Co to jest edytor postów

WordPress vizuálny editor zobrazuje váš príspevok v tej podobe, ako bude zobrazený na stránke. Vo vizuálnom editore pracujete podobne ako v inom bežnom textovom editore. Pomocou tlačidiel alebo klávesových skratiek môžete meniť typ  Edytor postów w WordPress umożliwia edycję treści artykułów i stron.

Pojawia się na stronie tworzenia i edytowania posta pod tytułem artykułu lub strony.

Edytor WordPress

W większości motywów WordPress podczas tworzenia postów napotkasz dwa podstawowe edytory postów:

Edytor wizualny WordPress

Edytor wizualny i tekstowy WordPress
Edytor wizualny i tekstowy

Edytor wizualny WordPress wyświetla Twój post tak, jak będzie wyświetlany na stronie. W edytorze wizualnym pracujesz podobnie do innego zwykłego edytora tekstu.

Za pomocą klawiszy lub skrótów klawiaturowych możesz zmieniać czcionkę, kopiować i wklejać tekst, ustawiać punktory, punktory numeryczne i nie tylko. Możesz także dołączyć link do innej strony lub jednego z postów w swojej witrynie.

Dodatkowo edytor wizualny pozwala na wybór trybu pisania bez ingerencji . Aby pisać tak, aby tekst był wyświetlany na pełnym ekranie, naciśnij písanie bez rušeniaw prawym górnym rogu edytora wizualnego. W tym trybie pisania wszystkie paski narzędzi z wyjątkiem przycisków edytora wizualnego są ukryte.

Edytor tekstu WordPress

Edytor tekstu WordPress wyświetla również tekst z kodami html. W edytorze tekstu cała treść, którą umieściłeś w swoim poście, jest wyświetlana w formacie html. Przyciski w edytorze tekstu działają na dwa sposoby. Jeśli zaznaczysz tekst, a następnie klikniesz przycisk, wstawisz kod html na początku i na końcu tekstu jednocześnie.

Jeśli klikniesz przycisk bez podświetlenia konkretnego tekstu, wprowadzisz kod, który zostanie zastosowany do wpisywanego tekstu. Naciśnij przycisk ponownie, aby zamknąć kod. Edytor tekstu polecany jest dla użytkowników posiadających przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu html.

Aby zmienić aktualny edytor, w którym pracujesz, użyj przycisku nad oknem, w którym tworzysz treść strony lub artykułu.

Redaktor Gutenberg

Najnowszym edytorem WordPress jest Gutenberg. Gutenberg jest dostępny od WordPress w wersji 5.0. Gutenberg pracuje na zasadzie blokowej. Możesz tworzyć bloki dla wszystkich rodzajów zawartości strony: tekstu, obrazów, filmów w arkuszach kalkulacyjnych i nie tylko. Możesz przenosić i edytować poszczególne bloki podczas tworzenia stron i postów, co pomaga lepiej zrozumieć ostateczny wygląd Twojej strony.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj