WordPress i marketing afiliacyjny

Zarabianie pieniędzy na Twojej stronie nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Osobiście zacząłem w Mr. 2008 w witrynach WordPress , gdzie miałem 5 artykułów, darmowy szablon, AdSense i ponad 80% CRT. Dziś nie jest to już tak łatwe, jak w przypadku dobrze prymitywnej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Ale spójrzmy, jak to zrobić i jak zrobić to świetnie z WordPressem.

Kiedy uda Ci się zainstalować WordPress , jesteś już młodszym programistą internetowym

To śmieszne, ale 10 lat temu „uruchamiana” strona z administracją, a nie strona główna lub twardy HTML, nie było całkiem łatwe. Gospodarze kosztowały więcej niż woda mineralna w Eurovea i trzeba było się odwrócić. W tamtym czasie „instalacja” naprawdę coś znaczyła. Dziś oznacza to jedno kliknięcie w administracji hostingu. Często kosztuje mniej niż 1 euro miesięcznie, co sprawia, że płaczę.

Dlatego dziś nieco sprytniejszy kurczak potrafi „zrobić pajęczynę”, co wystarczy, aby posypać ziarno zbożem w odpowiedniej konstelacji.

Zarabianie w sieci

Płaczę też z powodu tego, jak łatwo jest dzisiaj. Po prostu warcz i zarabiaj pieniądze. Cóż, przejdźmy do tego cudownego marketingu afiliacyjnego. Rozróżniamy wydawców, czyli takich, którzy publikują, takich jak blogerzy, czasopisma itp. Z drugiej strony reklamodawcy, którzy coś sprzedają i chcą sprzedaży. Niespodziewany.affiliate marketing

Ogłoszenie jest sprzedawane online pod adresem:
  1. Wyświetlenia – Żeby ktoś gdzieś zobaczył Twój baner, może go kliknie i może kupi
  2. Kliknięcia – więc ktoś gdzieś zobaczy Twój baner, kliknie w niego i może kupi
  3. Promocje – żeby ktoś gdzieś zobaczył Twój baner, kliknij w niego i na pewno kupi

Mądrzejsi już rozumieją, że najskuteczniejszym sposobem dla reklamodawcy jest płacenie prowizji za zrealizowane transakcje. To też jest sprawiedliwe. Kiedy sprowadzasz płacącego klienta, otrzymujesz prowizję. Nie jest zły.

Z technicznego punktu widzenia działa poprzez uzyskanie „linku afiliacyjnego”, który zawiera parametry, które rejestrują wysłanie gościa.

Na przykład:

http://www.astratex.sk/?a_aid=521a17c4b88d1

521a17c4b88d1 to parametr, dzięki któremu system wie, że jest „twój człowiek” i jeśli kupuje, prowizja i życie na Bahamach należy do ciebie.

Wydawcy znajdą wiele wtyczek WordPress do pracy z kampaniami afiliacyjnymi, ale moim zdaniem najlepiej jest pracować z „surowym” linkiem. Z drugiej strony, reklamodawcy mogą dodać własny program partnerski do swojego e-sklepu WordPress , na przykład za pomocą wtyczki Podmiot stowarzyszonyWP .

Skąd wziąć kampanie afiliacyjne

Oczywiście nie każdy e-sklep czy strona internetowa ma kampanię afiliacyjną. W praktyce wyróżniamy 2 możliwości działania programu:

  • Samodzielny program partnerski
  • Sieć partnerska z wieloma programami

Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. W samodzielnym rozwiązaniu kampania jest samodzielna, nieoczekiwana. Jedna kropla, jeden e-sklep, jeden login. W ramach samodzielnego programu zwykle dostępny jest menedżer stowarzyszony, który może się tym zająć. To ktoś bezpośrednio z firmy, np. e-sklep. Aby mógł szybko sobie z tym poradzić i ewentualnie je zgasić.

W sieci dostępnych jest wiele kampanii od wielu reklamodawców. Zarobki są agregowane i jako wydawca masz je „pod jednym dachem”. Minusem jest to, że prowizje są często niższe niż w przypadku programów samodzielnych, a menedżer sieci afiliacyjnej nie ma bezpośredniego wpływu na prowadzenie e-sklepu.

Kuloodporne wskazówki dotyczące korzystania z kampanii afiliacyjnych z WordPress

Wiele osób mówi ci, co masz robić, ale ja ci powiem, czego nie musisz. Oszczędzę Ci czas. Ale nie masz nic 🙂

  1. Nie rozwiązuj banerów – banery w affile nie działają zbyt dobrze.
  2. Rozwiązuj bezpośrednie hiperłącza – bezpośrednio z tekstu, odnoszą się konkretnie do produktów. To ma sens.
  3. Wypróbuj katalog XML – za pomocą WordPress można stworzyć piękny katalog XML. Jest w tym nawet bardzo dużo wideo i artykuł Jak zaimportować XML do WordPress .
  4. Wypróbuj wiele kampanii – Nie rezygnuj. Jeśli jedna kampania nie działa dla Twojego celu, wypróbuj inną. Dostępnych jest ich wiele.
  5. Kształć się – w zeszłym roku uruchomiliśmy kurs Super Affiliate Academyktóry jest całkowicie darmowy, a my wyślemy Ci nawet darmową książkę, kiedy tylko zechcesz. Bez warunków, po prostu z miłości do affili :).

Proszę bardzo. Kampanie afiliacyjne są niezwykle łatwe w użyciu. W połączeniu z WordPress , który bardzo łatwo obsługuje projektowanie i edycję stron internetowych, brakuje Ci tylko jednego artykułu. Publikuj, zdobywaj czytelników i polecaj coś, co Cię nagrodzi.

 

 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj