Stwórz własny pasek boczny na swojej witrynie WordPress

Niestandardowy pasek boczny jest niewątpliwie jednym z obowiązkowych modułów, których nie powinieneś przegapić na stronie, zwłaszcza jeśli Twoi odwiedzający mogą zostać członkami i utworzyć na nim konto.

Co to jest pasek boczny?

Próbowałem zamienić angielski termin custom sidebar na słowacki, ponieważ na Słowacji po słowacku. Oznacza to, że możemy zastąpić termin sidebar czymś w rodzaju paska bocznego .

Pasek boczny lub pasek boczny wygląda mniej więcej tak: najczęściej znajduje się po prawej stronie witryny. W tym przypadku uważamy, że sekcja „Najczęściej czytane” jest paskiem bocznym w witrynie dennikaN.

Przyjrzyjmy się znaczeniu i istocie paska bocznego. Pasek boczny powinien oferować zalogowanym użytkownikom inną zawartość niż ci, którzy nie są zalogowani lub ci, którzy są na Twojej stronie po raz pierwszy. Dla użytkowników, którzy są aktualnie zalogowani, sensowne jest przeglądanie informacji, takich jak szczegóły konta, aktualności, własne ustawienia czy widżety. Niezarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć zupełnie inną zawartość.

Moduł niestandardowego paska bocznego jest dostępny na wordpress.org wraz z niestandardowymi paskami bocznymi Pro .

W tym poście przyjrzymy się kilku sposobom pracy z paskami bocznymi, aby śledzić wszystkie potrzebne widżety. Porozmawiamy również o tym, jak to wszystko poprawnie skonfigurować.

Po co w ogóle korzystać z paneli bocznych?

Dzięki Paskom bocznym możesz utworzyć tyle konfiguracji dla swojej witryny, ile potrzebujesz. W pierwszej wersji tylko dla odwiedzających, którzy mają własne konto w serwisie, dla określonych witryn, dla specjalnych stron docelowych…. Dodatkowo będziesz mógł uruchamiać te paski boczne dokładnie wtedy, kiedy chcesz i potrzebujesz.

Jak wykorzystać panele boczne?

 1. Jeśli prowadzisz bloga zawierającego recenzje, możesz uruchomić własny pasek boczny dla każdej kategorii.
 2. Udostępnij kalendarz lub ofertę specjalną dla samopodpisanych użytkowników.
 3. Na przykład, jeśli masz sklep internetowy lub blog, możesz mieć na pasku bocznym listę ostatnio dodanych produktów.
 4. Wyświetlaj reklamę tylko zalogowanym użytkownikom.

Co możesz sprawdzić w darmowej wersji?

 1. Pasek boczny dla wszystkich postów należących do określonej kategorii.
 2. Pasek boczny dla wszystkich postów należących do jednego typu postów.
 3. Pasek boczny dla wszystkich postów należących do archiwum.
 4. Pasek boczny dla wszystkich postów, które znajdują się na głównej stronie bloga.
 5. Pasek boczny dla wszystkich postów, które znajdują się w wynikach wyszukiwania.

Instrukcje – jak stworzyć własny pasek boczny

Stwórzmy pasek boczny paska bocznego:

Po pobraniu i zainstalowaniu modułu przejdź do WyglądWidgety w sekcji administratora.

Zobaczysz dwie nowe kolumny w sekcji paska bocznego po prawej stronie. Jeśli masz już skonfigurowany pasek boczny zgodnie z potrzebami, poszukaj go na paskach bocznych motywu po prawej stronie kolumny. Zobaczysz nową kolumnę Niestandardowe paski boczne po lewej stronie kolumny. W tym miejscu pojawią się również Twoje inne paski boczne.

Kliknij Utwórz nowy pasek boczny w sekcji szerszeni na stronie. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy i opisu paska bocznego. Te informacje pomogą ci później lepiej zorientować się w utworzonych paskach bocznych.

Po dodaniu paska bocznego możesz komunikować się z nim jak z każdym innym paskiem bocznym w administratorze. Po prostu baw się opcjami dostosowywania. Po pobraniu nowego paska bocznego skonfiguruj tylko te strony, dla których ma się pojawiać.

Ustawienia paska bocznego posta lub strony

Najpierw upewnij się, że na pasku bocznym znajduje się pole wyboru, które pozwala go przenosić.
To pole znajduje się na dole strony. Jeśli masz konkretny post lub stronę, na której chcesz, aby pojawił się pasek boczny, przejdź do strony edycji w panelu administracyjnym i poszukaj nowych opcji. Wybierz, gdzie chcesz umieścić pasek boczny, zaktualizuj zmiany i zobacz, czy są one odzwierciedlone na stronie.

Jeśli chcesz dodać pasek boczny do wielu stron, musisz skonfigurować każdą stronę osobno. Wróć do Wygląd → Widgety i kliknij lokalizację paska bocznego. Stamtąd możesz określić, gdzie ma się pojawiać pasek boczny, który odpowiada Twoim kryteriom.

Dla kategorii: Wybierz pasek boczny pola wybranej kategorii.
W przypadku postów: jeśli Twój temat obsługuje posty, wybierz pasek boczny dla wybranego typu strony, postów, stron multimediów, strony Formularzy Google lub innych typów stron.

W przypadku archiwów masz kilka opcji przenoszenia paska bocznego.

 1. Ustaw pasek boczny tak, aby pojawiał się w archiwum postów i stron według typu.
 2. Ustaw pasek boczny tak, aby pojawiał się w archiwum postów i stron według kategorii
 3. Ustaw pasek boczny tak, aby pojawiał się w archiwum postów i stron na podstawie sposobu, w jaki Twoje posty zostały opublikowane. (Jednak będziesz potrzebować do tego wersji Pro modułu .

Darmowa wersja modułu zapewnia dużą elastyczność w personalizacji paska bocznego.

Jakie masz doświadczenia z paskami bocznymi? Używasz ich? Daj nam znać w komentarzach poniżej. 🙂

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj