ponad 90 000 pobrań)

przewaga

Vantage nadaje się do wielu zastosowań. Docenią ją freelancerzy, blogerzy, fotografowie, a także przedsiębiorcy i większe firmy. Dzięki wbudowanej wtyczce MetaSlider oferuje możliwość stworzenia unikalnego i zoptymalizowanego pod kątem SEO pokazu slajdów. Oprócz tej wtyczki, Vantage zawiera inne: Page Builder, który oferuje tworzenie responsywnego układu strony oraz WooCommerce, który jest wysokiej jakości rozwiązaniem do tworzenia sklepu internetowego.

Więcej informacji i demo

13. Hueman (ponad 70 000 pobrań)

hueman

Hueman powstał głównie z myślą o blogach i magazynach internetowych. Jest szybka, przejrzysta i responsywna. Celem jego autorów było zwiększenie ruchu na stronach tworzonych z tego tematu. Ich układ jest przejrzysty i dostosowany do potrzeb zwiedzających. Hueman oferuje nieograniczone ustawienia kolorów, wiele ustawień menu, podziały stron i korekty nagłówków. Oczywiście możliwość łączenia się z sieciami społecznościowymi.

Więcej informacji i demo

14. Przestronny (ponad 70 000 pobrań)

przestronny

Przestronny to wielofunkcyjny, swobodnie dostępny motyw WordPress . Będą z niego korzystać blogerzy, przedsiębiorcy, firmy o różnych specjalizacjach oraz firmy usługowe. Zdjęcia również pięknie się na nim wyróżniają. Przestronny oferuje 4 różne opcje układu strony, wiele widżetów, różne opcje układu bloga i podstawowe ustawienia kolorów.

Więcej informacji i demo

15. Astra (ponad 70 000 pobrań)

astra

Użyj bezpłatnie dostępnego szablonu Astra WP, aby stworzyć bloga, osobiste portfolio, stronę biznesową lub sklep internetowy. Jest bardzo szybki, zoptymalizowany pod kątem SEO i gotowy na wiele wtyczek. Na przykład Visual Composer , SiteOrigin , Divi builder , Elementor i WooCommerce . Astra jest prosta – wystarczy kilka minut, aby stworzyć stronę.

Więcej informacji i demo

16. OnePress (ponad 70 000 pobrań)

onepress


Z OnePress korzystają przedsiębiorcy, firmy o różnych specjalizacjach, agencje cyfrowe i freelancerzy. Jakość i responsywny design , gotowość do WooCommerce i optymalizacji SEO zapewnią profesjonalną prezentację. Stwórz stronę internetową w kilka minut za pomocą tego darmowego szablonu WordPress .

Więcej informacji i demo

17. Musujące (ponad 60 000 pobrań)

musujący

Sparkling to jeden z minimalistycznych szablonów WP. Nadaje się do tworzenia blogów, witryn o edukacji, rozrywce, podróżach, dla fotografów, projektowania i sztuki czy restauracji. Została stworzona przy użyciu frameworka Bootstrap 3, co sprawia, że jej design dobrze wyróżnia się na urządzeniach mobilnych. Sparkling oferuje możliwość prezentacji zdjęć na pełnym ekranie, łącza do sieci społecznościowych oraz szereg widżetów do wygodnych ustawień funkcji. Jest kompatybilny z wieloma wtyczkami.

Więcej informacji i demo

18. Cnota (ponad 60 000 pobrań)

cnota

Virtue ma bardzo ładny design. Możliwość rozciągnięcia obrazu na całą szerokość strony docelowej zachwyci każdego odwiedzającego. Przeznaczony jest dla firm biznesowych, osobistych stron internetowych, a dzięki kompatybilności z WooCommerce również dla e-sklepów. Jego wygląd predestynuje go również do tworzenia reprezentacyjnej promocji biur podróży i projektantów oraz fotografów. Virtue został opracowany na frameworku Bootstrap. Chociaż zawiera wiele różnych opcji układu strony, jest łatwy do skonfigurowania.

Więcej informacji i demo

19. Łącznie (ponad 60 000 pobrań)

całkowity

Total przynosi kompletne rozwiązanie do tworzenia witryny. Ma prosty, przyjemny wygląd. Total jest zoptymalizowany pod kątem SEO i gotowy na wiele wtyczek WordPress . Będą z niego korzystać przedsiębiorcy o różnych specjalizacjach. Prezentacja towarów i usług za pomocą tego bezpłatnego szablonu WordPress wygląda bardzo profesjonalnie.

Więcej informacji i demo

20. Grafen (ponad 40 000 pobrań)

grafen

Grafen oferuje wiele wariantów tworzenia stron. Dzięki nim Twoja strona z pewnością przyciągnie swoim niepowtarzalnym wyglądem. Jest dostępny w maksymalnie 40 językach. Wadą tego bezpłatnego szablonu WordPress jest to, że nie reaguje. Jednak ustawienia mobilne można kupić osobno. Dzięki możliwości wyboru różnych formatów artykułów, będzie używany przez blogerów i freelancerów. Grafen nadaje się również do tworzenia atrakcyjnej prezentacji firm i przedsiębiorców.

Więcej informacji i demo

21. Posejdon (ponad 40 000 pobrań)

Posejdon

Na pierwszy rzut oka szablon WordPress Poseidon zachwyca przejrzystym i przyciągającym wzrok designem . Ma pełnoekranowy pokaz slajdów, wbudowane niestandardowe nagłówki, logo, linki do mediów społecznościowych oraz ustawienia menu i obrazu. Blogerzy z pewnością ucieszą się z możliwości zamieszczania komentarzy. Poseidon nadaje się do profesjonalnych i osobistych blogów, ale jest również używany przez mniejsze magazyny internetowe.

Więcej informacji i demo

22. MH Magazine Lite (ponad 40 000 pobrań)

mh magazyn lite

Jak sugeruje sama nazwa tego darmowego szablonu WordPress , jest on przeznaczony przede wszystkim dla magazynów internetowych . Nadaje się również do profesjonalnych blogów. Artykuły i wkłady można wyraźnie podzielić na różne kategorie w witrynie. Personalizacja strony oferuje niestandardowe ustawienia nagłówków, układy stron, wstawianie obrazów prezentacji, ustawienia menu i dodawanie komentarzy pod artykułami. MH Magazine Lite jest szybki i zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek. Istnieje wiele płatnych rozszerzeń.

Więcej informacji i demo

23. Zgrabny (ponad 40 000 pobrań)

kształtny

Urzekający design strony tytułowej przyciągnie uwagę. Ten jednostronicowy motyw ma kilka zalet: Kształty są zoptymalizowane dla wszystkich urządzeń. Ma wiele alternatyw personalizacji. Oferuje kilka wstępnie przygotowanych stron wprowadzających, układy obrazów i zdjęć oraz formaty artykułów. Obsługuje wiele wtyczek. Na przykład WooCommerce, Jetpack, Contact Form 7, Yoast SEO i Google Analytics firmy Yoast. Shapely nadaje się do witryn poświęconych różnym rodzajom biznesu, e-sklepów, osobistych stron internetowych i blogów.

Więcej informacji i demo

24. Hipnotyzuj (30 000+ pobrań)

hipnotyzować

Stwórz stronę bardzo łatwo dzięki ogólnodostępnemu wielofunkcyjnemu szablonowi WP Mesmerize. Dzięki kilku wstępnie przygotowanym stronom głównym, pięciu projektom nagłówków oraz funkcji przeciągnij i upuść, nawet początkujący może ją spersonalizować. Posiada również ponad 30 gotowych sekcji treści i ustawień wideo lub pokazu slajdów w tle strony. Mesmerize nadaje się do tworzenia profesjonalnych prezentacji biznesowych i usług dla freelancerów, fotografów i blogerów.

Więcej informacji i demo

25. Napisz (ponad 30 000 pobrań)

pisać

Writee jest przeznaczony głównie dla blogerów. Dzięki projektowi, który jest do tego przystosowany, wyróżni się blog o tematyce podróżniczej, kulinarnej, recenzje książek i różnych produktów czy blog poświęcony tematyce politycznej. Writee reaguje. Swoim wyglądem przyciąga również uwagę na urządzeniach mobilnych. Oferuje kilka alternatyw dostosowywania dla konkretnego bloga, ustawień menu, obrazów, formatów artykułów i komentarzy. Obsługuje również wiele języków.

Więcej informacji i demo

26. Flash (ponad 20 000 pobrań)

Lampa błyskowa

Flash to responsywny, wielofunkcyjny darmowy motyw. Jej różnorodność predestynuje ją do tworzenia strony według wyobrażeń konkretnego użytkownika. Jego konfigurację ułatwia wbudowana wtyczka ThemeGrill Demo Importer, która ładuje wersję demonstracyjną w ciągu kilku sekund. Ponadto zawiera wtyczkę Flash Toolkit i narzędzie do tworzenia stron SiteOrigin. Ma naprawdę wszechstronne zastosowanie. Nadaje się do stworzenia strony firmowej, bloga, strony restauracji, a dzięki kompatybilności z WooCommerce również do sprzedaży różnych produktów i stworzenia sklepu internetowego.

Więcej informacji i demo

27. Jarmuż (ponad 20 000 pobrań)

Jarmuż

Eleganckie, efektowne, piękne i dobrze zaaranżowane – te wszystkie słowa opisują design motywu Kale. Został opracowany przede wszystkim dla blogów o jedzeniu i gotowaniu . Użytkownicy docenią jego łatwą konfigurację. Zawiera wstępnie wbudowane opcje układu strony głównej, wyświetlanie artykułów, widżety ustawień funkcji, wielopoziomowe menu i wiele więcej.

Dzięki wbudowanemu połączeniu z sieciami społecznościowymi i wtyczce WooCommerce można go łatwo dostosować do wielu celów. Będą z niego korzystać freelancerzy, mniejsze firmy i blogerzy. Wyróżnią się na nim artykuły i zdjęcia skupione na stylu życia, modzie, podróżach i rękodziełach.

Więcej informacji i demo

28. Owocne (10 000 pobrań)

owocny

Fruitful ma lekki, czysty design . Choć wygląda prosto, zawiera wiele opcji konfiguracji poszczególnych funkcji. Możesz wybrać układ menu, zapisać nagłówek, kolory, czcionki i logo. Posiada wbudowany suwak obrazu jQuery. Obsługuje wtyczki WooCommerce i WPML. Jest przeznaczony do różnych celów, od osobistych stron internetowych po profesjonalnie ukierunkowane prezentacje firmowe i sklepy internetowe.

Więcej informacji i demo

29. Zbiorczo (10 000 pobrań)

cielsko

Motyw WP Bulk ma wiele zastosowań . Jego wygląd i możliwości ustawienia docenią firmy, fotografowie i artyści. Projekt i funkcje szablonu są również odpowiednie dla blogów o podróżach, zwierzętach, jedzeniu i innych specjalnościach. Dzięki kreatorowi stron internetowych Elementor możesz bardzo łatwo stworzyć stronę internetową. Bulk jest również kompatybilny z WooCommerce.

Więcej informacji i demo

30. Ashe (10 000 pobrań)

popiół

Wszystko będzie dobrze wyglądać na stronie stworzonej za pomocą Ashe. Jest przeznaczony dla osobistych i profesjonalnych witryn dotyczących zdrowia, fitnessu, stylu życia, mody, gotowania, sztuki i podróży . Skorzystają z niego także mniejsze firmy, fotografowie i blogerzy. Elegancki wygląd tego darmowego szablonu WordPress zachwyci każdego odwiedzającego. Funkcjonalnie rozplanowane menu zapewnia jego przejrzystość.

Ashe jest responsywny, zoptymalizowany pod kątem SEO i obsługuje wtyczkę WooCommerce. Jego funkcje obejmują na przykład możliwość ustawienia wielu autorów, prezentowania zdjęć na pełnym ekranie i konfigurowania linków do sieci społecznościowych.

Więcej informacji i demo

Darmowe szablony WordPress – wnioski

Przedstawiłem Ci szablony, które najbardziej mnie zainteresowały. Wiele z nich z powodzeniem wykorzystałem w różnych projektach. Który lubisz najbardziej? Komentarz. 🙂

Wskazówka: jeśli chodzi o szablony premium, mam świetne doświadczenia z tymi motywami WordPress : szablon Divi i Avada . Są bardzo elastyczne i nadal łatwe w konfiguracji nawet dla początkujących.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj