7 sposobów na zarabianie pieniędzy na blogu

Wiele osób musi dziś znaleźć pracę, która by im się podobała i która naprawdę ma sens. Nie lubią już siedzieć w biurze po 8 godzin dziennie i robić coś tylko dla pieniędzy. Chcą się realizować, chcą w pełni wykorzystać swoje mocne strony i robić to, co ich wypełnia i uszczęśliwia. Jakby coraz bardziej uświadamiali sobie, że dużą część życia poświęcają pracy i nie chcą jej zmarnować. Jednym ze sposobów łączenia pracy z hobby jest zarabianie pieniędzy na blogowaniu, jak na przykład Aleš Tvrdý na swoim blogu Photo and Traveling . Z pewnością nie jest to łatwy i szybki sposób, ale nagrodą będzie radość z pracy, maksymalna elastyczność i nogi w kapciach.

blogovanie

Jeśli nie masz jeszcze skonfigurowanego bloga, nie czeka Cię ważne zero kroków. Jeśli masz już swojego bloga, możesz przejść do pierwszego punktu.

Oczywiście musisz stworzyć bloga. Z tym wiąże się również wybór tematu. Nie polecam wybierać tematu według możliwych zarobków. Wybierz temat, w którym masz związek, który lubisz, w którym z przyjemnością się nauczysz. W przeciwnym razie pisanie szybko Cię znudzi. Niektóre tematy interesują czytelników bardziej, inne mniej. Jednak o wiele korzystniej jest mieć doskonały blog o wędkarstwie niż blog o nowościach technicznych poniżej przeciętnej. Wybierz temat, który jest Twoim biciem serca, co lubisz robić lub w czym jesteś specjalistą. Ludzie bardzo szybko zerkają, kiedy piszesz o czymś, co nie jest Twoją pasją.

Jeśli chcesz mieć bloga, na którym będziesz zarabiać, zalecamy płacenie za hosting zamiast zakładania bezpłatnych blogów. Posiadanie własnej domeny otwiera znacznie szerszy wachlarz możliwości.

Zdecydowanie zalecamy WordPress do tworzenia i zarządzania Twoją witryną , która jest prosta, darmowa i pozwala stworzyć piękną stronę pełną funkcjonalności.

Tutaj… możesz zacząć pisać i budować swoją bazę czytelniczą. Ruch jest kluczem do zarabiania pieniędzy. Oczywiście im lepszy odkurzacz, tym lepiej. Nie zapomnij o mediach społecznościowych, które bardzo pomogą Ci w budowaniu biznesu. Z jednej strony zapewniają zaopatrzenie zwiedzających, ale to także przestrzeń dla działań reklamowych.

Przyjrzyjmy się bliżej, jak blogowanie zwiększy saldo Twojego konta:

1. Sieci reklamowe

Banery reklamowe, które widzisz na stronach internetowych, często są winą sieci reklamowych. Działa to, na przykład, mówiąc, że chcesz, aby Twój pasek boczny koncentrował się na reklamie. Oferujesz tę przestrzeń w swojej witrynie sieciom reklamowym, które umieszczają w niej reklamę. Następnie za każde kliknięcie odwiedzającego otrzymujesz pieniądze. Ta reklama jest wyświetlana czytelnikom inaczej. Może, ale nie musi być związany z tematem Twojego bloga. Czasami skupia się na czytelniku. Będzie produkt, który może mu się spodobać w oparciu o jego zainteresowania. Ewentualnie produkt/temat, którego szukał w przeszłości. Oznacza to, że reklama wózka może być wyświetlana na Twoim blogu kulinarnym. Jeśli nie masz z tym wewnętrznego problemu, możesz skorzystać z sieci reklamowych, takich jak Google Adsense, AdThrive, Amazon Associates, Media.net i innych.
Ostrzeżenie! Zdecydowanie nie przesadzaj z reklamami! Takie strony są bardzo irytujące dla odwiedzających.

reklamne siete

2. Reklama bezpośrednia

Sposobem na większą kontrolę nad reklamami na swoim blogu jest współpraca z określonymi firmami. Możesz wybrać, które banery reklamowe będą wyświetlane na Twoim blogu i utworzyć ofertę. Jeśli Twoja witryna ma duży ruch, firmy prawdopodobnie skontaktują się z Tobą. Są to głównie agencje PR. Jednak jest też odwrotnie, możesz zwracać się do firm. Będą zainteresowani głównie ruchem lub liczbą fanów w sieciach społecznościowych. Powinieneś mieć w sobie radar, który będzie migać, gdy otrzymasz ofertę na zupełnie niezwiązany temat. Nie kiwaj na wszystko głową.

spolupraca

 

3. Linki afiliacyjne

Wiele firm oferuje różne programy partnerskie. Cały urok polega na tym, że umieszczasz link w tekście i zarabiasz za kliknięcie każdego odwiedzającego lub wykonanie akcji (zakup, rejestracja itp.). Na przykład piszesz artykuł o tym, jak bardzo podobała Ci się książka, którą ostatnio czytałeś. Możesz powiązać tytuł książki ze sklepem internetowym oferującym program partnerski. Gdy czytelnik kupi książkę po kliknięciu w link, otrzymasz swój udział. Programy partnerskie można znaleźć na stronach internetowych wielu firm. Jeśli firma nie posiada takiego programu, możesz go Tobie zaoferować. Jednym z największych programów jest Amazon Affiliates. Możesz także korzystać z sieci afiliacyjnych, które mają dostęp do programów wielu firm. Są to na przykład Shopher Media i Share Sale.

4. Artykuły PR

Od czasu do czasu możesz napisać na swoim blogu artykuł polecający produkt firmy. Zapłaci ci za artykuł. Może firma da Ci taką ofertę, ale może być też odwrotnie i skontaktujesz się z firmami. Jest jeden trik na rozpoczęcie takiej formy współpracy. Od czasu do czasu napisz darmowy artykuł o produkcie, z którego jesteś zadowolony. Wtedy, gdy poprosisz o współpracę, będziesz bardziej interesujący dla firm. Ale nie daj się wyprzedać. Nie promuj produktów, którym nie ufasz tylko dlatego, że ci za to płacą. Upewnij się również, że artykuły są zgodne z tematami Twojego bloga.

pr clanky

5. Sklep barterowy

Nagroda za opublikowanie reklamy nie musi być tylko pieniężna. Dawniej było to mleko do jajek. Teraz jest to reklama produktu. Wiele firm o wiele bardziej czuje się z pieniędzmi niż z oferowaniem swoich produktów, o których później wspomnisz na blogu lub w sieciach społecznościowych. Ostatecznie może to również zaoszczędzić pieniądze. Dla firmy oznacza to bardzo tani marketing. Jeśli szukasz nowego produktu związanego z tematyką blogowania, najpierw spróbuj skontaktować się z firmą, aby sprawdzić, czy wymieni go na promocję na blogu. Wiele razy przynajmniej dadzą ci zniżkę. Możesz go promować na wszystkie powyższe sposoby.

barter

 

6. Pisanie na zlecenie

Po spędzeniu trochę czasu na blogowaniu staniesz się ekspertem w swoim temacie, a twoje umiejętności pisania również poprawią się wielokrotnie. Możesz zacząć pisać dla innych i używać swojego bloga jako portfolio. W ten sposób możesz dotrzeć do różnych innych blogów, magazynów, magazynów online itp. Być może na początku będziesz musiał pisać za darmo, ale po link do swojego bloga, ale po kilku artykułach możesz poprosić o nagrodę.

pr clanky

7. Własne produkty i usługi

Dlaczego miałbyś pomagać sprzedawać tylko innym, skoro możesz także sam? Nadal możesz oferować na swoim blogu własne produkty i usługi. Może się to okazać zbyt skomplikowane. Spróbuj jednak zacząć od sprzedaży np. książki online. Jeśli Twój blog stał się już dobrą marką, możesz sprzedawać produkty z logo. Po latach pisania prawdopodobnie zostaniesz specjalistą w tej dziedzinie. Możesz zatem spróbować oferować usługi doradcze.

Mamy 7 punktów do zdobycia dzięki blogowaniu. Mam nadzieję, że Ci się uda i może pewnego dnia blogowanie stanie się Twoim jedynym dochodem. Pamiętaj jednak, że reklamy nigdy nie trzeba przesadzać i staraj się zachować tematykę swojego bloga. Jeśli znasz inny sposób, nie wahaj się napisać tego w komentarzu. Ponadto, jeśli masz jakieś doświadczenia, którymi chcesz się podzielić, napisz. Powodzenia i pieniędzy! 🙂

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj