WooCommerce – przypisanie marki do produktu

Niezbędne narzędzia do przypisania tagu do produktu znajdziesz na stronie dodawania nowego produktu w administracji Twojego e-sklepu WooCommerce . Przypisujesz marki do produktów dla lepszej orientacji na klienta w e-sklepie.

WooCommerce - priradenie značky k produktu

Marki grupują podobne towary, ew. opisują go. W jednym produkcie może występować więcej niż jedna marka (lub tagi). Jednak w przeciwieństwie do kategorii, tagi nie tworzą hierarchii. Różnicę między kategoriami a markami wyjaśniłem we wstępnym artykule dotyczącym dodawania nowego produktu na stronę e-sklepu: Jak dodać nowy produkt .

Przypisanie marki do produktu

Towarowi na stronie przypisujesz konkretną markę, aby dodać nowy produkt . W prawej części strony znajdź okno Marki Produktów . Możesz wybrać spośród tagów, które już utworzyłeś, klikając link Wybierz spośród najczęściej używanych tagów , lub utwórz nowe tagi.

Tagi produktów marki WooCommerce
Marki produktów

Stwórz nową markę produktu na stronie produktu

Aby utworzyć nową markę, wpisz nazwę marki w pustym polu w oknie Marki Produktów . Możesz także wprowadzić wiele nowych nazw tagów jednocześnie. Oddziel każdy tag przecinkiem. Na koniec kliknij przycisk Dodaj .

WooCommerce odstránenie značky tagu
Usunięcie marki produktu

Aby usunąć konkretny tag, kliknij krzyżyk obok jego nazwy.

Stwórz markę na stronie z listą marek produktów

Możesz także tworzyć tagi na stronie z listą tagów. W administracji sklepu internetowego wybierz Produkty ›Marki . Na tej stronie znajdziesz listę marek. Tutaj możesz tworzyć nowe tagi, a także zarządzać istniejącymi tagami.

Tagi produktów marki WooCommerce
Lista i tworzenie marek produktów

Tworzenie nowej marki produktowej

Nazwa – wypełnij to pole, aby utworzyć nowy tag.
Ślimak – nie musisz wypełniać tego okna. Slug służy do tworzenia tagu URL. WooCommerce stworzy to za Ciebie.
Opis – służy do opisu marki. Opis jest wyświetlany tylko w niektórych motywach WordPress .

Kliknij przycisk Dodaj nowy tag, aby zakończyć proces tworzenia nowego tagu .

Lista marek

Po prawej stronie ekranu zobaczysz listę swoich marek w kolejności alfabetycznej. Możesz wyszukać konkretny tag na liście lub użyć działań zbiorczych, aby usunąć wybrane tagi. Dla każdej marki widzisz liczbę produktów, do których przypisana jest marka.

Tagi WooCommerce wyświetlają tagi
Wyświetlacz produktu

Gdy najedziesz kursorem na nazwę konkretnej marki w WooCommerce , zobaczysz linie do edycji, szybkiej edycji, usunięcia i wyświetlenia marki . Link do wyświetlania służy do wyświetlania listy produktów, do których przypisana jest konkretna marka w Twojej witrynie.

Więcej informacji można znaleźć w oficjalnej dokumentacji: docs.woocommerce.com

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj