Cechy produktu w WooCommerce

W tej części poradnika dodawania nowego produktu w WooCommerce omówimy jak przypisać określone właściwości do produktu. Atrybuty produktu obejmują kolor, wzór, rozmiar itd.

Vlastnosti a pokročilé nastavenia produktu

Cechy produktu

Cechy produktu są dobrym narzędziem do filtrowania towarów. Wyświetlane są również na stronie konkretnego produktu. Aby móc przypisać te właściwości do nowego produktu, należy je najpierw zdefiniować.

Aby utworzyć listę właściwości produktów lub dodać nową właściwość przejdź do zakładki Produkty ›Właściwości w administracji sklepu internetowego. Na stronie, aby utworzyć właściwości produktu, wypełnij:

Tworzenie właściwości produktów WooCommerce
Tworzenie właściwości produktu

Nazwa — wpisz nazwę właściwości produktu.
Slug — slug to część adresu URL, która definiuje konkretną funkcję produktu. Nie musisz go wpisywać, WooCommerce stworzy go za Ciebie.
Włącz archiwum – jeśli zaznaczysz pole w tej linii, właściwość produktu będzie miała własną listę produktów w WooCommerce, które jej odpowiadają.
Zamawianie podstawowe – w tej części strony ustawiasz sposób sortowania właściwości na stronach towarów.

Lista cech produktu

Na stronie Produkty ›Właściwości utworzyłeś teraz swoją listę właściwości produktów. Gdy najedziesz kursorem na określoną nazwę właściwości, zobaczysz dwa wiersze: Edytuj i Usuń . Za ich pomocą możesz edytować lub usuwać poszczególne właściwości produktu.

Tworzenie wartości właściwości produktu

W tabeli właściwości produktu znajdziesz również link do ustawienia wartości. Ten link służy do ustawiania wartości właściwości produktu, takich jak rozmiar i podobne parametry. W moim przykładzie ustawiamy wartości dla właściwości materialnej. Wypełnij pola Nazwa i Opis, aby utworzyć wartość. Następnie kliknij przycisk Dodaj nowy ….

WooCommerce nastavenie hodnoty vlastnosti
Utwórz wartość nieruchomości

Dodane wartości są wyświetlane w tabeli po prawej stronie strony. Gdy najedziesz kursorem na nazwę konkretnej wartości, zobaczysz linie do edycji, szybkiej edycji, usunięcia i wyświetlenia wartości.

Ustaw właściwości i wartości produktu dla nowego produktu

Wróćmy teraz na stronę, aby dodać nowy produkt. Na karcie Właściwości w tabeli danych produktów kliknij strzałkę w wierszu Właściwości produktu określone przez użytkownika. Wyświetlona zostanie lista właściwości produktu, które utworzyłeś. Wybierz jedną z nich i kliknij przycisk Dodaj.

WooCommerce priradenie vlastnosti produktu
Przypisanie właściwości produktu

Przypisz wartość do właściwości produktu

W tabeli, która pojawia się po przypisaniu właściwości produktu, możesz również przypisać wartość do wybranej właściwości. Kliknij pole Wybierz wartości, aby zobaczyć listę utworzonych wartości. Wybierz tutaj wartości, które chcesz przypisać towarom. Możesz także wybrać wiele wartości. Aby usunąć wartość z listy, kliknij mały krzyżyk obok jej nazwy.

WooCommerce przypisuje wartość do właściwości produktu
Przypisz wartość do właściwości produktu

Dodanie nowej wartości towaru – w tabeli znajdziesz również przycisk podczas dodawania nowej wartości towaru Dodaj nowy . Wprowadź nazwę nowej wartości w oknie, które otwiera się po jej naciśnięciu.

WooCommerce dodaje towary o nowej wartości
Dodanie nowej wartości towaru

Widoczna dla strony produktu — ostatni wiersz w oknie ustawień właściwości produktu to ustawienie widoczności na stronie produktu. Zaznacz pole wyboru, aby określić, czy właściwość ma być wyświetlana na stronie produktu.

Zmień kolejność właściwości

W edycji produktu musisz najechać myszką na jedną z właściwości – pojawi się ikona z trzema kreskami, dzięki której możesz chwycić i zwolnić system.

Zmena poradia vlastností produktu

Zaawansowane ustawienia produktu

Możesz ustawić dodatkowe funkcje na ostatniej karcie tabeli danych produktów.

WooCommerce údaje o produkte pokročilé
Dane produktu – Zaawansowane

Notatka zamówienia – Notatki zamówienia służą do wprowadzania informacji, które chcesz wysłać klientowi po zakupie.
Zamówienie produktu – domyślna kolejność produktów w WooCommerce jest według nazwy. Jeśli chcesz wybrać własne zamówienie, możesz to zrobić wpisując numer sekwencji w tej linii.
Zezwalaj na recenzje — zaznacz pole, aby zezwolić na wyświetlanie recenzji dla określonego produktu.

Więcej informacji można znaleźć w oficjalnej dokumentacji: docs.woocommerce.com

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj