Jak zainstalować WooCommerce

Jednym z rozwiązań do tworzenia e-sklepu jest wtyczka WordPress WooCommerce . Ta wtyczka jest bardzo popularna wśród użytkowników, nie tylko dlatego, że jest dostępna bezpłatnie. W kolejnych wierszach pokrótce wyjaśnię, jak zainstalować WooCommerce (zwane również w skrócie Woo) .

Ako nainštalovať WooCommerce

WooCommerce swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim temu, że oferuje kompleksową funkcjonalność do tworzenia dowolnego sklepu internetowego . Możesz podłączyć go do dowolnej witryny WordPress .

Dostępnych jest również wiele praktycznych rozszerzeń do Woo, które wzbogacają jego funkcje. Więcej o jego zaletach piszę w artykule Czym jest WooCommerce?

Jak zainstalować WooCommerce

Aby zainstalować WooCommerce, musisz przejść do strony, aby dodać nową wtyczkę . W administracji witryny wybierz Wtyczki ›Dodaj nowy . Możesz także kliknąć Wtyczki w administracji , a następnie kliknąć przycisk Dodaj nowy u góry strony.

Inštalácia pluginu WooCommerce
Instalacja wtyczki WooCommerce

Otworzy się lista wtyczek z oficjalnej strony WordPress .org . Poszukaj wtyczki WooCommerce na liście. Na liście wtyczek możesz wyświetlić szczegóły WooCommerce za pomocą opcji Szczegóły . W oknie, które się otworzy, zobaczysz jakie funkcje oferuje, informacje o autorze oraz datę ostatniej aktualizacji.

Kliknij Zainstaluj teraz , aby zainstalować wtyczkę. WooCommerce automatycznie zainstaluje się na Twojej witrynie WordPress .

Aktywacja wtyczki

Po zainstalowaniu wtyczki musisz ją aktywować. W tym kroku użyj przycisku Aktywuj, który zastąpił oryginalny przycisk Zainstaluj teraz.

Aktywacja WooCommerce
Aktywacja WooCommerce

Instrukcja instalacji WooCommerce

Po aktywacji WooCommerce otworzy się okno kreatora instalacji . Wypełnij poszczególne pola i kliknij opcję Zróbmy to . W każdym oknie możesz ustawić:

Lokalizacja sklepu – podaj adres, menu płatności i jakie produkty planujesz sprzedawać.
Opcje płatności – Woo ma wstępnie ustawione opcje płatności przelewem bankowym, czekiem, za pobraniem i przez PayPal. Dodatkowe opcje mogą być dodatkowo zainstalowane.
Transport – Możesz wprowadzić podstawowe ustawienia dla transportu krajowego i międzynarodowego.

Sprievodca inštaláciou WooCommerce
Instrukcja instalacji WooCommerce

Na końcu kreatora konfiguracji możesz przesłać pierwsze produkty . Możesz także pominąć każde z ustawień i wrócić do nich później w administracji witryny. Poniżej okna ustawień znajdziesz link do pominięcia ustawień początkowych.

Narzędzia WooCommerce w administracji WordPress

Zwróć uwagę, że Woo ma teraz własne narzędzia w administracji sieciowej. Aby uzupełnić lub zmienić ustawienia początkowe, kliknij WooCommerce ›Ustawienia . Oprócz narzędzi WooCommerce administracja WordPress obejmuje również narzędzia Produkty .

WooCommerce na tablicy witryny

Gdy wejdziesz na swoją stronę, w administracji na tablicy ogłoszeń będzie na Ciebie czekało nowe okno z informacją o statusie WooCommerce . Tutaj znajdziesz przejrzysty przegląd miesięcznej sprzedaży, nowych zamówień, liczby produktów, produktów o niskim stanie magazynowym oraz zamówień oczekujących na zapłatę.

Stav WooCommerce na nástenke
Status WooCommerce na tablicy witryny

Witryna WooCommerce (punkty końcowe)

Ostatnią rzeczą, która zmieniła się po zainstalowaniu WooCommerce w Twojej witrynie, są 4 witryny, z których będzie korzystał Woo. Znajdziesz je w administracji serwisu w sekcji Strony . To są strony koszyka, mojego konta, kasy i sklepu . Ta strona będzie służyła klientom e-sklepu podczas zakupów lub po zalogowaniu.

WooCommerce zoznam stránok
Punkty końcowe WooCommerce

Więcej informacji można znaleźć w oficjalnej dokumentacji: docs.woocommerce.com

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj