WordPress Multisite – 15 świetnych przykładów użycia

Niezależnie od tego, czy jesteś nieśmiałym (nie)profesjonalnym projektantem, czy profesjonalnym profesjonalistą, na pewno znasz słowo WordPress Multisite. Być może spotkałeś już kilka przykładów, które wykorzystują WordPress Multisite do budowania silnej witryny społecznościowej.

Co to jest WordPress Multisite?

WordPress Multisite to funkcja, która pojawiła się wraz z WordPress 3.0. Został uruchomiony w 2010 roku i zastąpił WordPress MU. Ta funkcja umożliwia dostosowanie dużych sieci blogów.

Oprócz tej możliwości oferuje możliwość posiadania jednego hostingu dla różnych stron internetowych na jednej zainstalowanej wersji WordPress . Cała strona działa na WordPress , ale każdy blog ma inną nazwę domeny.

Aby dać ci lepszy pomysł, podam przykład. Wyobraź sobie stronę internetową zawierającą sklep internetowy. Ale ten e-sklep nie jest kotwicą strony internetowej. To tylko jedna część tej strony. Taka witryna ma swoją stronę główną i stronę e-commerce. Oba zbudowane na jednym WordPress .

W tym przypadku Multisite działa poprzez nawigację użytkownika ze strony głównej na stronę e-commerce (do e-sklepu) bez konieczności opuszczania strony głównej. Nazwa domeny tego e-sklepu nie musi zgadzać się z nazwą główną serwisu.

Tak działa na przykład blog.sme.sk. Jedna platforma, która działa na jednym hostingu, ale każdy współtwórca ma własną nazwę domeny.

wielostanowiskowy

Gdzie szukać Wordress Multisite?

Sieci blogowe

Wiele witryn zaczęło dobrze działać na przykład w różnych większych społecznościach lub często na uniwersytetach. Multisites umożliwiają tworzenie własnych blogów na wielu platformach. Oprócz uniwersytetów ten rodzaj multisite jest często wykorzystywany wśród grup o podobnych zainteresowaniach, takich jak strony internetowe prezentujące fotografię, sztukę, technologię…

Witryny firmowe, wspólne domeny

Duże firmy i korporacje potrzebują większych i bardziej skomplikowanych stron internetowych. Jednocześnie chcą uniemożliwić niepotrzebnym osobom dostęp do wszystkich funkcji multisite. WordPress pozwala więc na pozostanie wszystkiego pod jednym dachem z możliwością uruchamiania wielu wewnętrznych stron internetowych w celach sieciowych.

Przykłady użycia

Spójrzmy na konkretne przykłady:

1. WordPress .com

wordpress.com

To doskonały przykład. Zawiera miliony stron internetowych, z których możesz swobodnie korzystać. Jednak tematy i moduły premium są już płatne.

2. EduBlogi

e-blogi

Platforma ta umożliwia szkołom i nauczycielom tworzenie własnych blogów i korzystanie z milionów stron internetowych za pomocą jednej sieci wielostanowiskowej. Użytkownicy mogą tworzyć swojego bloga za darmo. W wersji podstawowej nauczyciele prowadzą własne blogi, do których mogą dodawać uczniów. Jeśli uznają, że chcieliby skorzystać z większej liczby dodatkowych funkcji i opcji, aktywują konto Pro. Od 2005 roku Edublogs obsługuje ponad 3,3 miliona blogów. Przyzwoity.

3. BBC Ameryka

BBC Ameryka

Czy wiesz, że BBC działa również na WordPress ? Każdy z programów nadawanych przez BBC ma własną stronę internetową. Wykorzystuje Multisites do swojej sieci blogów.

4. Courvoisier

courvoisier

Jeśli jesteś fanem koniaku, prawdopodobnie słyszałeś o tej marce. Courvoisier jest sprzedawany w kilku krajach i aby marka mogła podnieść poziom swojej marki, stworzyła unikalną stronę internetową dla każdego regionu. Wszystkie te regionalne strony internetowe działają pod jednym dachem.

5. Blogi New York Times

NYTimes-Blogi

Legendarny New York Times powstał w Nowym Jorku w 1851 roku. Jest to jedna z najstarszych gazet amerykańskich. Czasy się zmieniły, a New York Times od dawna zrozumiał, że unikanie korzystania z Internetu i pozostawanie na papierze nie byłoby dobrym posunięciem. New York Times ma obecnie ponad 60 blogów, na których regularnie publikuje. Wszystkie blogi są w WordPress i wszystkie korzystają z wielu witryn.

6. Blogi Reuters

blogi-reutera

Reuters to agencja informacyjna założona w 1851 roku w Wielkiej Brytanii. Podobnie jak New York Times, Reuters Blogs działa nie tylko offline, ale także online. Podobnie jak New York Times, ich blogi zawierają wiele witryn.

7. Harvard

Harvard-blogi

Jedna z najlepszych prywatnych szkół w Stanach Zjednoczonych również prowadzi blogi na WordPress . Blogi obejmują szereg tematów, które uczniowie mają okazję komentować, tworząc post na blogu. Każdy, kto ma adresy końcowe harvard.edu , radcliffe.edu lub hbs.edu , może utworzyć bezpłatny blog i cieszyć się wszystkimi zaletami instalacji wielostanowiskowej.

8. BostInno

bostynowy

BostInno to cyfrowa agencja informacyjna, która dostarcza informacji na różne tematy i wydarzenia, które obecnie odbywają się w Bostonie. Właścicielem serwisu jest największa firma medialna Streetwise Media. Podobnie jak w poprzednich przykładach, BostInno korzysta z wielu witryn, które są obsługiwane przez inne podstrony, takie jak wiadomości technologiczne, styl życia, edukacja….

9. Droga do ogrodu

droga do ogrodu

Blog poświęcony ogrodom i wszystkim, co z nimi związane, stał się jednym z najbardziej udanych blogów ogrodniczych w sieci. Ten blog działa również we współpracy z multiwitrynami, na których przechowywanych jest kilka podstron.

10. Tanie loty

wskazówki dotyczące podróży

Strona oferująca loty, hotele, różne pakiety wakacyjne. Ta witryna korzysta z wielu witryn do obsługi innych sekcji, na podstawie których wybierasz różne wskazówki dotyczące podróży, wiadomości i loty.

Wniosek

Jeden hosting, wiele witryn. Oto krótki opis działania mulitsite. Fakt, że nawet duże strony internetowe są budowane na WordPress dobitnie dowodzi, że WordPress jest przeznaczony nie tylko dla małych stron, ale że może na nim działać również duża strona, taka jak wspomniana przez BBC America 🙂

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj