7 najczęstszych kłamstw o WordPress

Według statystyk 26% witryn korzysta z WordPress . Oprócz tych informacji wciąż jest wiele osób, które niewiele wiedzą o WordPress lub ich informacje są zniekształcone. Z jednej strony to naturalne, dostajemy go dużo. Jednak nie wszystko w Internecie jest prawdziwe i nie każda informacja, którą słyszysz jest prawdziwa. I wtedy pojawiają się wszystkie te nieporozumienia.

Zebrałem najczęstsze opinie i wypowiedzi na temat WordPress , które ludzie słyszeli, ale należą one dokładnie do tego pudełka – nieprawdziwe.

1. W końcu WordPress jest dla blogerów

To są informacje o WordPress , które  Chyba najczęściej słyszę. Może ma to uzasadnienie. WordPress to system CMS, na którym możesz stworzyć swoją stronę bez opanowania języków programowania. Po prostu stosujesz motywy,  szablony, moduły i widżety… Cóż, oczywiście nie jest to takie proste. Aby to zrobić, będziesz potrzebować odrobiny umiejętności i wiedzy. Jednak WordPress jest bardzo elastyczny i oferuje wiele naprawdę fajnych, już zakodowanych motywów. Po prostu wybierz. Przeciętny użytkownik, który średnio zna internet i technologię komputerową, może bez większych problemów stworzyć swojego bloga WordPres, nie poświęcając na jego tworzenie połowy życia i tysiąca i jednej nieprzespanych nocy. Jednak na WordPress działają nie tylko blogi. Nie są nawet w większości w porównaniu do innych typów witryn. Na WordPress możesz zbudować zwykłą stronę internetową, e-sklep, magazyn online… Opcje i kategorie pochodzą z wymysłu świata.

blogger

2. WordPress nie jest bezpieczny

WordPress jest bezpieczny i to jeden z powodów jego popularności. Jest to system open source, co oznacza, że jego kod jest dostępny online. Ataki złośliwego oprogramowania lub DDOS są powszechne na stronach internetowych. Ale te ataki nie zdarzają się tylko w przypadku WordPress . Jeśli chcesz, aby Twoja witryna była bezpieczna, jest jeszcze jedna rada. Wszystko, co musisz zrobić, to zabezpieczyć swoją witrynę i regularnie ją aktualizować. Ale samo silne hasło nie wystarczy. To zajmie trochę więcej pracy. Przeczytaj wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoja witryna WordPress była bezpieczna.

security

3. WordPress jest dla początkujących

Często spotykam się z opinią, że WordPress jest szczególnie odpowiedni dla początkujących, ponieważ pracując z nim nie trzeba znać CSS, HTML ani programowania. Nie jest to jednak do końca prawda. WordPress jest łatwy w użyciu dla początkujących, którzy nie mają doświadczenia w programowaniu, ale jest również używany przez duże firmy. Nie można jednak uniknąć kodowania w dużej witrynie i witrynie, którą chcesz.

4. WordPress nie obsługuje e-commerce

Nie jest prawdą, że WordPress nie współpracuje z kartami kredytowymi i bramkami płatniczymi. Wręcz przeciwnie, oferuje szereg modułów, dzięki którym możesz wygodnie stworzyć swój e-sklep i prowadzić go. Najpopularniejszym jest moduł WooCommerce . Możesz także wybrać jedną z kilku opcji bramki płatności .

e-commerce

5. Obsługa WordPress jest bardzo ograniczona

Spotkałem się z kilkoma opiniami ludzi, którzy słyszeli, że skoro WordPress jest darmowy, nie mogą oczekiwać dodatkowego, niezawodnego wsparcia. To prawda, że WordPress jest oprogramowaniem typu open source, ale zapewnia wsparcie. WordPress ma ogromną aktywną społeczność wolontariuszy, którzy pomagają tłumaczyć nowe wersje, pracować nad modułami, tematami, odpowiadać na pytania na forum i nie tylko. Istnieje również wiele firm, które współpracują z WordPress i chętnie Ci pomogą.

6. WordPress jest darmowy, a jego jakość jest niska

WordPress nie jest rozwijany przez mały zespół programistów. WordPress jest rozwijany przez globalną społeczność składającą się z osób indywidualnych, małych i dużych firm. WordPress wciąż jest kilka kroków przed jakimkolwiek innym systemem open source. Oczarował także duże firmy, takie jak CNN, Microsoft, Adobe, The New York Times i wiele innych.

WordPress org temy

7. Większość witryn WordPress wygląda podobnie

To kolejna powszechna i dezinformacja. Tysiące motywów oferowanych przez WordPress są bezpłatne. Nie oznacza to jednak, że będą wyglądać tak samo. Każdy temat jest wystarczająco elastyczny. WordPress oferuje również tak zwane motywy premium, które oferuje w symbolicznych cenach. W przypadku motywów możesz zmienić kolor tła, dodać logo lub w inny sposób dostosować swoją witrynę.

Ile z tych stwierdzeń spotkałeś? Czy znasz inne stwierdzenia, o których nie wspomniałem? Podziel się z nim w komentarzach 🙂

Jeśli podobają Ci się nasze artykuły, wesprzyj nas swoim głosem w konkursie Bloger Roku 2015. Otrzymasz również głos  prezent. Dziękujemy! 🙂

BR_2015_kruh

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj