WooCommerce – ustawienia REST API i Webhook

Kolejnym krokiem w konfiguracji WooCommerce jest konfiguracja REST API i Webhook. Dla tych ustawień wybierz WooCommerce ›Ustawienia› Zaawansowane w administracji WordPress .

WooCommerce - nastavenie REST API a Webhook

Ustawienia REST API w WooCommerce

Zacznijmy od skonfigurowania REST API. Interfejs programowania aplikacji (API) umożliwia dostęp do danych z wielu platform i udostępnianie danych innym użytkownikom .

Aby korzystać z interfejsu API, musisz najpierw wygenerować klucz. Ten klucz jest wymagany do zabezpieczenia dostępu do przesyłanych informacji. Typowym przykładem są zamówienia, do których dostęp powinni mieć tylko konkretni użytkownicy i nie powinny być publicznie dostępne.

WooCommerce dodaje REST API
Dodaj REST API

Aby skonfigurować nowy interfejs API, kliknij łącze REST API u góry strony . Tutaj możesz dodać nowy klucz. Kliknij Dodaj klucz , aby go utworzyć. Otworzy się następujące okno API klucza:

Szczegóły klucza API WooCommerce
Szczegóły klucza API

Oto kilka linijek:

Opis — wprowadź w tej linii nazwę klucza.
Użytkownik — użytkownik jest wstępnie skonfigurowanym administratorem witryny. Tutaj możesz dodać więcej użytkowników.
Uprawnienia – po kliknięciu w strzałkę na końcu okna możesz wybrać jedną z trzech opcji uprawnień: odczyt, zapis, odczyt/zapis.

WooCommerce vygenerovaný API kľúč
Wygenerowany klucz API

Kliknij Generuj klucz API, aby wygenerować klucz dostępu do informacji . Otworzy się okno z kluczami dostępu. Skopiuj klucze. Po uruchomieniu strony pozostaną one ukryte. Na dole strony znajdziesz również kluczowy link do anulowania.

Starsze interfejsy API

Aby włączyć starsze interfejsy API, kliknij łącze Starsze interfejsy API u góry strony. Zostaniesz przeniesiony na stronę, na której możesz kliknąć pole wyboru, aby włączyć starsze interfejsy API REST.

Starsze API WooCommerce
Włączanie starszych interfejsów API

Ustawienia webhooka w WooCommerce

Przedostatnim łączem z zaawansowanych ustawień WooCommerce jest Webhook . Webhook to adres URL, do którego automatycznie inicjowane jest wywołanie określonej akcji, co zapewnia przesłanie wartości tej akcji. Pozwala to na łączenie aplikacji innych firm w WooCommerce.

WooCommerce pridanie Webhook
Dodawanie webhooka

Aby dodać webhooka, kliknij przycisk Dodaj webhooka. Otworzy się strona, na której możesz wprowadzić wymagane dane i ustawienia. Po wypełnieniu wszystkich pól kliknij Zapisz webhooka .

Więcej informacji można znaleźć w oficjalnej dokumentacji: docs.woocommerce.com

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj