Kim jest użytkownik

Čo je to používateľUżytkownik to każda zarejestrowana osoba, która utworzyła konto z dostępem do Twojej witryny WordPress .

Każdy użytkownik ma przypisaną rolę. Poszczególne role różnią się zakresem przydzielonych uprawnień.

Listę użytkowników można znaleźć na stronie administracyjnej w sekcji Użytkownicy . Tutaj możesz edytować role , dodawać nowych użytkowników lub usuwać użytkowników.

Lista użytkowników
Lista użytkowników

Użytkownik i jego rola

Każdemu użytkownikowi przypisana jest jedna z ról:

Klient – ma dostęp do zarządzania swoim profilem oraz do zarządu. Nie może tworzyć, edytować ani publikować postów ani w inny sposób ingerować w działanie Witryny.

Współtwórca — może pisać własne posty, może nimi zarządzać, ale nie może ich publikować.

Autor – autor ma prawo do pisania, zarządzania i publikowania własnego wkładu. Nie można edytować ani zarządzać wpisami innych autorów.

Redaktor – może tworzyć, zarządzać i publikować własne posty oraz posty innych użytkowników.

Administrator – administrator ma dostęp do całej zawartości serwisu. Może edytować i publikować posty innych użytkowników, ingerować w wygląd i funkcjonalność witryny i tak dalej. Wskazane jest, aby jedna strona miała jak najmniej administratorów.

Superadministrator – Oprócz powyższych ról WordPress zna również rolę superadministratora. Ta rola jest przydatna, jeśli tworzysz sieć kilku witryn WordPress . Superadministrator zwykle ma uprawnienia administratora na każdej z witryn w sieci. Ponadto może dodawać i usuwać witryny w sieci.

Niektóre wtyczki tworzą również własne role użytkownika.

Dodaj użytkowników

Dodaj użytkownika
Dodaj użytkownika

Aby dodać nowego użytkownika do strony, przejdź do opcji Użytkownicy ›Dodaj nowego w administracji strony . Możesz także kliknąć przycisk Dodaj nowy u góry listy użytkowników.

Wypełnij odpowiednie pola, aby dodać nowego użytkownika. Najważniejsze elementy to nazwa użytkownika, e-mail i wygenerowane hasło. Zaleca się używanie silnego hasła dla bezpieczeństwa serwisu. Kliknij Dodaj nowego użytkownika, aby zakończyć dodawanie użytkownika.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj