Jak znaleźć szablon WordPress (samouczek)

W tym artykule użyję przykładu mojego bloga, aby pokazać, jak szukać szablonu WordPress . W artykule jak wybrać szablon WordPress doprecyzowałem jakie mam wymagania co do szablonu i teraz przejmę samo wyszukiwanie.

Jak przeszukiwać szablon WordPress

Szukaj na wordpress.org

Najpierw postanowiłem zajrzeć do podstawowego repozytorium szablonów na wordpress.org . Istnieje wiele darmowych motywów wysokiej jakości. Jeśli znajdę tu odpowiedni szablon, nie ma sensu kupować tematu opłacanego gdzie indziej. Oto jak znaleźć szablon WordPress na wordpress.org:

1. Ustawię odpowiednie filtrowanie

Jak widać na poniższym obrazku, mamy kilka opcji filtrowania tematu. Muszę efektywnie korzystać z tych opcji i odpowiednio odfiltrować podzbiór kandydatów , ponieważ nie mam czasu na przeglądanie wszystkich istniejących szablonów 4163.

Najpierw postaram się przyjrzeć filtrowaniu według popularności, bo wychodzę z wniosku, że najpiękniejsze (i jednocześnie najlepsze tematy) mogą być najbardziej popularne wśród ludzi. Tutaj zgodnie ze zdjęciami w liście szablonów szukam tych, które mnie pociągają i stopniowo je otwieram.

Tematy z wordpress.org
Tematy z wordpress.org

2. Zobaczę szablon demo

W szczegółach szablonu (patrz obrazek poniżej) klikam przycisk „Podgląd” i widzę szablon demonstracyjny. Tutaj musisz być ostrożny , jak sam się przekonasz, w tych demonstracjach szablonów jest niewiele przykładowych treści, więc są one prawie puste i nie wyglądają tak blisko, jak na przykładowym obrazie.

Dlatego zawsze sprawdzę, czy uda mi się znaleźć lepsze demo , patrząc na stronę główną motywu (klikając niebieski link „Strona główna motywu”) lub wyszukując link do demonstracji w opisie szablonu (np. ten konkretny przykładowy szablon miał go na końcu opisu).

Szczegóły szablonu
Szczegóły szablonu

3. Przyjrzę się ocenie szablonu

Sprawdzę, czy szablon ma dobre oceny. Ewentualnie kliknę na nie i zobaczę szczegóły oceny. Z pewnością nie wybrałbym szablonu, w którym wiele osób pisze, że nie działa on dla nich prawidłowo.

ocena szablonu
Ocena szablonu

4. Widzę datę ostatniej aktualizacji

Nie trzeba dodawać, że nie wybiorę motywu dinozaura, który nie był aktualizowany od lat. Ponieważ potrzebuję, aby działał poprawnie z obecną wersją WordPress i aktualnymi wersjami przeglądarek.

Data aktualizacji szablonu
Data ostatniej aktualizacji

5. Zobacz liczbę aktualnych instalacji i forum wsparcia

Liczba aktywnych instalacji wskazuje mi, czy szablon jest dobrze wykonany. Na WordPress doceniam to, że pokazuje nam również liczbę aktywnych instalacji , ponieważ po liczbie pobrań trudno byłoby wywnioskować, czy jest to szablon jakościowy. Dzięki temu wiem, że gdyby temat był kiepskiej jakości lub nieaktualny, ludzie by go odinstalowali i nie byłoby tak dużej liczby aktywnych instalacji.

Zajrzę też na forum wsparcia , gdzie zauważam ilość problemów z tematem, ale przede wszystkim czy i jak często autorzy szablonu odpowiadają na komentarze i czy stopniowo zamykają poszczególne wątki jako rozwiązane.

Forum wsparcia WordPress
Forum wsparcia WordPress

Ewentualnie otworzę autora tematu i zobaczę, czy ma więcej szablonów lub wtyczek. Może to wskazywać na jego staż programistyczny.

6. Dodaj temat do moich ulubionych

WordPress zapisuje motywy w ulubionych

Stopniowo, jak patrzę na poszczególne szablony, zapisuję te, które trafiają do moich ulubionych (jeśli nie znasz przypadkiem, robię to klikając w serce :)).

To da mi dokładniejszą listę, a dodatkowo zostaną dla mnie zapisane, co uważam za praktyczne. Dlatego polecam założyć konto na wordpress.org. Swoją drogą to moje konto , na którym możesz zobaczyć jakie tematy lubię i jakie wtyczki do tej pory działały dla mnie najlepiej.

WNIOSEK: Przeszukałem repozytorium wordpress.org, ale żaden z darmowych szablonów nie spełnia moich wymagań. Dlatego zamierzam zobaczyć ofertę płatnych szablonów w 2 najsłynniejszych repozytoriach – Eleganckie motywy i Themeforest .

Szukaj w eleganckich motywach

Jak znaleźć szablon WordPress na elegantthemes.com – to dość proste. Obecnie widzę 88 szablonów w motywach Elegant . Ich główną siłą napędową jest wielofunkcyjny motyw Divi , którego używam w kilku projektach. Oceniam go pozytywnie , można go ładnie dostosować i ma wyrafinowany kreator stron (konstruktor stron / kompozytor).

WNIOSEK: Znalazłem tu kilku kandydatów, ale postanowiłem zajrzeć do największego repozytorium tematów – Themeforest .

Szukaj w Themeforest

Themeforest zawiera do 7800 szablonów WordPress . Patrzenie na nie wszystkie jest dla mnie nierealistyczne, więc muszę odpowiednio ustawić filtrowanie i dotrzeć do tematów, w których może być wybrany.

Dlatego pokażę Ci, jak wyszukać szablon WordPress na themeforest.net :

Kliknij kategorie filtrów:

Kategoria filtrów tematycznych
Kategoria filtrów tematycznych

1. Ustaw kategorie filtrów

Nie potrafię opisać wszystkich kategorii, ale w skrócie, kategoria „Kreatywna” jest używana głównie przez firmy projektowe i kreatywne, „eCommerce” dla sklepu internetowego, „BuddyPress” dla sieci społecznościowej i inne, które są dla mnie bardziej zrozumiałe.

W moim przypadku pasuje kategoria „ Blog/Magazyn ”. Po wybraniu dana kategoria została zapisana w filtrze. Oto jeden haczyk — ponownie kliknę element kategorii, a teraz znajdę jeszcze bliższe kategorie do wyboru. Podkategoria „Osobiste” jest dla mnie najbardziej odpowiednia, więc ją wybrałem.

2. Ustawienia zgodności szablonów

Mam do wyboru ponad 700 szablonów, a to i tak dużo. Wiem jednak, że w przyszłości planuję prowadzić wielojęzyczny blog . Dlatego klikam na kryterium filtrowania „Zgodny z” i wybieram WPML (wtyczka do obsługi wielojęzyczności). W podobny sposób możesz wybrać na przykład WooCommerce (dla e-sklepu), Visual Composer (najlepiej oceniany kompozytor stron), BuddyPress (sieć społecznościowa) i tak dalej.

Themeforest — obsługa szablonów
Themeforest — obsługa szablonów

Pozostało mi tylko ustalić kolejność wyników. Przyciągają mnie bestsellery, najlepiej oceniane, a nawet najnowsze.

3. Zobacz demo szablonu

Kiedy mam wszystko skonfigurowane, zaczynam przewijać listę szablonów i stopniowo przyglądam się ich dema i szczegółom. Dostrzegam te same rzeczy, o których wspomniałem powyżej. WSKAZÓWKA: po najechaniu na ikonę szablonu pojawia się opcja „Podgląd na żywo”, dzięki której mogę od razu otworzyć dema szablonów:

Themeforest - podgląd na żywo
Themeforest – podgląd na żywo

4. Zapisz w ulubionych szablonach

Jak wspomniałem podobny sposób patrzenia – czyli patrzę na autora tematu, jego oceny, komentarze i tym podobne. Polecam również założenie tutaj konta użytkownika i zapisanie interesujących Cię szablonów. Ceny podane są w dolarach, więc w euro to trochę mniej (powiedzmy, że 50 dolarów to około 46 euro).

Jak znaleźć szablon WordPress — wnioski

W końcu najbardziej spodobał mi się motyw z themeforest , więc zdecydowałem się go kupić. Artykuł o wyszukiwaniu szablonu WordPress nie jest jedynym poprawnym sposobem wyboru szablonu, chciałem raczej nakreślić, jak to zrobić.

Ponadto niektóre z wymienionych przeze mnie kryteriów nie są ściśle deterministyczne> nawet jeśli temat ich nie spełnia, nie oznacza to automatycznie, że jest zły. Wolałbym je traktować jako wskaźniki, które łącznie wskazują, czy dany szablon jest dla nas najbardziej odpowiedni. Jeśli macie własne wskazówki i triki dotyczące wyboru szablonów, chętnie podzielę się nimi w komentarzach.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj