Powierzyć wykonanie strony internetowej freelancerowi lub agencji internetowej?

Czy nadal istnieje firma, marka, organizacja non-profit lub jakakolwiek inna organizacja lub osoba, która nie potrzebuje strony internetowej? Ok, wyjątek potwierdza regułę i może jedzenie „U Miliny” w górnych Šenkvicach nie ma strony internetowej. Ale co by się stało, gdyby to mieli?

Strona internetowa jest centrum naszego małego internetowego wszechświata. Jednak w kosmosie jest dużo odpadów. I chcemy tego uniknąć. W jaki sposób?

Podjęcie decyzji o powierzeniu wykonania strony internetowej freelancerowi lub agencji wcale nie jest łatwe.

Zacznij od tego, czego chcesz na początku. Dopiero wtedy zaczynasz szukać rozwiązań. Powierzysz stworzenie strony agencji, freelancerowi lub siostrzeńcowi znajomego z liceum? To nie będzie łatwe. Będzie to wymagało analizy. W tym artykule skupimy się na podstawowych różnicach, zaletach i wadach decydowania, kogo powierzyć swojej witrynie.

freelancer alebo agentura

Wolny strzelec:

Postawmy na naszym stole dwie strony internetowe, freelancera i agencję internetową. Poszukajmy różnic. Nie widzisz żadnego, prawda? Strony internetowe są w zasadzie takie same. Często spotykam się z faktem, że strony internetowe freelancerów są znacznie bardziej wyrafinowane, bardziej szczegółowe i ogólnie bardziej reprezentatywne niż strony agencji. W większości przypadków freelancerzy naprawdę bardzo dbają o swoje strony internetowe. Jeśli freelancer przedstawia się jako ekspert i profesjonalista, który może zapewnić Ci usługi porównywalne z agencją, strona internetowa jest jego wizytówką. Na jej podstawie można też zdecydować, kto więcej pozyska klienta.

Freelancerzy mają generalnie jedną wielką zaletę. Mają widocznie niższe koszty niż agencja internetowa. Mogą ustalić niższą cenę, co z pewnością docenią zwłaszcza mniejsi klienci. Dzięki niższym kosztom są w stanie pracować przy mniejszej liczbie projektów, np. agencja internetowa, która ma więcej pracowników.

Na czym należy się skoncentrować: Jeśli zdecydujesz się pracować z freelancerem, musisz pamiętać o jednej rzeczy: freelancer = praca w niepełnym wymiarze godzin. Fakt ten należy wziąć pod uwagę pod kilkoma względami. Musisz odpowiedzieć sobie na pytania: Czy freelancer zapewni Ci usługę jak agencja? Czy freelancer będzie dostępny w przypadku dalszych pytań lub niejasności?

Potrzebujesz spójnego rozwiązania i intuicji, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru wśród frelancerów, którzy są zdolni i rozumieją, czego chcesz. Często pojawiają się tu problemy. Niezwykle ważne jest, abyś wiedział, czego chcesz. Tylko w ten sposób freelancer lub firma będą mogli przekazać Ci projekt bez małego zawału serca.

Prawdziwy freelancer przejdzie z Tobą przez projekt, skomentuje go zgodnie z prawdą i zarekomenduje rozwiązanie. To dobry znak, że trafiłeś na właściwą osobę, a nie kolejnego amatora. Z drugiej strony bądź sprytny, jeśli freelancer oferuje Ci oferty all-inclusive, które do złudzenia przypominają ulotki supermarketu. Nie bój się pytać. Np. nad iloma projektami aktualnie pracuje, jak długo będzie pracował nad Twoimi, czy jest w stanie udzielić Ci wsparcia…

Agencja internetowa:

Decydując się na powierzenie projektu agencji, będziesz musiał liczyć przede wszystkim na wyższą cenę. Umów się na spotkanie twarzą w twarz w procesie podejmowania decyzji, czy jest to agencja, czy freelancer.
Zakomunikuj projekt, a jeśli znajdziesz wspólną płaszczyznę i pomysł na to, jak strona może w końcu wyglądać, możesz mieć udaną współpracę.

Agencja jest w stanie zapewnić Ci świetnego projektanta, kodera, programistę, fotografa lub copywritera. Ponadto, mniej lub bardziej non stop jest do Państwa dyspozycji kierownik projektu, z którym poradzicie sobie we wszystkich oczekiwanych i nieoczekiwanych sytuacjach. Konsultujesz z nim pomysły na stronę internetową, denerwujesz go ciągłymi zmianami itp. Na Twojej stronie pracuje jednocześnie kilka osób. Pozwala to na szybsze rozwiązania i większą elastyczność podczas całej pracy.

freelancer alebo agentura

O czym należy pamiętać: Agencja często angażuje się w duże projekty. W tym przypadku jednak zwróć uwagę na to, jaką rolę w dużym projekcie odegrała agencja. Logo dużej firmy na stronie agencji niewiele mówi. Agencja jest bardziej odpowiednim rozwiązaniem dla większych firm i projektów, które wymagają dużo pracy i czasu. Takie projekty często mają wyższy budżet, co trzeba wziąć pod uwagę w agencji internetowej.

Nie zapominaj, że możesz sam stworzyć stronę internetową. Istnieje wiele instrukcji , które krok po kroku poprowadzą Cię przez WordPress.
Jeśli nie chcesz spędzać dużo czasu na wyszukiwaniu online, istnieją różne kursy WordPress , które z przyjemnością Cię nauczą. Kursy są standardowo oceniane od początkujących do kursów dla profesjonalnych koderów.

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć, która opcja jest lepsza. Nie jest też jasne, czy freelancer będzie miał mniej czasu na Twój projekt lub czy nie jest tak odpowiedzialny za pracę jak agencja. Nieuczciwe byłoby również stwierdzenie, że agencje są zawyżone. Każdy ma wybór. Ważne jest, aby wiedzieć, czego potrzebujesz. Po drugiej stronie będziesz mógł również znacznie lepiej komunikować się. Ustal limit czasowy i finansowy. Nie zapomnij zajrzeć do google referencje i dowiedzieć się, jak zadowoleni są klienci ze swojej pracy.

Mam nadzieję, że to małe porównanie pomoże ci w podjęciu decyzji. 🙂

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj