23 przekonujące powody, dla których warto korzystać z WordPress

Wciąż pamiętam, jak kupiłem swoją pierwszą domenę hostingową i zainstalowałem na niej WordPress .

„Czy to wszystko?”, powiedziałem do siebie.

Nie mogłem uwierzyć, że moja strona internetowa działa i po prostu wygląda jak strona internetowa.

Stworzenie mojej pierwszej strony internetowej zajęło mi około 30 minut. Projekt nie był najlepszy. Ale nadal byłem zdumiony, że kiedy wpisałem nazwę strony w przeglądarce, naprawdę była tam strona. Moja strona.

WordPress był (także dla mnie) miłością od pierwszego wejrzenia . Po kilku tygodniach wykaszlałem stronę. Ale kiedy stworzyłem kolejną stronę internetową, wiedziałem, którego systemu zarządzania treścią użyć.

Po kilku osobistych stronach i 6 miesiącach pracy w firmie, która stworzyła witryny WordPress , mogę powiedzieć tylko jedno: WordPress jest niesamowity .

…ale dlaczego?

# 1: WordPress obsługuje (prawie) wszystko

Niektórzy uważają, że WordPress to tylko system zarządzania treścią dla blogerów. Inni obawiają się, że ich strona internetowa stanie się na tyle popularna, że WordPress już jej nie wystarczy.

Ale ludzie z TechCrunch , BBCAmerica i twórcy The Walking Dead oczywiście nie mają takich obaw. Wszystkie te strony z dumą korzystają z WordPress .

walking-dead-wordpress

# 2: Google szanuje WordPress

Prawdopodobnie słyszałeś, że WordPress jest przyjazny dla SEO. To nie do końca prawda. Po zainstalowaniu WordPress nadal będziesz miał coś do zrobienia, aby upewnić się, że Twoja witryna jest naprawdę dobrze zoptymalizowana pod kątem SEO.

Wskazówka: na SearchEngineWatch.com znajdziesz 12 kroków do skonfigurowania WordPress dla lepszego SEO .

Tworząc witrynę WordPress , nie stajesz się jeszcze najlepszym przyjacielem Google. Jednak kod WordPress jest wysokiej jakości i możemy śmiało powiedzieć, że Google szanuje witryny WordPress przynajmniej tak samo, jak strony tradycyjne.

# 3: Niesamowity wybór świetnych motywów

premiove-temy

Od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się zainwestować w temat premium. W każdym razie będziesz mógł wybierać spośród wielu luksusowo wyglądających motywów.

Osobiście jestem wielkim zwolennikiem motywów premium, ale nie mam wątpliwości, że są też idealne motywy za darmo. Możesz przeczytać więcej o różnicach między tematami płatnymi i niepłatnymi tutaj .

# 4: Jeśli możesz sobie wyobrazić funkcję, ktoś już zaprogramował ją pod WordPress

W WordPress dostępnych jest ponad 42 000 darmowych rozszerzeń i kilka tysięcy płatnych. Jeśli możesz sobie coś wyobrazić, jest wtyczka do WordPress .

Baner z Twoją stroną na Facebooku? Tak . Świetnie wyglądające recenzje klientów bez kodowania? Oczywiście . Kociak jako nagroda za komentarz? Nie wątp w to .

maciatko-za-odmenu

Wskazówka: więcej o rozszerzeniach WordPress napisałem w artykule 21 Wtyczki do WordPress , o których musisz wiedzieć .

# 5: WordPress może być szybki

Celowo użyłem słów „może być” zamiast „jest”. WordPress ma duży potencjał szybkości. Nie przejmowałem się zbytnio moją stroną i jest ona szybsza niż 90% testowanych stron.

rychlost-wordpress

3 podstawowe kroki, aby przyspieszyć działanie witryny WordPress

  1. Korzystaj z wysokiej jakości hostingu . Możesz znaleźć jeden z najlepszych stosunków ceny do jakości w WebSupport , który również obsługuje tę witrynę. Najwięksi koneserzy zapłacą dodatkowo za WP Engine .
  2. Wybierz dobrze zakodowany temat. Jeśli nie rozumiesz programowania (tak jak ja), to nie masz szansy powiedzieć, który temat jest dobrze zakodowany, a który nie. W takim przypadku skorzystaj z porady ekspertów WordPress lub skorzystaj z tematu od renomowanej firmy.
  3. Nie instaluj niepotrzebnych motywów ani wtyczek. To zdrowy rozsądek. Nie spowalniaj sieci tym, czego nie potrzebujesz.

# 6: W krótkim czasie nauczysz się dobrze używać WordPress

Jak zawsze, kiedy coś zaczniesz, będziesz potrzebować trochę czasu, aby się zorientować. Dotyczy to również pracy z WordPress . Pomimo tego, że jest pełen świetnych funkcji, nowicjusz również jest w nim dobrze zorientowany.

Po zainstalowaniu WordPress polecam wykonać te 11 kroków . Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z WordPress , nie musisz ustawiać niczego poza tymi krokami.

# 7: Nie jesteś pewien? Zawsze możesz znaleźć kogoś, kto Ci pomoże

Wynika to z ogromnej społeczności wspaniałych ludzi, którzy rozwinęli się wokół WordPress . Jeśli masz problem, zwykle wystarczy napisać na forum lub w jednej z grup spotkań na Facebooku i ktoś Ci doradzi. Bezpłatny.

Jeśli Twój problem jest bardziej skomplikowany, stosunkowo łatwo znaleźć kogoś, kto zrobi to w przystępnej cenie. Freelancerzy, którzy korzystają z WordPress , uznają Cię za błogosławionego, a ich cenniki są zwykle rozsądnie ustalone.

# 8: WordPress jest bezpieczny

Sam WordPress jest dobrze zabezpieczony, zwłaszcza jeśli wspierasz go jakąś wtyczką bezpieczeństwa (taką jak Wordfence lub Sucuri ).

wordfence

Ale znowu w grę wchodzi czynnik ludzki. 3 podstawowe wskazówki, jak chronić swoją witrynę:

  1. Zawsze aktualizuj wszystko. Nieaktualne motywy i wtyczki są często sposobem na przejęcie przez hakerów kontroli nad witryną.
  2. Nie używaj admin jako swojej nazwy użytkownika .
  3. Używaj skomplikowanych haseł. Im bardziej skomplikowane, tym lepiej.

# 9: WordPress jest tani. W dobrym tego słowa znaczeniu

Sam WordPress jest darmowy, co jest świetne. Ponadto pozwala zaoszczędzić pieniądze w inny sposób.

Jak wspomniałem, wtyczki do WordPress są zazwyczaj darmowe. Nawet jeśli niektóre coś kosztują, to ich cena wynosi kilkadziesiąt euro. Co jest śmieszną kwotą w porównaniu z tym, ile trzeba by zapłacić firmie IT za coś podobnego.

# 10: Nie musisz nawet dotykać kodu

wordpress-kod

Mój blog ma ponad 3 miesiące, a kod zmieniłem tylko raz. Właśnie skopiowałem coś, co znalazłem w Internecie. I wcale nie było to konieczne.

Jeśli uda Ci się wybrać dobry temat, jest bardzo prawdopodobne, że nie będziesz musiał niczego zmieniać w jego kodzie. Wszystko, co ważne (na przykład zmianę czcionki, logo lub favicon) możesz obsłużyć bezpośrednio ze środowiska WordPress .

# 11: Masz pełną kontrolę nad swoimi komentarzami

Używając wtyczki antyspamowej, takiej jak Akismet , pozbywasz się najgorszego. Nie da się jednak uniknąć ręcznego spamowania ani obelg.

Jednak WordPress pozwala ustawić komentarze, aby wyświetlały tylko to, co zatwierdzisz. Więc decydujesz, które komentarze pojawiają się w Twojej witrynie, a które nie.

# 12: Pisanie bez zakłóceń

pisanie-bez-rusenia

Jeśli jesteś taki jak ja, nawet drobne rzeczy mogą Ci przeszkadzać podczas pisania. Dowolny dźwięk, bałagan na stole lub zbyt wiele funkcji interfejsu, w którym piszesz.

Artykuły do mojego bloga tworzę bezpośrednio od administratora WordPress . Ale ma też swoje wady. Na przykład pisząc wciąż widzę wszystkie możliwości zarządzania stroną internetową. Ale kiedy włączę tryb przerwań, mogę całkowicie skupić się na słowach, które wpisuję na klawiaturze.

# 13: Czysty projekt

Czasami gram w jedną dziwną grę. Kiedy znajdę się na stronie, która przypomina mi WordPress , natychmiast zaglądam do kodu, aby sprawdzić, czy moje przypuszczenia są poprawne. W 80% przypadków mam rację.

Jeśli jest coś, co jest charakterystyczne dla WordPress , jest to czysty i przejrzysty projekt. Oczywiście są motywy, które się różnią, ale standardem dla WordPress jest czysty, czasem minimalistyczny design.

# 14: WordPress stale się rozwija

wordpress-je-aktualizovany

Matt Mullenweg zarejestrował domenę WordPress .org w 2003 roku. Dziś, 13 lat później, wciąż trwają prace nad WordPress .

Nowe aktualizacje są publikowane regularnie w celu poprawy bezpieczeństwa, zwiększenia szybkości, naprawiania błędów lub dodawania nowych funkcji. I wydaje się, że ten trend nie ustał.

# 15: Automatyczne zapisywanie

wordpress-automaticke-ukladanie

Artykuły, które piszesz w WordPress , są automatycznie zapisywane za każdym razem, gdy coś piszesz. To świetna pomoc dla każdego, kto kiedykolwiek stracił niezapisaną pracę (i prawdopodobnie wszyscy).

Wszystko, co musisz oglądać, to połączenie internetowe.

# 16: WordPress obsługuje zdjęcia, audio i wideo

Biblioteka multimediów WordPress umożliwia przechowywanie i udostępnianie zdjęć, filmów i plików audio.

WordPress nie ma problemu z filmami na Youtube, plikami PDF lub odtwarzaniem audio (takim jak podcasty).

# 17: Planowane publikacje

planovane-publikovanie

Ta funkcja WordPress jest również jedną z lepszych. Jeśli napisałeś swój artykuł o północy i podejrzewasz, że nie jest to idealny czas na jego publikację, to prawdopodobnie masz rację. W takim przypadku przegapisz funkcję zaplanowanego publikowania.

Po prostu edytuj datę i godzinę „od razu” w oknie „Publikuj”, a artykuł opublikuje się sam. Nie musisz być online.

# 18: Opcja wielu użytkowników

WordPress używa hierarchii administratorów. Oznacza to, że nie każdy, kto może zalogować się do administracji serwisu, ma takie same prawa.

Dzięki WordPress możesz zezwolić swojemu redaktorowi na dodawanie artykułów do sieci bez martwienia się o coś zepsutego w witrynie.

# 19: WordPress idzie z duchem czasu – oczywiście jest responsywny

customizr
Darmowy motyw Customizr wygląda dobrze niezależnie od rozmiaru ekranu.

W 2016 r. prawdopodobnie nie powinieneś tak naprawdę pisać, że każda witryna powinna wyglądać tak dobrze na telefonie komórkowym, jak na komputerze. Niestety, wielu właścicieli witryn nadal tego nie rozumie.

WordPress w pełni obsługuje responsywne witryny, a znalezienie motywu WordPress , który nie jest „przyjazny dla urządzeń mobilnych”, jest prawie niemożliwe. I tak powinno być.

# 20: Możesz łatwo przenieść witrynę WordPress do innego dostawcy hostingu

Być może wybrałeś niewłaściwego dostawcę hostingu podczas tworzenia witryny. Być może wybrałeś dobrze, ale chcesz przełączyć się na jeszcze lepszego dostawcę.

Wielu dostawców usług hostingowych korzysta z własnych systemów, w których można stworzyć własną stronę internetową. Ale jeśli to zrobisz, staniesz się zakładnikiem firmy. Jeśli Twoja witryna jest zbudowana na ich platformie, musisz zrobić to, co Ci każą. A to często oznacza płacenie więcej.

W przypadku witryny WordPress zmiana dostawcy nie stanowi problemu. WebSupport ułatwia Ci to dzięki zautomatyzowanemu narzędziu Migrator, a Webglobe przenosi nawet Twoją witrynę do Ciebie .

# 21: Chcesz sklep internetowy? Nie ma problemu

woocommerce-wordpress-plugin

Wtyczka WordPress WooCommerce, która obsługuje nawet 30% wszystkich e-sklepów, wypuszcza konkurencję .

WooCommerce jest najpopularniejszym rozwiązaniem e-sklepu głównie ze względu na jego bogate funkcje i łatwość obsługi. Świetną wiadomością jest to, że jest tłumaczony na język słowacki.

# 22: Inne systemy zarządzania treścią się nie sprawdzają

Kiedyś pomogłem przyjacielowi z witryną, która działała na Joomla (największy konkurent WordPress ). Krótko mówiąc: to był horror.

Wszystko wydawało się takie chaotyczne. Nawet najbardziej podstawowe korekty wyglądały na skomplikowane. Wystąpił problem podczas ustawiania pokazu slajdów do artykułu. W przeciwieństwie do innych systemów, WordPress jest intuicyjny.

# 23: Spotkania WordPress są hitem

Kolega z liceum wysłał mi link do wydarzenia na Facebooku: WordPress meetup Košice . Byłem zaintrygowany.

Ostatecznie nie pojawiłem się na wydarzeniu, ale napisałem do Petě Furmaníka , który zajmuje się tymi spotkaniami w Koszycach i zaprosił mnie na następne.

Kiedy poszedłem na miejsce spotkania, byłem zdenerwowany, ponieważ nie wiedziałem, czego się spodziewać. Ponadto miał przyjść założyciel słowackiej społeczności WordPress i portalu WP.sk, Peter Nemčok .

Spotkanie znacznie przerosło moje oczekiwania. W końcu spotkałem ludzi, którzy mogli porozmawiać o WordPress , blogowaniu i biznesie internetowym. Atmosfera była spokojna i wszyscy starali się konsultować ze sobą.

Wniosek

Nie rozumiem, dlaczego ktoś miałby nie chcieć korzystać z WordPress . WordPress umożliwił ludziom, których w innym przypadku nie byłoby stać na własną stronę internetową. Albo po prostu nie mogli tego zrobić.

Witryny WordPress wyglądają świetnie, mogą być szybkie, a Google je uwielbia.

Unikalną zaletą WordPress jest ogromna liczba świetnych rozszerzeń. Nie znalazłem jeszcze niczego na mojej stronie i nie byłoby darmowej wtyczki WordPress .

Wokół WordPress rozwinęła się niesamowita społeczność i to jest jeden z powodów, dla których myślę, że pozostanę przy WordPress , dopóki jest tutaj.

(W artykule znajduje się link partnerski do hostingu z WP Engine. Jeśli zamówisz coś przez ten link, otrzymamy niewielką prowizję i możesz wesprzeć słowacką społeczność WordPress .)

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj