Jak to naprawdę jest z domowym biurem?

Możliwość pracy w domu stała się powszechną częścią kultury korporacyjnej w wielu firmach. Brak od 9:00 do 17:00, ale elastyczne godziny pracy. Kompletna bajka. Ale jak blisko jest taki pomysł do rzeczywistości? I czy to wszystko naprawdę jest tak różowe, jak się wydaje na pierwszy rzut oka?

W niektórych firmach pracownicy biur domowych mają nawet obowiązkowy. Home office to nie tylko freelancerzy, jak myśli wiele osób, ale także osoby zatrudnione w zwykłych firmach czy wielkich korporacjach. Pracownicy zdefiniowali ile godzin pracują w zaciszu domu, kawiarni, leżaków w ogrodzie, z jaskini lub po prostu tam, gdzie są najlepsi.

apple-desk-designer-display-large

Biuro domowe zapewnia swobodę i własne elastyczne ustawienia czasu pracy. Z drugiej strony wymaga ogromnej odpowiedzialności, samodyscypliny i silnej woli. Jeśli pracujesz w zaciszu swojego domu, możesz nie być w stanie skoncentrować się na pracy i oddzielić domu od biura. W takich przypadkach zdarza mi się na przykład, że nagle zauważam rzeczy, których wcześniej nie zauważyłem. Widzę, że na półkach księżyca nie ma kurzu, że kwiaty też wymagają podlewania i że mogłabym przetestować nowy lakier do paznokci. A nie wspomniałem o ciągłym jedzeniu słodyczy z miski na stole, na które obserwuję peryferyjnie prawym okiem.
To wszystko niebezpieczne elementy, które sprawiły, że zacząłem się denerwować na początku poznawania, jak tu i tam ma się sprawa z domowym biurem. Zdarzyło mi się, że w dni, w których pracowałem w domu, wykonałem mniej pracy, niż pierwotnie planowałem. Hej, przynajmniej zostało wyczyszczone.

Praca w domu ma wiele zalet i wad. Oto jego 4 największe wady.

Jak często udzielasz się towarzysko?

Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale często zdarza się, że osoby pracujące w domu tracą kontakt z otoczeniem. Upewnij się, że jedynym kontaktem nie jest wynoszenie śmieci lub kupowanie artykułów spożywczych w budynku mieszkalnym. Jeśli sąsiad pomyli cię z bezdomnym, który regularnie odwiedza wysypiska śmieci w twoim kompleksie mieszkalnym, nie zdziw się. Wystarczy, że zmienisz flanelową koszulę, w której biegałaś cały tydzień w domu i ogoliłaś podbródek.

Domowe jedzenie? Nikt nie chce gotować.

Praca w domu to mniej czasu spędzanego w pojazdach i poranne zaparcia w drodze do pracy. Zamiast tego możesz mieć więcej czasu na takie domowe śniadanie w zaciszu swojego domu. A co ze świeżym obiadem lub kolacją? Tylko w wyobraźni.
Rzeczywistość przypomina bardziej fragmenty pamiętnika Bridget Jones. Wszędzie resztki suchej pizzy, opakowań po chipsach, margo czy snickersów. I nie myśl, że kawałek pieprzu na pizzy z kiełbaskami liczy się jako warzywo.
Nie jest to regułą, ale osoby pracujące w domu częściej przybierają na wadze. Ruch jest bardzo ważny i jeśli pracujesz w domu, upewnij się, że masz wystarczająco dużo ruchu. Przejście z lodówki do łazienki na biurko się nie liczy.

Praca a Dom

Ważne jest, aby móc oddzielić gospodarstwo domowe od biura. Nie jest do końca dobrze, jeśli się obudzisz i pierwszą rzeczą, która Cię interesuje, jest laptop i niedokończone zadania, których termin minął wczoraj.
Stwórz kącik do pracy, który będzie idealnym miejscem pracy. Nie każdy ma tylko jeden osobny pokój do pracy. Jeśli chcesz, wszystko jest możliwe i możesz stworzyć swój kącik do pracy w małym jednopokojowym pomieszczeniu. Podczas urządzania pamiętaj o funkcjonalności, ale nie zapominaj o stylu. A jeśli zabraknie Ci rozpaczy, stwórz „ścianę sławy”, na której umieszczasz różne cytaty motywacyjne lub swoje dotychczasowe sukcesy. Na pewno znowu cię kopnie.

Wydajność pracy jest wątpliwa

Upewnij się, że masz dokładny czas na pracę i po prostu skup się na nim. Nie rozpraszaj się innymi rzeczami. Kaszel na Facebooku, WhatsApp i Instagramie również nie sprawdza 2336267x dziennie. Przy tych wszystkich rzeczach po prostu tracisz czas i kończysz z rezygnacją znacznie później i robisz więcej niż zwykły pracownik, który spędza w biurze określoną liczbę godzin. Pamiętaj, że internet jest bardzo dobrym sługą, ale złym panem. Zaczyna się od niewinnego przewijania osi czasu na Facebooku i nagle zaczynasz czytać bezsensowne artykuły PR. Potrzebujesz tego?
Pracuj wydajnie. Technika pomodoro sprawdziła się dla mnie osobiście.

Spotykam się z różnymi opiniami na temat domowego biura. Nie wszyscy są pozytywni. Słucham ludzi, których poglądy na temat domowego biura są pełne nieufności i pytań. Każdy wyjaśnia swoje biuro domowe na swój sposób.

homeoffice

Każdemu z nas odpowiada coś innego. Ktoś nie zna już niczego poza domowym biurem, a ktoś inny nie ma problemu z dojazdem do pracy nawet po całym mieście.

Jak pisałam na początku, w pracy w domu ważny jest system i dyscyplina. Jeśli masz silną wolę i system, na pewno unikniesz tych problemów 🙂

Jaki rodzaj pracy Ci odpowiada? 🙂 Napiszcie nas do komentatorów 🙂

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj