Po co zmieniać domyślną nazwę użytkownika?

Być może nigdy o tym nie myślałeś, ale zmiana nazwy użytkownika to jeden z kilku sposobów ochrony witryny przed hakerami. Domyślnie WordPress jest ustawiony na logowanie jako „admin”. Zalecam jednak zmianę tej nazwy. Jeśli zachowasz nazwę admin, hakerzy będą musieli tylko odgadnąć Twoje hasło. I nie jest to dla nich tak nie do pokonania przeszkoda, jak mogłoby się wydawać. Będą próbować różnych haseł, aż w końcu odgadną je poprawnie, twoje. Jeśli zmienisz nazwę użytkownika, będzie im trochę trudniej dostać się do Twojej witryny.

W tym poście pokażę Ci krok po kroku jak zmienić tę nazwę. Ta zmiana jest najczęściej dokonywana w bazie danych. To, co musisz najpierw wiedzieć, to nazwa Twojej bazy danych. Zanim dokonasz zmiany w bazie danych, musisz wiedzieć, w której części bazy danych musisz dokonać zmiany. Możesz się tego dowiedzieć, przeglądając podstawowe pliki WordPress i wp-config.php. W cPanel w sekcji „Pliki” wybierz przycisk „Menedżer plików”. Następnie w „Wybór katalogu menedżera plików” wybierz „Korzeń sieciowy” lub „Korzeń dokumentu” z listy rozwijanej. Następnie wybierz plik wp-config.php, kliknij przycisk „Edytuj” u góry strony i poszukaj kodu podobnego do kodu pokazanego poniżej.

a
Nazwa bazy danych jest podana w trzecim wierszu, gdzie jest napisane „twoja_baza”. Znasz teraz nazwę bazy danych i możesz ją zmienić w tabeli.W Panelu kliknij „phpMyAdmin” pod „baza danych” na stronie głównej. Po lewej stronie wybierz swoją bazę danych z listy i poszukaj tabeli „wp-useres”. b
Kliknij tabelę wp_users i znajdź swoją nazwę użytkownika na liście.c
Jeśli masz wielu użytkowników, lista może być dłuższa. Kliknij „edytuj” w opcjach tabeli. Wpisz swoją nową nazwę użytkownika wszędzie i dokładnie tak, jak pokazano na obrazku.

d

Zmień także nazwę użytkownika w sekcji „display_name”. Jeśli zmieniłeś wszystko, co chciałeś, pamiętaj, aby zapisać te zmiany.

e
Po zapisaniu wszystkich niezbędnych zmian możesz w pełni korzystać z nowej nazwy użytkownika. Jeśli jednak masz wiele nazw użytkownika, musisz wykonać jeszcze kilka kroków. Wróć do bazy danych list, znajdź tabelę o nazwie „wp-sitemeta”, kliknij opcje tabeli i poszukaj „meta_key” w kolumnie i „site_admins” w wierszu.

f
Kliknij „edytuj” po lewej stronie wiersza i zmień wartości użytkownika w polu „meta_value”.

g
Wszystko, co musisz zrobić, to zmienić „nazwę użytkownika” i wartość jego liczby znaków. Zgodnie z powyższym przykładem zmienisz administratora i zamienisz cyfrę 5 na własną, w zależności od ilości liter, które zawiera twoje imię.
Na przykład, jeśli chcesz zmienić swoją nazwę użytkownika na „klbkovlny28”, kod będzie wyglądał następująco: 1: {i: 0; s: 11: „klbkovlny28”;}. Wszystko, co musisz zrobić, to potwierdzić zmiany, klikając GO.

Pomyślnie zakończyłeś zmianę bazy danych. Wraz z tą zmianą spowodowałeś hakerowi problem. Oprócz zmian w bazie danych istnieje jeszcze jeden, bardzo prosty sposób na zmianę nazwy użytkownika. Po prostu tworzysz nowego użytkownika i przypisujesz mu funkcję administracyjną. Usuniesz pierwotnego administratora. Jednak niektóre moduły wymagają dodatkowych ustawień uprawnień, których nie można ustawić od razu podczas tworzenia nowego konta. Dlatego zalecamy zamiast tego wprowadzenie zmiany w bazie danych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj