Top 5 wtyczek WordPress do formularzy kontaktowych

Chyba nie musimy wyobrażać sobie formularza kontaktowego. Każdy z nas musiał spotkać przynajmniej jednego z ich niezliczonych. Bez problemu wypełnimy jakiś formularz kontaktowy w kilka sekund, a narzekamy na to ile to jest i że w związku z tym nie chcemy go wypełniać lub co najgorsze nie wypełnimy w ogóle . Przede wszystkim dlatego, że jest za długi i pełen dla nas wielu nieistotnych lub zbyt poufnych pytań.

Zapewne zgodzimy się, że wypełnienie formularza kontaktowego nie jest przyjemne, chyba że mamy w tym szczególny interes. Czego większość z nas nie ma. Cóż, pomimo tego, ile negatywów formularza kontaktowego umieściłem teraz na Twojej stronie, potrzebujesz. Zróbmy mniejsze zło z formularza kontaktowego i podpowiedzmy kilka wskazówek, jak nie straszyć klienta od samego początku. Ponadto przyjrzyjmy się, jakie formularze kontaktowe oferuje nam WordPress .

Być może najbardziej znany i najczęściej używany, często określany jako najlepszy, najbardziej logiczny itp. formularz jest dobrze znany formularz kontaktowy 7. Ale czy ten formularz kontaktowy z tajemniczą cyfrą 7 jest prawdziwą alfą i omegą formularzy kontaktowych w świecie WordPress ?
Oczywiście nie. Przyjrzyjmy się kilku alternatywom i znajdźmy 5 najlepszych formularzy kontaktowych na rok 2015.

Formularz kontaktowy 7
Contact-Form-7

Faktem jest, że ten formularz kontaktowy jest nadal numerem 1 wśród formularzy. Nie musimy o tym dyskutować. Dlatego uważam, że ma przywilej znaleźć się wśród 5 na mojej liście TOP 5 formularzy kontaktowych. 7 daje dostęp do następnej sekcji na tablicy WordPress o nazwie „Kontakt”. W tej sekcji możesz tworzyć nowe formularze i edytować istniejące.

Praca z formularzem kontaktowym jest stosunkowo prosta.
Otrzymasz interfejs oparty na znacznikach HTML. Trzeba tylko uważać, aby nie zepsuć konstrukcji.

Formularz kontaktowy-7-edycja

Wynik powinien wyglądać mniej więcej tak:

Formularz kontaktowy-7-formularz-ostateczny

Formy piratów
Pirate-Forms

Powodem, dla którego umieściłem ten formularz kontaktowy na liście, jest jego absolutna prostota. Pirate Forms to obecnie prawdopodobnie najłatwiejszy formularz kontaktowy na rynku.

Jednym z głównych problemów związanych z modułami formularzy kontaktowych jest to, że zmuszają one do samodzielnego tworzenia formularza kontaktowego. Z jednej strony to dobrze, bo w ten sposób można tworzyć wiele formularzy kontaktowych, z drugiej jednak często jest to niepotrzebne.

Jeśli potrzebujesz prostego formularza kontaktowego, dlaczego miałbyś zrobić coś innego niż po prostu aktywować moduł i wybrać, gdzie ma pojawić się określony formularz na stronie. To jest dokładnie filozofia Form Piratów.

Możesz wybrać jeden z trzech sposobów wyświetlania formularza kontaktowego (najłatwiej jest to za pomocą shortcode:
Pirate-Forms-1
Po umieszczeniu shortcode w treści dowolnej strony Twój formularz będzie wyglądał mniej więcej tak:
Pirate-Forms-final-form
Masz również ustawienia do edycji pola, etykiety, wiadomości… Dla większego bezpieczeństwa moduł integruje reCAPTCHA.
Pirate-Forms-options

Formy ninja
Ninja-Forms

Ten formularz kontaktowy jest jednym z tych, które oferują kilka funkcji, które zwiększają ogólną funkcjonalność formularza kontaktowego. Możesz go użyć do stworzenia formularza subskrypcji, różnych ankiet lub czegokolwiek innego, co można wypełnić za pośrednictwem formularza internetowego.

Jego stworzenie jest również stosunkowo łatwe. Zaczynasz od przejścia do „Formularzy” i wybrania „Dodaj nowy”. Tutaj możesz skorzystać z uproszczonego interfejsu typu „przeciągnij i upuść”. Jeśli chcesz dodać pole do formularza, musisz kliknąć określony typ pola. Wtedy pracujesz łatwo, tak jak z WordPress .

Ten moduł naprawdę oferuje wiele możliwości dostosowania. Możesz skonfigurować określone powiadomienia e-mail, które będą wysyłane po pomyślnym wypełnieniu formularza. Więc informujesz siebie i innych użytkowników o pomyślnym zakończeniu. Możesz również dodać do formularza osobę z listy mailchimp.
ninja-form

Docelowo formularz kontaktowy powinien wyglądać mniej więcej tak:

Ninja-Forms-final-form

JetPack
Plecak odrzutowy

JetPack to jeden z modułów, który posiada również automatyczne formularze kontaktowe. Wystarczy go aktywować w ustawieniach.
Jetpack-module-activate

Jetpack-add-form
Tworzenie formularza kontaktowego działa trochę inaczej niż pozostałe moduły, o których tutaj wspomniałem. Zamiast tworzyć formularz i dodawać go do stron lub postów, możesz tworzyć formularze bezpośrednio na stronie lub w poście.
Jetpack-form-options

Szybki Bezpieczny formularz kontaktowy
Fast-Secure-Contact-Form

Szybki i bezpieczny formularz kontaktowy jest bardzo łatwym w użyciu modułem, zwłaszcza biorąc pod uwagę wszystkie oferowane przez niego opcje dostosowywania. Tworzysz / aktywujesz go, przechodząc do modułów / wtyczek na tablicy / desce rozdzielczej. Tutaj możesz tworzyć zupełnie nowe formularze lub edytować już istniejące.

Dwa formularze tworzone automatycznie podczas instalacji:
Fast-Secure-Contact-Form-forms
Dla każdego z formularzy możesz dostosować podstawowe ustawienia, dostosować pola, zmodyfikować style CSS lub ustawić zabezpieczenia.
Fast-Secure-Contact-Form-settings
Formularz szybkiego bezpiecznego kontaktu będzie wyglądał mniej więcej tak:
Fast-Secure-Contact-Form-final-form

Odpowiedź na pytanie, który formularz kontaktowy jest najlepszy, nie jest do końca jasna. Każdemu odpowiada coś innego. Ważne jest, aby każdy z Was mógł wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Czy któryś z wymienionych formularzy kontaktowych działał dla Ciebie? Którą poleciłbyś innym? Podziel się z nami w komentarzach 🙂

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj